Mecz Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce ONLINE. Gdzie...

1

• KONIEC MECZU!!!!

Zagłębie Sosnowiec gromi Koronę Kielce przed własną publicznością aż 4:1!

• Na ostatnie sekundy Michael Heinloth wchodzi za Giorgosa Mygasa.

• Po serii rzutów rożnych w końcu Szymon Pawłowski dobrze zagrywa w pole karne do Sebastiana Milewskiego, którego uderzenie z narożnika pola bramkowego odbija Michał Miśkiewicz, ale wobec dobitki Patrika Mraza był bezradny!

• PATRIK MRAZ DOBIJA KORONĘ!!!

• Giorgi Iwaniszwili zmienia Tomasza Nawotkę.

• Podbitą piłkę w "szesnastce" spokojnie chwyta bramkarz Zagłębia. Raczej nic nie odbierze beniaminkowi wywalczonych trzech punktów.

• Lukas Hrosso z trudem paruje piłkę na rzut rożny po atomowym uderzeniu Jakuba Żubrowskiego z ok. 30 metrów!

• Piotr Polczak nie trafia w piłę po centrze z rzutu wolnego. Za to "kontry nie będzie" po tym kopnięciu Giorgosa Mýgasa. Chyba nie skłamię pisząc, że posłał piłkę poza stadion.

• Żarko Udovicić jest opatrywany przez sztab medyczny. W ich asyście na moment schodzi z boiska.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Ivana Marqueza!!!

Ostre wejście nakładką w rywala. Sędzia bez wahania sięgnął po kartki!

• Strata gości ok. 25 metrów od bramki Zagłębia mogła zakończyć się groźną kontrą. Próbę diagonalnego zagrania do rozpędzonego Żarko Udovicicia przecina jednak Adnan Kovacević.

• Dalekie podanie Bartosza Rymaniaka na wolne pole do Elii Soriano bylo dalekie od ideału. Gospodarze wznawiają grę od bramki.

• Marcin Cebula powalony przez Giorgosa Mýgasa na lewej stronie. Piłkę na raty chwyta Lukas Hrosso.

• 2 568 widzów na Stadionie Ludowym w Sosnowcu.

• Tomasz Nawotka chciał wyjśc z kontrą prawą stroną. Został nieprzepisowo zastopowany przez piłkarza Korony. Kartki jednak nie ma.

• Szymon Pawłowski centruje z lewego narożnika boiska na 5. metr. Pewnie interweniuje Michał Miśkiewicz.

• Atak Korony Grę od rzutu wolnego wznawia Lukas Hrosso.

• Ivan Marquez dobrze uprzedził teraz Szymona Pawłowskiego przed własnym polem karnym. Wybija piłkę na aut.

• Z trudem Michał Miśkiewicz łapie piłkę po strzale z dystansu.

• Rzut wolny dla gości z prawej strony. Najwyżej wyskakuje Adnan Kovacević, ale mocno chybił.

• Kadr przed bramką Żarko Udovicicia...

• Jeszcze Marcin Cebula wchodzi za Mateja Puckę.

• Gino Lettieri reaguje zmianą. Jakub Żubrowski wchodzi za Olivera Petraka.

• Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego Sebastian Milewski centruje w pole karne, gdzie znienacka pojawił się Grek i ten, mocnym uderzeniem pod "ladę", wpisuje się na listę strzelców!

• GIORGIOS MYGAS PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Gospodarze idą za ciosem. W ciągu minuty wywalczyli dwa rzuty rożne.

• Co tu zrobiła obrona Korony?! Trzech-czterech kielczan zbiegło się do Szymona Pawłowskiego, a ten podaje na lewe skrzydło do osamotnionego jak Kevina McAllistera na święta Żarko Udovicicia. Ten w sytuacji sam na sam z Michałem Miśkiewiczem uderza nie do obrony!

• ZAGŁĘBIE ZNÓW NA PROWADZENIE! ŻARKO UDOVICIĆ!!!

• Bartoszowi Rymaniakowi chyba trzeba podać aviomarin po tym, jak w ziemię "wkręcił" go Sebastian Milewski. Podanie pomocnika Zagłębia nie znajduje jednak adresata w polu karnym.

• Piłka wybita na uwolnienie. Piłkarze Gino Lettieriego budują atak pozycyjny od własnej połowy.

• Teraz prawą stronę szarpnął Felicio Brown Forbes. Po interwencji obrony Zagłębia jest korner dla gości.

• Wrzutka na bliższy słupek nie przynosi zagrożenia. Kielczanie radzą sobie bez problemu..

• Rzut wolny dla sosnowiczan z prawej strony. Piłka po strzale Żarko Udovicia trafia w mur i wychodzi poza linię końcową.

• Bartosz RYmaniak przedarł się środkiem i decyduje się na strzał z ok. 18 metrów. Został zablokowany.

Spokojnie przebiegł z piłkę blisko 30 metrów zupełnie nieatakowany.

• .. a w Koronie Felicio Brown Forbes będzie grać za Wato Arweładze.

• Druga połowa rozpoczęta

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Za Martina Totha będzie grać Mateusz Cichocki...

• Wracamy do Sosnowca, gdzie kończy się przerwa w meczu Zagłębie - Korona. Po pierwszej połowie mamy remis (1:1). Co nas czeka po zmianie stron? Czy którejś ze stron uda się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść?

• +2' Koniec pierwszej połowy. Zagłębie Sosnowiec remisuje z Koroną Kielce (1:1). Na gola Olafa Nowaka odpowiedział Elia Soriano pewnie wykorzystując rzut karny.

• Przydał się teraz na skrzydle Matej Pućko, który przerwał atak Żarko Udovicia wespół z Patrikiem Mrazem.

• Próba kolejnego zagrania na wolne pole do Olafa Nowaka. Uciekł Ivanowi Marquezowi, ale skutecznie zaasekurował go Adna Kovacević.

• Aktywny w ostatnich kilku minutach Wato Arweładze decyduje się na strzał zza pola karnego. W ostatniej chwili został zablokowany.

• To 9. gol Elii Soriano w tym sezonie

• ELIA SORIANO NIE MYLI SIĘ!!!

Uderza płasko tuż przy prawym słupku, Lukasowi Hrosso trochę brakowało, by sięgnąć piłkę! Remiz w Sosnowcu!

• Wato Arweładze skoszony w polu karnym przez Lukasa Gressaka i sędzia nie ma wątpliwości. Rzut karny!!!

• Po chwili Gruzin zdecydował się na solową akcję lewą flanką. Skutecznie przyblokował go Piotr Polczak, by piłkę mógł złapać Lukas Hrosso.

• Wato Arweładze trafia w mur.

• A teraz Elia Soriano faulowany przez Martina Totha ok. 20 metrów od bramki Zagłębia. Może być ciekawie.

• Rzut wolny dla gospodarzy ok. 30 metrów od bramki Korony. Za niskie dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego nie sprawia problemu obronie gości.

• "Żółtko" na koncie Ivana Marqueza. Za pchnięcie rywala.

• Kolejna przerwa w grze. Olaf Nowak nie podnosi się z murawy po starciu z rywalem. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Bez zagrożenia ze stałego fragmentu gry. Za to teraz rzut wony mieli gospodarze. Bartosz Rymaniak wyjaśnia sytuację.

• Żółta kartka dla Piotra Polczaka za faul.

• To jego premierowe trafienie w Ekstraklasie. I to w trzecim występie

• Strata gości w środku pola narzecz Żarko Udovicicia, który dalekim podaniem "uruchomił" Olafa Nowaka. Ten uciekł obrońcy i przelobował wychodzącego z bramki Michała Miśkiewicza!

• ZAGŁĘBIE NA PROWADZENIU! OLAF NOWAK!!!

• Echhh. Wrzutka Wato Arweładze z rzutu wolnego była mocno przeciągnięta. Nikt nie zamknął akcji.

• Podobnie było przy dośrodkowaniu Ptrika Mraza z lewej flanki.

• Podanie Ivana Jukicia na lewą flanką było dalekie od ideału. I adresata.

• Przerwa w grze. Przez moment na murawie kucał Adnan Kovacević. Sędzia poszedł sprawdzić, czy wszystko w porządku .Pomoc medyczna jest zbędna i stoper Korony może kontynuować grę.

• Przebojowa akcja Giorgosa Mýgasa, który "łamie" ją zbiegając z prawej flanki na lewą w stronę pole karnego. Chciał miękko zagrać przed bramkę do Szymona Pawłowskiego, ale dobrze był ustawiony Ivan Marquez.

• Po chwili Gruzin podaje prostopadle do Ivana Jukicia. Jego płaskie uderzenie w stronę lewego dolnego rogu spokojnie broni Lukas Hrosso.

• Wato Arweładze centruje z lewej strony w pole karne do Ivana Jukicia. Temu odskoczyła piłka, co wykorzystał Martin Toth.

• tak gospodarzy środkiem pola został przerwany kilka metrów za linią środkową. Po momentalnym przyspieszeniu piłkę na wolne pole - w "szesnastkę" dostaje Olaf Nowak. Szybszy od niego był Michał Miśkiewicz.

• Po szybkim rozegraniu miejsca do oddania strzału szukali Szymon Pawłowski i Patrik Mraz. Sytuację wyjaśnili kielczanie wybiciem na uwolnienie.

• W rolę prawoskrzydłowego wcielił się teraz Sebastian Milewski. Zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Przy strzale z dystansu Michał Miśkiewicz nie musiał interweniować. Próba została zablokowana.

• Pierwsze kopnięcie w meczu należy do kielczan!

• Ważna informacja dotycząca wyjściowego składu Korny. Łukasza Kosakiewicza w ostatniej chwili zastępuje Aleksandar Bjelica. Dla niego jest to zatem debiut w Ekstraklasie

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej kielczanie wygrali przed własną publicznością z Zagłębiem (3:1). Gole strzelili Ken Kallaste, Matej Pućko i Elia Soarino, a Zagłębie stać było na trafienie Piotra Polczaka. Wcześniej Tomasz Nowak nie wykorzystał rzutu karnego.

• Valdas Ivanauskas ma do dyspozycji zaledwie pięciu rezerwowych. Są nimi: Dawid Kudła - Mateusz Cichocki, Dawid Ryndak, Giorgi Iwaniszwili i Michael Heimloth.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie 15 punktów. Beniaminek traci 5 "oczek" do przedostatniej Wisły Płock i 8 do Górnika Zabrze.

Z kolei kielczanie spisują się nadspodziewanie dobrze - dzięki 36 punktom (tyle samo ma Lech) zajmują 6. miejsce. Czwarta Jagiellonia ma 39 punktów, Piast 40, a czołówka- Legia i Lechia - odpowiednio 45 i 49.

• Rezerwowi Korony Kielce: Jakub Osobiński - Joonas Tamm, Marcin Cebula, Michael Gardawski, Jakub Żubrowski, Felicio Brown Forbes, Aleksandar Bjelica.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Tomasza Kwiatkowskiego warto zapoznać się z zapowiedzią "pióra" Tomasza Kuczyńskiego:

• Na relację NA ŻYWO z tego meczu zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Trwa właśnie pierwszy weekend w tym roku z Fortuną 1 ligą, ale nie wolno nam zapominać o Najlepszej Lidze Świata - LOTTO Ekstraklasie. Za 25 minut pierwsze sobotnie starcie, w którym Zagłębie Sosnowiec zmierzy się z Koroną Kielce!

Tomasz Kuczyński

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©slawomir stachura/polska press

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce ONLINE. W meczu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec gra w sobotę z Koroną Kielce. Początek o godz. 15.30. Beniaminek potrzebuje punktów jak powietrza. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce ONLINE

Zagłębie Sosnowiec jest w coraz większych tarapatach. W trzech pierwszych meczach wiosny wygrało tylko raz, u siebie z Arką Gdynia 3:2. Wyjazdy do Wrocławia i do Zabrza zakończyły się powrotami bez punktów.
W końcówce spotkania z Górnikiem Vamara Sanogo zobaczył czerwoną kartkę, a trener Valdas Ivanauskas został odesłany do szatni. Sanogo najpierw dostał żółty kartonik, ale decyzja została zmieniona po analizie VAR. Oceniono, że podczas przepychanki o piłkę za końcową linią zawodnik Zagłębia uderzył Michała Koja.

Oglądaj mecz Zagłębie - Korona Kielce na żywo online w Player.pl >>>

Komisja Ligi Ekstraklasy SA okazała się surowa dla Sanogo, ponieważ ukarała Francuza zawieszeniem na cztery mecze i grzywną 5 tys. złotych. Trener Zagłębia nie może prowadzić swej drużyny w dwóch meczach. W sobotę na ławce zastąpi go drugi trener - Robertas Poskus.

- Jeżeli chodzi o moją karę to nie jest to jakiś kłopot – stwierdził trener Ivanauskas na przedmeczowej konferencji prasowej. - Jak dla mnie mogę pozostać na trybunach do końca rundy. Najważniejszy dla mnie jest klub i moi zawodnicy. Co do szczegółów mojej kary na dwa mecze, zostało zamieszczone w protokole pomeczowym, że za często opuszczałem moją strefę. Chciałbym powiedzieć, że będziemy walczyć do końca. Całkowicie nie rozumiem decyzji o karze dla Sanogo. Nasz napastnik nie zachował się jak należy - to też fakt, ale patrząc obiektywnie na całe zajście, to rywal po prostu uniemożliwił mu szybkie podanie piłki do bramkarza. Skończyło się na karze czterech spotkań, ale my się będziemy jeszcze odwoływać od tej kary.

Mecz z Koroną byłby szczególny dla pomocnika Zagłębia Mateusza Możdżenia, który zimą trafił do Sosnowca właśnie z Kielce. Byłby, gdyby mógł zagrać. Mimo że Możdżeń przeszedł do beniaminka na zasadzie transferu definitywnego Korona zastrzegła sobie, że nie może zagrać przeciw niej. Zagłębie przystało na taki warunek.

- Mam w tej drużynie sporo przyjaciół i kolegów, sentyment do tego klubu na pewno powróci. Ale teraz moim klubem jest Zagłębie i wierzę w to, że wygramy z Koroną. Jak znam Koronę to oni na pewno zaczną mecz wysokim pressingiem, na który musimy odpowiednio zareagować. Ja wierzę w to, że chłopcy sobie poradzą, że zapunktujemy po porażce w Zabrzu – powiedział Możdżeń.

W rundzie jesiennej, we wrześniu Korona wygrała u siebie z Zagłębiem 3:1, a honorową bramkę dla gości zdobył Piotr Polczak. Sosnowiczanie nie wykorzystali w tym meczu rzutu karnego. Kielczanie również teraz zamierzają zgarnąć pełną pulę.

- Musimy w Sosnowcu wygrać. Okazja jest znakomita, a rywal jest osłabiony. To nasz obowiązek - mówił Maciej Górski, napastnik Korony Kielce, w rozmowie z klubową stroną. - Jestem ciekaw w jaki sposób Zagłębie zastąpi Sanogo i Możdżenia To kluczowi zawodnicy dla Zagłębia. Ich absencja wywoła też zmianę charakterystyki gry. Oni też nas obserwują i będą chcieli zaskoczyć. To dla nich ostatnia szansa. Mogą złapać tlen dzięki wygranej. Zapowiada się dużo walki i niewykluczone, że posypią się kartki. My walczymy o ósemkę i nikt nie zamierza odkładać nogi. Spodziewam się mocnego, fizycznego meczu – dodał.

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce?

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce TRANSMISJA TV. Gdzie oglądać?

Wstęp do meczu Zagłębie Sosnowiec - Korona rozpocznie się o godz. 15:10 w nSport+. Początek transmisji ze spotkania Zagłębie Sosnowiec - Korona o godz. 15:25. Mecz w nSport+ komentować będą Bartosz Gleń i Remigiusz Jezierski (z Sosnowca).

15:30 mecz Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce