Mecz Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie...

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Przygotowani na najgorsze

PKO Ekstraklasa, 20. kolejka
2018-12-20 20:30

Zagłębie Sosnowiec

2

Legia Warszawa

3

• Koniec meczu! Po fajerwerkach Legia Warszawa wywozi z Sosnowca komplet punktów po zwycięstwa 3:2 z Zagłębiem, mimo że dwukrotnie musiała gonić wynik!

• Obrońca Arkadiusz Jędrych wchodzi za (napastnika) Sebastiana Milewsikego. Może on, albo Piotr Polczak, przejdzie do ataku?

• Mateusz Cichocki posyła lagę w "szesnastkę" w poszukiwaniu Konrada Wrzesińskiego. Nie znalazł go.

• Za Andre Martinsa na murawie pojawia się, na ostatnie minuty, Inaki Astiz.

• "Żółtko" na koncie Adama Banasiaka.

• 3 554 widzów w Sosnowcu oglądało pokaz fajerwerków zarówno nad stadionem, jak i na murawie.

Mariusz Złotek dolicza 10 minut do drugiej odsłony.

• Bo gra się do końca

• Osamotniony na prawym skrzydle Michał Kucharczyk centruje na 5. metr, gdzie Sandro Kulenović uprzedził wychodzącego z bramki Dawida Kudłę. Główką kieruje piłkę do pustej siatki!

• GOL DLA LEGII! SANDRO KULENOVIĆ!!!

• Z bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego, w wykonaniu Andre Martinsa, poradził sobie Dawid Kudła, ale wobec dobitki z bliskiej odległości był już bezradny.

• LEGIA ZNOWU WYRÓWNUJE! ADAM HLOUSEK!!!

• Ale wcześniej zmiana - Jarosław Niezgoda zastępuje Carlitosa.

• Legioniści nie są w stanie przedrzeć się mur Zagłębia. Ale jedna cegiełka nie wytrzymała. Będzie rzut wolny z ok. 25 metrów.

• Adam Banasiak zmienia Vamarę Sanogo.

• ... i gra wznowiona. Sędzia Mariusz Złotek doliczy ok. 10 minut.

• Czekamy...

• Mariusz Złotek przerywa spotkanie. Czeka, aż kibice się "wystrzelają".

• Oprawę dopełnia pokaz fajerwerków

• Dejan Vokić zmienia zmęczonego Bartłomieja Babiarza.

• Korner dla Legii po akcji prawa stroną. Niezła wrzutka na 8. metr, gdzie najwyżej wyskoczył William Remy. Uderza głową daleko od bramki gospodarzy.

• CO ZA PARADY DAWIDA KUDŁY!

Najpierw odbija piłkę do boku po atomowym uderzeniu Dominika Nagya z dystansu, a po chwili przenosi piłkę,w siatkarskim stylu, po strzale z bliskiej odległości!

• Żółta kartka dla Sandro Kulenovicia za "stempel". A przy takiej temperaturze to boli jakby użyte zostało imadło.

• Kapitalna interwencja Mateusza Wieteski ratuje Legię przed utratą trzeciego gola! Wślizgiem przecina podanie Konrada Wrzesińskiego przed pustą bramką do Vamary Sanogo!

• Sandro Kulenović dostaje piłkę ok. 18 metrów od bramki Zagłębia. Został w ostatniej chwili zablokowany.

• Szymon Pawłowski na spalonym. Wraz z trzema kolegami.

• Groźnie zapowiadała się kontra gospodarzy. Konrad Wrzesiński został jednak w porę zatrzymany.

• Sztab medyczny jest już przy obrońcy Zagłębia. Nie wydaje się, by była konieczna zmiana. Niemniej jednak, beniaminek przez moment będzie grac w "dziesiątkę".

• Nie tym razem. Za to urazu nabawił się Patrik Mraz. Przerwa w grze.

• I jeszcze jeden rzut wolny, tym razem dla gości z lewej strony, ok. 2 metrów od linii bocznej pola karnego. Będzie groźnie (i gol?)

• Rzuty wolne dzisiaj rządzą w Sosnowcu! Po centrze z tego stałego fragmentu gry Carlitos niefortunną główką pokonuje własnego bramkarza!

• CO TU SIĘ DZIEJE?! SAMOBÓJ CARLITOSA!!!

• Przyjezdni szybko wyrównują! Wywalczyli rzut rożny, po którym Andre Martins centruje idealnie na głowę Williama Remy'ego. Ten, po koźle, pokonuje Dawida Kudłę!

• LEGIA WYRÓWNUJE! WILLIAM REMY!!!

• Druga połowa rozpoczęta. Gospodarze bez zmian personalnych.

• Sandro Kulenović na ławce, Paweł stolarski na ławce. Zatem Michał Kucharczyk przechodzi na prawą obronę

• Wracamy do Sosnowca, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Zagłębie -Legia Warszawa. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po bramce Piotra Polczaka. Co nas czeka po zmianie stron?

• Jak na razie można zaryzykować stwierdzenie, że "mroźne" 0:6 od Lecha Poznań "przydało się" gospodarzom. Grają skutecznie zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Już w 8. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego dało prowadzenie po celnej główce niepilnowanego Piotra Polczaka. Legia próbowała szybko wyrównać, ale głównie to przypominało bicie głową w mur. Na przeszkodzie dwu- lub trzykrotnie stawał Dawid Kudła, który efektownymi interwencjami odbijał piłki zmierzające do jego bramki.

Działo się całkiem sporo, ale czekamy na więcej. Za kilka minut druga połowa.

• Jeszcze próbował Michał Kucharczyk, ale nieudanie. Po kornerze Andre Martins został nabity piłką.

Koniec pierwszej połowy. Ostatnie w tabeli Zagłębie Sosnowiec prowadzi przed własną (skromną) publicznością z wiceliderem, Legią Warszawa, po bramce Piotra Polczaka.

• A jest żółta kartka dla Dominika Nagya. Za faul.

• Mateusz Cichocki wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Adama Hlouska. Do bezpańskiej piłki dopada Dominik Nagy, ale nawet nie było strzału.

• Fa'TALnieeeeee

- jakby powiedział Andrzej Strejlau. Źle rozegrany stały fragment gry przez mistrza Polski.

• Po interwencji Patrika Mraza Legia ma rzut rożny z prawej strony.

• Kolejna próba Francuza! Minimalnie przestrzelił - posłał piłkę tuż obok słupka!

• Zagłębie mogło podwyższyć prowadzenie! Dogodnej okazji nie zdołał jednak wykorzystać Vamara Sanogo!

• 1/1 Strzały/strzały celne 7/1

Stuprocentowa skuteczność gospodarzy.

• Legioniści mają rzut rożny. Odbita piłka spada na woleja Dominika Nagya, który uderza od razu i po rykoszecie - wysoko nad poprzeczką. Sędzia początkowo wskazał na "piątkę", bo rykoszet był od pleców Williama Remy'ego. Po sugestii asystenta wskazał na narożnik boiska. Drugi korner nie przyniósł zagrożenia.

• Rzut wolny dla mistrza Polski. Carlitos trafia w mur.

• Bez zagrożenia pod bramką beniaminka.

• Dawid Kudła znowu w roli głównej! Z trudem paruje strzał Dominika Nagya na korner!

• Strata Andre Martinsa na rzecz Szymona Pawłowskiego ok. 30 metrów od własnej bramki. Zawodnik gospodarzy zgubił rywala, po czym chciał zagrać na prawe skrzydło do Konrada Wrzesińskiego. Zorientował się w tym Cafu, który przechwycił piłkę.

• Niewiele dzieje się na boisku, za to głośno na trybunach. Mecz przyjaźni i momentami "bitwa na głosy".

• Na wszelki wypadek sędzia Mariusz Złotek obejrzał tę sytuację na monitorze. Zdania nie zmienił - nie ma rzutu karnego!

• Z linii bocznej pola bramkowego uderzał Szymon Pawłowski, ale został zablokowany przez Williama Remy'ego. Piłka trafiła w rękę Francuza, ale sędzia uznał to zagranie za przypadkowe.

• Wszystko co dobre, szybko się kończy...

• Po chwili mógł być remis... po bramce samobójczej! Dominik Nagy podholował piłkę i podał na lewe skrzydło, Strzał został podbity przez defensora Zagłębia i piłka leciała do siatki, ale Dawid Kudła zdołał ją wybić!

• Po chwili aut dla gości na wysokości pola karnego beniaminka. Po dalekim wyrzucie Michała Kucharczyka główka Mateusza Wieteski była zbyt anemiczna, by pokonał Dawida Kudłę.

• Warszawianie mogli szybko wyrównać! Carlitos uderza z woleja minimalnie nad poprzeczką!

• Po dośrodkowaniu niepilnowany w polu karnym Piotr Polczak uderza głową po koźle nie do obrony!

• GOL DLA ZAGŁĘBIA! PIOTR POLCZAK!!!

• Vamara Sanogo dostał dobre podanie z głębi pola. Był jednak na spalonym.

• Sebastian Szymański miał miejsce na oddanie strzału z ok. 20 metrów. Pomylił się znacznie.

• Mariusz Złotek gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron!

• Rezerwowi Zagłębia Sosnowiec: Matko Perdjić - Adam Kokoszka, Adam Banasiak, Arkadiusz Jędrych, Konrad Kumor, Mello, Dejan Vokić.

Rezerwowi Legii Warszawa: Radosław Cierzniak - Inaki Astiz, Kasper Hamalainen, Sandro Kulenović, Jarosław Niezgoda, Cristian Pasquato, Chris Phillips.

• Legia ma trochę kłopotów kadrowych, ale jednocześnie cieszy się, że akurat przypadły one na wizytę w Sosnowcu. Nie ma w końcu łatwiejszego przeciwnika do śrubowania serii. Od pięciu meczów (licząc także ten w Pucharze Polski) stołeczna drużyna nie przegrała ani nie straciła bramki. W przypadku kolejnego zwycięstwa Legia zrówna się z liderującą Lechią Gdańsk, która rok zakończy w sobotę w domowym spotkaniu przeciwko Górnikowi Zabrze.

• Przeciwko Legii zagra Vamara Sanogo (8 bramek), a więc piłkarz wypożyczony do Zagłębia. Klub z Sosnowca zamierza zapłacić za jego występ, bo taki zapis znalazł się w umowie.

• Zagłębie znalazło się w koszmarnym położeniu. Na półmetku zgromadziło najmniej punktów – dwanaście. Jest świeżo po dzwonie od Lecha Poznań. Zrezygnowany prezes postanowił oddać się do dyspozycji, a prezydent miasta zasugerował spisek centrali, pisząc nawet do Zbigniewa Bońka, że woli wycofać drużynę z rozgrywek niż tracić pieniądze.

• Zapraszamy na relację LIVE z meczu 20. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Zagłębie Sosnowiec podejmie Legię Warszawa! Pierwszy gwizdek arbitra Mariusza Złotka ze Stalowej Woli o godz. 20:30!

JCZ

Zagłębie - Legia LIVE! Przygotowani na najgorsze

Zagłębie - Legia LIVE! Przygotowani na najgorsze ©Polska Press

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa ONLINE. W drugim czwartkowym spotkaniu 20. kolejki Lotto Ekstraklasy naprzeciw siebie staną drużyna zamykająca tabelę z tą, która może awansować na pozycję lidera. Czy to będzie zatem widowisko do jednej bramki? Przypomnijmy, że w niedzielę Lech Poznań potrafił tu wygrać aż 6:0. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30.

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa ONLINE

Zagłębie znalazło się w koszmarnym położeniu. Na półmetku zgromadziło najmniej punktów - dwanaście. Jest świeżo po dzwonie od Lecha Poznań. Zrezygnowany prezes postanowił oddać się do dyspozycji, a prezydent miasta zasugerował spisek centrali, pisząc nawet do Zbigniewa Bońka, że woli wycofać drużynę z rozgrywek niż tracić pieniądze. Bogiem a prawdą sosnowiczanie mają jednak najsłabszą kadrę w całej lidze, dlatego tak odstają od towarzystwa.

Przeciwko Legii zagra Vamara Sanogo (8 bramek), a więc piłkarz wypożyczony do Zagłębia. Klub z Sosnowca zamierza zapłacić za jego występ, bo taki zapis znalazł się w umowie. - Ten mecz niestety nie zmieni naszej pozycji w tabeli, jednak mamy naszym kibicom wiele do wynagrodzenia. Chcemy po prostu wygrać ten mecz. W ostatnich dwóch miesiącach odkąd tutaj jestem widać progres w naszej grze, lecz nadal brakuje nam trochę szczęścia - uważa trener beniaminka, Valdas Ivanauskas.

Oglądaj mecz Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa na żywo online w Player.pl >>>

Legia ma trochę kłopotów kadrowych, ale jednocześnie cieszy się, że akurat przypadły one na wizytę w Sosnowcu. Nie ma w końcu łatwiejszego przeciwnika do śrubowania serii. Od pięciu meczów (licząc także ten w Pucharze Polski) stołeczna drużyna nie przegrała ani nie straciła bramki. - Zagłębie ma jakość pozwalającą na to, aby rzucić się na nas od początku meczu. Właśnie dlatego będziemy musieli walczyć - przestrzega jednak trener Ricardo Sa Pinto.

W przypadku kolejnego zwycięstwa Legia zrówna się z liderującą Lechią Gdańsk, która rok zakończy w sobotę w domowym spotkaniu przeciwko Górnikowi Zabrze.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa?

Nie zagrają:

Zagłębie: Cristovao (dyskwalifikacja), Nowak, Pribula
Legia: Antolić (kontuzja), Mączyński (odsunięty od zespołu), Vesović, Jędrzejczyk (pauzy za żółte kartki)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Legia - Zagłębie 2:1 (Ekstraklasa, 19.08.2018)
Zagłębie - Legia 1:2 (sparing, 25.03.2017)

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny dzięki platformie Canal+Sport Online i stronie ncplusgo.pl. Komentuje duet Przemysław Pełka - Marcin Baszczyński. Reporterami z murawy będą zaś Maja Strzelczyk oraz Filip Surma. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:30.