Meksyk dopiero po dogrywce awansował do fiału Gold Cup

Zbyszek Anioł
Po wyrównanym meczu, zakończonym dogrywką obrońcy tytułu, czyli Meksykanie awansowali do finału Gold Cup po tym jak okazali się lepsi od reprezentacji Hondurasu (2:0). W pokonanym zespole zagrał piłkarz Wisły, Osman Chavez.

Od pierwszej minuty w składzie Hondurasu grali Osman Chavez, piłkarz Wisły Kraków i Oscar Boniek García, którego ojciec jest wielkim fanem Zbigniewa Bońka. I obaj grali do ostatniego gwizdka sędziego. Na ławce rezerwowych usiadł z kolei Carlo Costly, który ma za sobą przygodę z polską Ekstraklasą. Był napastnik GKS Bełchatów na boisku pojawił się w 71. minucie.

Przewagę przez całe spotkanie mieli Meksykanie, którzy próbowali na różne sposoby pokonać Noela Valladaresa, ale ten w regulaminowym czasie gry wychodził ze wszystkich opresji obronną ręką. A także sami Meksykanie marnowali swoje szanse, jak Giovani Dos Santos, który w 88. minucie nie trafił w bramkę w doskonałej sytuacji. Dobrze grający w obronie piłkarze Hondurasu wytrzymali ostatecznie przez 90 minut napór Meksyku i do wyłonienia finalisty potrzebna była dogrywka.

I już po dwóch minutach od jej rozpoczęcia rezerwowy Jesus De Nigris strzałem głową wyprowadził Meksyk na prowadzenie. W 98. minucie losy półfinału rozstrzygnął najlepszy strzelec turnieju - Javier Hernandez. Piłkarz Manchesteru United po strąceniu piłki przez De Nigrisa skierował futbolówkę z metra do bramki Hondurasu. A sześć minut przed końcem marzenia podopiecznych Luisa Fernando Suáreza, gdy za drugą żółtą kartkę wyleciał z boiska Róger Espinoza.

Meksyk - Honduras 2:0 pod dogrywce (0:0)