• Filip Karbowy wszedł w miejsce Fabiana Piaseckiego.

• GOOOOOOOOOL! SZYMON PAWŁOWSKI! 3:1 DLA ZAGŁĘBIA!

• Arbiter doliczył trzy minuty do drugiej części spotkania.

• Maciej Korzym zameldował się na murawie w miejsce Thiago.

• GOOOOOOOOOOOOL! FABIAN PIASECKI Z RZUTU KARNEGO!

• Rzut karny dla Zagłębia! Marcin Flis faulował Patryka Mularczyka.

• Mariusz Gabrych wszedł w miejsce Mateusza Klichowicza.

• Jakub Sinior faulował Kamila Ogorzałego i obejrzał żółtą kartkę.

• Maciej Małkowski zameldował się na murawie w miejsce Michała Walskiego.

• Patryk Mularczyk wszedł w miejsce Stanisława Biłenkiego.

• Mocne uderzenie Dominika Kuna w kierunku dalszego rogu! Na rzut rożny futbolówkę wybił bramkarz Zagłębia Sosnowiec.

• Dominik Kun ukarany żółtą kartką. Gracz Sandecji próbował wymusić rzut karny.

• Fabian Piasecki uderzał zza narożnika pola karnego. Broni ten strzał Daniel Bielica.

• Za Rafała Grzelaka na boisku zameldował się Quentin Seedorf.

• Rozpoczęła się druga połowa spotkania!

• Koniec pierwszej połowy! Zagłębia prowadzi z Sandecją 1:0!

• Mateusz Klichowicz uderzał na bramkę Zagłębia po stracie piłki Tomasza Nawotki. Gospodarzy przed stratą gola uratował Matko Perdijić.

• Rafał Grzelak obejrzał żółty kartonik za faul na Damianie Chmielu.

• Po niepewnej interwencji Matko Perdijić okazję do wyrównania miał Damian Chmiel, ale z 10 metrów uderzył niecelnie!

• Damian Chmiel wykończył akcję Sandecji nożycami. Niewiele się pomylił!

• Chwila przerwy w grze - uraz Stanisława Biłeńkyja. Ukrainiec będzie mógł kontynuować spotkanie.

• Kontratak Zagłębia po przechwycie Jakuba Siniora. Próba strzału Szymona Pawłowskiego zablokowana przez Michala Piter-Bucko.

• Dośrodkowanie Patryka Małeckiego z prawej strony. Do piłki najwyżej wyskoczył Stanisław Biłeńkyj i strzałem głową z bliska pokonał bramkarza Sandecji!

• GOOOOOOOOOOOOL! STANISŁAW BIŁEŃKYJ! 1:0 DLA ZAGŁĘBIA!

• Fabian Piasecki dośrodkował w pole karne w kierunku Patryka Małeckiego. Strzał doświadczonego pomocnika był jednak lekki i Daniel Bielica poradził sobie bez problemów.

• Ależ szansa Zagłębia! Szymon Pawłowski dograł do Piotra Polczaka, a ten trafił w słupek!

• Pierwszy gwizdek Kornela Paszkiewicza. Spotkanie już się zaczęło!

• Zagłębie na własnym terenie spisuje się bardzo słabo. Wygrało tylko raz, pokonując w 4. kolejce Miedź Legnica. Dwa razy remisowało, a w trzech spotkaniach musiało uznać wyższość rywali.

• Dariusz Dudek dostał szansę w Zagłębiu Sosnowiec po raz drugi. Poprzednio objął zespół w trudnej sytuacji i wywalczył z nim awans do Ekstraklasy, ale po jedenastu spotkaniach zrezygnował.

• Rezerwowi Sandecja: Krzysztof Baran, Maciej Małkowski, Adrian Danek, Maciej Korzym, Tadeusz Socha, Mariusz Gabrych, Miłosz Kałahur, Bartłomiej Dudzic.

• Rezerwowi Zagłębie: Krystian Stępniowski, Mateusz Szwed, Patryk Mularczyk, Filip Karbowy, Quentin Seedorf, Michał Kieca, Carl Stewart, Wojciech Słomka.

• Po rocznej przerwie na trenerską ławkę Zagłębia Sosnowiec wraca Dariusz Dudek. Nowy-stary szkoleniowiec pracę w Sosnowcu zacznie od pojedynku z Sandecją Nowy Sącz. Początek meczu o godzinie 18. Witamy w relacji LIVE!

Leszek Jaźwiecki

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Po rocznej przerwie na ławkę trenerską Zagłębia Sosnowiec wraca Dariusz Dudek. Szkoleniowiec, który wprowadził sosnowiczan do Ekstraklasy, poprowadzi ten zespół w 12. kolejce Fortuna 1 Ligi przeciwko Sandecji Nowy Sącz. Początek meczu, który poprowadzi Kornel Paszkiewicz z Wrocławia, o godzinie 18. Relacja na żywo w GOL24.pl

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz ONLINE

Dudek zastąpił Radosława Mroczkowskiego, który nie spełnił oczekiwań działaczy i po kompromitującej porażce pucharowej z ŁKS Łódź został zwolniony. Dudek dostał szansę w zagłębiu po raz drugi. Poprzednio objął zespół w trudnej sytuacji i wywalczył z nim awans do Ekstraklasy, ale po 11 spotkaniach zrezygnował.

- Błędem było to, że tak szybko się poddałem - mówi dzisiaj szkoleniowiec Zagłębia. - Zabrakło mi wtedy doświadczenia. Decyzja o powrocie nie była łatwa, ale przekonało mnie to, że prezes Marcin Jaroszewski został na swoim stanowisku.

Dudek zadebiutuje po raz drugi jako trener Zagłębia w meczu z Sandecją. Sosnowiczanie tracą do najbliższego rywala dwa punkty, porażka może zepchnąć ich do strefy spadkowej. - Nie dopuszczamy takiej myśli do siebie, będę przekonywał moich piłkarzy, aby w każdym meczu myśleli, że grają o życie - mówi stanowcza trener Zagłębia.

Spadkowicz z Ekstraklasy w poprzedniej kolejce zremisował w Opolu z Odrą 1:1, ale wcześniej przegrał u siebie z GKS Jastrzębie 2:4. - Tamten mecz już się nie liczy, choć porażka i strata punktów u siebie mocno boli - mówi trener Dudek. - Skupiamy się na najbliższym meczu, chcemy zgarnąć w nim komplet punktów. Musimy walczyć o każdy punkt, bo każdy jest w tej lidze bardzo ważny.

W tym sezonie Zagłębie wygrało u siebie tylko raz, pokonując w 4. kolejce Miedź Legnica. Dwa razy był remis, a w trzech spotkaniach musiało uznać wyższość rywali. Kibice w Sosnowcu liczą, że skromna liczba wygranych w sobotę zacznie rosnąć.

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz TRANSMISJA TV

Nie będzie transmisji telewizyjnej z meczu Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz na żywo. Tekstowa relacja live w GOL24.pl.