Meczycho w hicie Bundesligi! Siedem goli, w tym jeden przepiękny (video)

BG
Niesamowite widowisko obejrzeli kibice w ramach ostatniego sobotniego meczu 21. kolejki Bundesligi. Bayer Leverkusen był na kolanach, ale ostatecznie zwyciężył z Borussią Dortmund 4:3. Ozdobą spotkania było trafienie Emre Cana.

Szalony wieczór na BayArena lepiej rozpoczęli gospodarze, bo po jednym z kontrataków do siatki BVB trafił Kevin Volland. Goście byli jednak wyraźnie aktywniejsi, co pozwoliło im szybko wyrównać za sprawą Matsa Hummelsa i wyjść na prowadzenie dzięki bramce Emre Cana. Trafienie pomocnika, który debiutował w nowych barwach po transferze z Juventusu, było niezwykłej urody i z pewnością będzie kandydowało do miana bramki sezonu.

Mimo to Borussia nie schodziła na przerwę prowadząc, bo tuż przed zmianą stron dublet przypieczętował Volland i goście znów byli na musiku. Od 45 minuty drużyna Luciena Favre'a nacierała więc na bramkę gospodarzy ze zmiennym szczęściem. Najpierw trafienie Jadona Sancho zostało anulowane po analizie var, ale już przy golu Raphaela Guerreiro z 65. minuty nie było żadnych wątpliwości.

Po wyjściu na prowadzenie BVB znów jednak obniżyła loty, a Aptekarze wypunktowali ją w przeciągu minuty. W 81. minucie wyrównał Leon Bailey, a 60 sekund później zwycięskie trafienie zanotował Lars Bender. Tym samym gospodarze zanotowali ważne zwycięstwo po jednym z najbardziej szalonych meczów sezonu, a piąty w tabeli Bayer traci do trzeciej Borussi tylko dwa punkty.