Rafał Musioł
Mecz Zaria Balti - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Mecz Zaria Balti - Górnik Zabrze ONLINE. W czwartek o godzinie 19 piłkarze Górnika Zabrze rozpoczną w Kiszyniowie rewanżowy mecz 1. rundy kwalifikacji Ligi Europy z Zarią Balti. Ekipa Marcina Brosza w pierwszym spotkaniu pokonała rywali 1:0. Gdzie oglądać mecz Zaria Balti - Górnik Zabrze? Transmisja w telewizji i internecie.

Zaria Balti - Górnik Zabrze ONLINE

Górnicy w pierwszym spotkaniu grali o wiele lepszą i bardziej efektowną piłkę. Przez niemal całe spotkanie brakowało jednak goli. Podopieczni Marcina Brosza niejednokrotnie obijali słupki i poprzeczkę bramki rywali, ale trafienie nastąpiło dopiero w 87. minucie. Zespół uratował Igor Angulo, najlepszy strzelec Górnika w poprzednim sezonie, który jednak w drugiej części rozgrywek nie grał już tak dobrze jak na jesieni. – Ten wynik zdeterminuje taktykę rywali na rewanż – nie ma wątpliwości Marcin Brosz. – Czeka nas bardzo trudne zadanie, trudniejsze niż u siebie, ale jesteśmy optymistami i wierzymy w awans.

Zabrzanie do Kiszyniowa, gdzie odbędzie się mecz ponieważ stadion Zarii nie spełnia wymogów UEFA, polecieli czarterowym samolotem w środę rano, a podróż trwała 2,5 godziny. Warto przypomnieć, że mołdawski zespół do Polski przyjechał autokarem po 20 godzinach spędzonych w większości na kiepskich drogach. Liga mołdawska wznawia rozgrywki dopiero w sierpniu, a Zaria po 14 kolejkach znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli, z ledwie jednym zwycięstwem i dziewięcioma punktami.

W zespole Górnika zabraknie Szymona Żurkowskiego, który w 91. minucie meczu w Zabrzu za próbę wymuszenia rzutu karnego zobaczył drugą żółtą kartkę. To duże osłabienie zespołu z Roosevelta - Żurkowski w miniony czwartek należał do najlepszych zawodników na boisku. Pozostali piłkarze są do dyspozycji szkoleniowca.

Za mecze z Zarią Górnik ma zagwarantowaną wypłatę z UEFA w wysokości 240.000 euro. Awans oznaczałby kolejne 260.000, czyli ponad milion złotych. W kolejnej rundzie na zwycięzcę z Kiszyniowa czekać będzie lepszy z pary Budocnost Podgorica – Trencin. W Czarnogórze Słowacy wygrali 2:0.

Zabrzanie z Mołdawii wrócą w piątek w południe, a w niedzielę czeka ich ligowa inauguracja z Koroną Kielce.

ZARIA BALTI - GÓRNIK ZABRZE TRANSMISJA TV

Transmisję spotkania Zaria – Górnik będzie do obejrzenia na stronie emocje.tv. Początek relacji o godz. 18.30. Aby oglądać mecz trzeba najpierw się zarejestrować, a następnie opłacić dostęp. Za mecz Zaria – Górnik to koszt 10 zł. Tekstową relację live z meczu Zaria - Górnik przeprowadzi GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.