DW
Michał Masłowski wrócił po kolejnej kontuzji. Gol Polaka na inaugurację sezonu w Chorwacji Irek Dorozanski
Michał Masłowski zdobył gola dla HNK Gorica w meczu 1. kolejki chorwackiej ekstraklasy. Rywalem drużyny Polaka był Inter Zaprešić. Gorica zremisowała to spotkanie 1:1, choć do przerwy prowadziła.

Michał Masłowski może mówić o dużym pechu. Jeszcze za czasów gry w Ekstraklasie został kupiony przez Legię Warszawa, ale z gry wykluczyła go poważna kontuzja. Wojskowi pożegnali się z piłkarzem w sierpniu 2017 roku. Ten znalazł zatrudnienie na zapleczu chorwackiej ekstraklasy. Przez cały sezon był mocnym punktem drużyny, która ostatecznie awansowała na najwyższy poziom rozgrywek.

Na początku minionego sezonu Masłowskiego znów dopadł poważny uraz. Zerwał więzadło krzyżowe przednie w kolanie i do gry musiał wrócić dopiero po kilku miesiącach. Na regularne granie pomocnik mógł liczyć dopiero od marca bieżącego roku, lecz dopiero w minioną sobotę wrócił do strzelania goli.

Były piłkarz m.in. Zawiszy Bydgoszcz wpisał się na listę strzelców w 35. minucie meczu. Wykorzystał rzut wolny z ok. 25 metrów i uderzył na tyle mocno, że bramkarz nie był w stanie czysto interweniować. W efekcie futbolówka wpadła do siatki.

Masłowski zagrał 90 minut, natomiast inny z Polaków - Łukasz Zwoliński - pozostał poza kadrą.

HNK Gorica - NK Inter (Zaprešić) 1:1 (1:0)

Bramki: Michał Masłowski 35' - Antonio Bosec 58'

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Więcej o POLAKACH ZA GRANICĄ

Polskie kluby specjalizują się w tym, że sprowadzają zawodników, których umiejętności stoją na bardzo niskim poziomie. Rzadko zdarza się odnalezienie prawdziwej perełki, a jeśli już taka się pojawi, szybko zostaje sprzedana na Zachód. Co, gdyby polskie kluby wolały jednak zaryzykować i sprowadzić wymienionych dalej piłkarzy? Oto najlepsi zawodnicy, z których zrezygnowano w Ekstraklasie!

Zrobili karierę, choć w Ekstraklasie z nich zrezygnowano. TO...