Michal Peskovic: Ten mecz był nie do przegrania

Jakub Podsiadło
Michal Peskovic nie uchronił Podbeskidzia od porażki z Wisłą
Michal Peskovic nie uchronił Podbeskidzia od porażki z Wisłą Ryszard Kotowski
Pierwszy raz w swojej historii Podbeskidzie wraca do Bielska-Białej z zerowym dorobkiem punktowym po spotkaniu przeciwko Wiśle - w piątkowym meczu 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy "Górale" ulegli krakowianom 2:3 (1:0). – Przegraliśmy spotkanie, którego wcale nie musieliśmy przegrać – narzekał po meczu bramkarz zespołu z Bielska-Białej, Michal Peskovic.

Od pierwszego gwizdka arbitra wiślacy zepchnęli Podbeskidzie pod własną bramkę i kontrolowali przebieg spotkania. Niespodziewanie pierwsza bramka w piątkowym spotkaniu przypadła w udziale "Góralom" - w 38. minucie piłka po strzale Macieja Iwańskiego odbiła się od Łukasza Garguły i ugrzęzła w siatce. – W pierwszej połowie spotkanie układało się tak, jak zakładaliśmy. Szkoda, że w drugiej połowie pierwsza bramka dała Wiśle skrzydeł – mówił Peskovic. – Później było ciężko - druga bramka i trzecia z niepotrzebnego karnego. Uważam, że ten mecz był nie do przegrania.

Po przerwie bielszczanie szybko podwyższyli prowadzenie i zdawało się, że odniosą kolejne zwycięstwo na boisku "Białej Gwiazdy". Gospodarze wrócili na właściwe tory po pechowym samobójczym trafieniu Dariusza Pietrasiaka z 62. minuty. – Szkoda, że straciliśmy tego pierwszego gola, gdyby było inaczej, wygralibyśmy ten mecz – zaznaczał słowacki bramkarz.

Po kontaktowej bramce wiślacy szybko pozbawili ambitnych gości nadziei na choćby jeden punkt, strzelając dwa decydujące gole w odstępie ledwie dziesięciu minut. – W szatni nie może być spokojnie, jeśli pierwszą połowę wygrywamy 2:0, a drugą przegrywamy 0:3 – kontynuował Peskovic, który w 85. minucie skapitulował po strzale Semira Stilicia z rzutu karnego. – Przegraliśmy spotkanie, którego wcale nie musieliśmy przegrać – podsumował.