Messi, Messi, Messi! Hat-trick Argetyńczyka zapewnił Barcelonie efektowne zwycięstwo na El Riazor (BRAMKI)

Jakub Seweryn
FC Barcelona pokonała Deportivo La Coruna 4:0 w meczu 19. kolejki hiszpańskiej La Liga. Trzy bramki dla Blaugrany zdobył w tym spotkaniu Lionel Messi. Czwarte trafienie było golem samobójczym Sidneia.

Po tym, jak Real Madryt pewnie pokonał wczesnym popołudniem Getafe 3:0, szkoleniowiec Barcelony na mecz z Deportivo po raz pierwszy w tym sezonie (po 29 spotkaniach) zdecydował się powtórzyć wcześniej wystawianą jedenastkę. Wobec tego na murawę El Riazor wybiegł dokładnie ten sam zespół, który tydzień wcześniej pewnie pokonał na własnym stadionie Atletico Madryt 3:1.

Barca w Galicji potwierdziła swoją dobrą formę i całkowicie zdominowała swojego przeciwnika, a prym w jej poczynaniach wiódł oczywiście jej lider, Leo Messi. Argentyńczyk swojego pierwszego gola zdobył już w 11. minucie gry, kiedy to wykorzystał głową kapitalne dośrodkowanie z głębi pola Ivana Rakiticia. Po nieco ponad pół godziny gry było już 2:0 dla zespołu Luisa Enrique, gdy po kombinacji z Neymarem i Suarezem Messi bez większego trudu przedarł się przez obronę Depor i subtelną podcinką pokonał Fabricio.

Po przerwie Barcelona kontynuowała swoje strzelanie. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym swojego hattricka mocnym strzałem z kilkunastu metrów skompletował Messi, który ma na swoim koncie już 19 goli w tym sezonie. Wynik został ustalony tuż przed końcem spotkanie, gdy fatalne nieporozumienie w defensywie gospodarzy kosztowało ich bramkę samobójczą autorstwa Sidneia i właśnie rezultatem 4:0 dla gości zakończył się ten pojedynek.