Messi nie przestaje strzelać! Barcelona ograła Eibar [ZDJĘCIA]

Tomasz J. Górski
W meczu 28. kolejki hiszpańskiej La Liga FC Barcelona pokonała na wyjedzie SD Eibar 4:0. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Argentyńczyk Lionel Messi, który ma już w tym sezonie 21 trafień na koncie.

Wielu kibiców nie zastanawiało się kto jest faworytem tego spotkania, a ile bramek beniaminkowi z Kraju Basków strzeli „Duma Katalonii”. Eibar, który w tym sezonie radzi sobie nadspodziewanie dobrze, traciło do będącego na piątym miejscu – premiującym grę w eliminacjach Ligi Europy – Athletic Bilbao pięć punktów. Jednak gdyby nie wcześniejsze trzy porażki z rzędu (z Celtą Vigo, Las Palmas i Sevillą), to może przed meczem z pewnie zmierzającą po mistrzostwo Hiszpanii Barceloną miałoby „pucharowe” miejsce.

Piłkarze Luisa Enrique wyszli na prowadzenie już w 8. minucie. Ivan Rakitić zagrał do wbiegającego w pole karne Luisa Suareza, który wyłożył piłkę Munirowi jak na tacy. Ten tylko odpowiednio dostawił stopę. Po chwili drugą bramkę mógł strzelić Luis Suarez, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Skazywani na (wysoką) porażkę gospodarze próbowali swoich sił w atakach. Strzały Borjy Bastona i Gonzalo Escalante nie znajdywały drogi do siatki, choć niewiele się pomylili. Tuż przed przerwą nonszalancko grająca obrona Barcelony mogła... sama sobie strzelić bramkę. Po złym wybiciu Javiera Mascherano Sergio Enrich przedarł się w pole karne, ale wybijający mu piłkę spod nóg Sergio Busquets zrobił to w taki sposób, że ta o centymetry minęła bramkę. Lekko postraszeni goście zdołali podwyższyć prowadzenie w 41. minucie po solowej akcji Lionela Messiego przez ponad 30 metrów. Uderzył po dalszym rogu nie do obrony.

W drugiej połowie niewiele się działo. Przyjezdni chcieli dograć ten mecz z jak najmniejszym nakładem sił, a Eibar – chaotycznie, ale często – atakował bokami. Brakowało jednak ostatniego, decydującego podania. Na kwadrans przed końcem meczu Ivan Ramis chciał wślizgiem zablokować strzał Lionela Messiego z ostrego kąta, ale zamiast tego zagarnął piłkę ręką. Sędzia wskazał na rzut karny, który pewnie wykorzystał Messi, posyłając piłkę w środek bramki (Asier Riesgo rzucił się w swoją lewą stronę). Wynik meczu w ustalił Luis Suarez mocnym uderzeniem przy lewym słupku.

Mimo porażki piłkarze Eibar nie chowali głowy przed rywalem. ponad 6 tysięcy kibiców oglądało ciekawe widowisko w wykonaniu obu stron, co rzadko się zdarza w meczach Barcelony.