Mecze towarzyskie. Reprezentacja Niemiec pokonała Peru po dwóch golach Niclasa Fuellkruga

OPRAC.:
Piotr Rzepecki
EPA/RONALD WITTEK PAP/EPA
Piłkarska reprezentacja Niemiec pokonała Peru 2:0 (2:0) w meczu towarzyskim rozegranym w Moguncji. Wygraną gospodarzom najbliższego Euro zapewnił Niclas Fuelkrug, który popisał się w tym meczu dubletem.

Reprezentacja Niemiec górą w towarzyskim starciu z Peru

Lider klasyfikacji strzelców niemieckiej Bundesligi - Niclas Fuellkrug strzelił dwa gole w pierwszej połowie. Były to jego czwarta i piąta bramka w seniorskiej kadrze. W 12. minucie napastnikowi Werderu Brema asystował Kai Havertz, natomiast w 32. min - debiutant Marius Wolf. Gospodarze mogli wygrać różnicą trzech bramek, ale w 67. min rzutu karnego nie wykorzystał Havertz.

Niemcy jako gospodarz Euro 2024 nie biorą udziału w eliminacjach mistrzostw Europy i mają zapewniony udział w turnieju.

We wtorek zagrają towarzysko z Belgią. Z kolei Peruwiańczycy tego dnia zmierzą się z Marokiem, czwartą drużyną mistrzostw świata w Katarze. (PAP/oprac. własne)

EURO 2024 w GOL24

Co było przyczyną blamażu reprezentacji Polski w meczu z Czechami? Najpewniej nie da się wskazać jednej rzeczy, ale eksperci i kibice są zgodni - w Pradze zabrakło przede wszystkim liderów. Oto lista najbardziej doświadczonych graczy, których można nazwać liderami, a w meczu przeciwko Czechom ich brak był widoczny gołym okiem.Sprawdź kolejnych piłkarzy klikając w prawo!

Fernando Santosowi brakuje liderów w kadrze? Oto nieobecni i...