Męki Bayernu, ale od czego jest Robert Lewandowski?! Znowu gol! I asysta

jac
Schalke - Bayern
Schalke - Bayern Matthias Schrader
Bundesliga. Bayern Monachium i Robert Lewandowski poszli za ciosem. W drugim meczu, choć nie było łatwo, mistrz Niemiec między innymi po golu Polaka pokonał Schalke 04 Gelsenkirchen. Zobacz tę bramkę.

To był trudny mecz dla Bayernu i Lewandowskiego. Schalke postawiło twarde warunki. Do przerwy na tablicy świetlnej widniał bezbramkowy remis.

Po zmianie stron Lewandowski miał coraz więcej okazji. Najpierw z rzutu wolnego kopnął obok prawego słupka. Krótko potem dostał świetnie dośrodkowanie od Davida Alaby, lecz źle się ustawił i w efekcie przestrzelił z trzech metrów.

Ale do trzech razy sztuka! W 81 minucie "Lewy" otrzymał prostopadle podanie od Javiego Martineza i przerzucił bramkarza. Do gola dołożył jeszcze asystę przy golu na 2:0 - autorstwa Joshuy Kimmicha.

W tym sezonie Lewandowski ma już osiem trafień: cztery w Bundeslidze, trzy w Pucharze Niemiec i jedno w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2018. W Bundeslidze jest liderem klasyfikacji strzelców.