Michał Probierz: Jest progres i to jest najważniejsze

ma
2016-03-12   bialystok jagiellonia gornik leczna mecz pilka nozna ekstraklasa 27 kolejka wynik 1-0  fot wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press
2016-03-12 bialystok jagiellonia gornik leczna mecz pilka nozna ekstraklasa 27 kolejka wynik 1-0 fot wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press Wojciech Wojtkielewicz
Na zakończenie zgrupowania w Turcji Jagiellonia Białystok w sobotę wygrała 3:2 z czeską drużyną MFK Kravina. W niedzielę lider ekstraklasy wraca do kraju.

W pierwszej połowie meczu białostocki zespół miał sporą przewagę, ale zdobył tylko jedną bramkę. Autorem trafienia był Fedor Cernych. W kilku innych dogodnych sytuacjach nasi płlkarze nie potrafili pokonać bramkarza siódmej drużyny czeskiej ekstraklasy. Natomiast rywale na gole zamienili praktycznie dwie sytuacje, które stworzyli. Dwa razy na listę strzelców po strzałach głową wpisał się Tomas Wagner.

Po przerwie dominacja Jagiellonii była jeszcze bardziej zdecydowana. Skutecznością popisał się lewy obrońca Piotr Tomasik, który zdobył dwa gole. W 65 minucie pięknym uderzeniem prawą nogą z narożnika pola karnego doprowadził do remisu. Natomiast kwadrans przed końcem meczu przesądził o wyniku meczu ładnym uderzeniem z rzutu wolnego.

- Na pewno w grze obronnej zbyt łatwo popełniliśmy niektóre błędy, w szczególności w elementach, które chcemy doskonalić. Jest jednak progres i to jest najważniejsze - mówił Michał Probierz, trener Jagiellonii. - Pokazaliśmy, że potrafimy grać bardzo ciekawie, ale w piłce trzeba mieć bardzo dużo pokory i wiemy, że za te mecze towarzyskie nikt nam nie da punktów. Plus jest taki, że gramy dobrze w piłkę i potrafimy fajnie przechodzić do ataku po odzyskaniu piłki, a także rozegrać ją w ataku pozycyjnym. To z pewnością są duże pozytywy.

Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Gazeta Współczesna

Jeszcze w piątek Jagiellonia w teoretycznie słabszym składzie wygrała 1:0 z bułgarską drużyną Wereja Stara Zagora. Gola w 84 minucie zdobył Karol Świderski. Kilka minut później po uderzeniu z rzutu wolnego Marka Wasiluka piłka odbiła się od poprzeczki. Zresztą żółto-czerwoni w tym meczu nie wykorzystali wielu dobrych okazji bramkowych. Był to mecz wcześniej nie planowany.

- Zależało nam, aby na zakończenie obozu wszyscy zawodnicy poczuli meczowe obciążenia - podsumowywał Probierz. - Zmierzyliśmy się z bardzo dobrym przeciwnikiem, który w kilku momentach potrafił naprawdę dobrze pograć w piłkę. Ci młodzi zawodnicy mogli poczuć, jak to jest mierzyć się z zespołem z jakiejś ekstraklasy. Taki Dawid Polkowski po raz pierwszy miał okazję zmierzyć się z taką drużyną, grając cały mecz. Pracowaliśmy nad wieloma elementami. Widać było, że przy zmianach w składzie trzeba to jeszcze w jakiś sposób wprowadzać. Sytuacji mieliśmy naprawdę dużo i wielu z nich nie wykorzystaliśmy. Trzeba też przyznać, że obaj bramkarze kilka strzałów wybronili, więc to był naprawdę ciekawy i wyrównany mecz.

Tak więc w Turcji Jaga rozegrała osiem sparingów. Dwa zakończyły się porażkami, trzy remisami i trzy zwycięstwem. Przy czym wygrane były w trzech ostatnich meczach.

W niedzielę 12 lutego Jaga w pierwszym wiosennym meczu ligowym zagra na wyjeździe z wiceliderem Lechią Gdańsk.

Jagiellonia Białystok - MFK Karviná 3:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Tomáš Wágner 33, 1:1 Fedor Černych 39, 1:2 Tomáš Wágner 44, 2:2 Piotr Tomasik 65, 3:2 Piotr Tomasik 77.
Jagiellonia: Marián Kelemen - Łukasz Burliga (63 Ziggy Gordon), Ivan Runje (86 Dawid Szymonowicz), Guti, Piotr Tomasik - Przemysław Frankowski (74 Arvydas Novikovas), Jacek Góralski, Taras Romanczuk, Konstantin Vassiljev, Dmytro Chomczenowśkyj - Fedor Černych.
MFK (skład wyjściowy): Jan Laštůvka - Libor Holík, Pavel Košťál, Jan Hošek, Jan Vondra - Jan Šisler, Marek Janečka, Erik Puchel, Lukáš Budínský, Jan Kalabiška - Tomáš Wágner.

Jagiellonia Białystok – Wereja Stara Zagora 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Karol Świderski 84.
Jagiellonia: Damian Węglarz (46. Hubert Gostomski) - Ziggy Gordon, Dawid Szymonowicz, Marek Wasiluk, Jonatan Straus - Rafał Grzyb, Damian Szymański - Przemysław Mystkowski, Dawid Polkowski, Damian Grabowski (59. Paweł Olszewski) - Karol Świderski.

Poprzednie sparingi Jagiellonii
31 styczeń
Jagiellonia Białystok - Czernomorec Odessa 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Karol Świderski 12, 2:0 Fedor Černych 90.
Jagiellonia (I połowa): Marian Kelemen - Ziggy Gordon, Ivan Runje, Marek Wasiluk, Jonatan Straus - Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Rafał Grzyb, Konstantin Vassiljev, Dawid Polkowski - Karol Świderski.
II połowa:Damian Węglarz - Łukasz Burliga, Dawid Szymonowicz, Guti, Piotr Tomasik - Przemysław Mystkowski, Emil Łupiński (84. Michał Domański), Taras Romanczuk, Damian Szymański, Dmytro Chomczenowśkyj - Fedor Černych.

28 styczeń
Jagiellonia Białystok – FK Rostów 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Góralski 9, 1:1 Jaroszenko 68, 2:1 Łupiński 86, 2:2 Połoz 89.
Jagiellonia (I połowa): Damian Węglarz – Łukasz Burliga, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik – Jacek Góralski, Taras Romanczuk – Przemysław Frankowski, Konstantin Vassiljev, Dmytro Chomczenowski – Fiodor Cernych. II połowa: Luka Gugeszaszwili - Ziggy Gordon, Dawid Szymonowicz, Marek Wasiluk, Jonatan Straus - Rafał Grzyb, Jacek Góralski (60. Emil Łupiński), Damian Szymański - Dmytro Chomczenowski (60. Dawid Polkowski), Przemysław Mystkowski - Karol Świderski.
FK Rostów (I połowa): Miedwiediew – Kałaczew, Navas, Mevlja, Gaspuitis, Skopincew –Bajramjan, Gatcan, Noboa, Grigorjew – Bucharow. II połowa: Miedwiediew - Terentiew, Granat, Gaspuitis, Sorokin, Kirejew (69' Azmoun), Prepelita, Połoz, Quissanga, Erochin, Jaroszenko.

24 styczeń
Jagiellonia – Pandurii Târgu Jiu 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Bogdan Danaricu 36.
Jagiellonia (I połowa): Hubert Gostomski – Paweł Olszewski, Dawid Szymonowicz, Marek Wasiluk, Jonatan Straus – Przemysław Mystkowski, Rafał Grzyb, Damian Szymański, Dawid Polkowski, Arvydas Novikovas – Karol Świderski. II połowa: Damian Węglarz – Łukasz Burliga, Ivan Runje, Guti, Piotr Tomasik – Przemysław Frankowski, Taras Romanczuk, Jacek Góralski, Konstantin Vassiljev, Dmytro Chomczenowski – Fedor Černych.

21 styczeń
Jagiellonia Białystok – Irtysz Pawłodar 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Aslan Darabajew 35 z karnego 1:1, Marek Wasiluk 49 z karnego.
Jagiellonia: Hubert Gostomski (46. Luka Gugeszaszwili) – Damian Szymański, Dawid Szymonowicz, Marek Wasiluk, Jonatan Straus – Rafał Grzyb, Luka Asatiani (36. Paweł Olszewski) – Damian Grabowski (60. Michał Domański), Emil Łupiński, Przemysław Mystkowski – Arvydas Novikovas (69. Damian Grabowski).

21 styczeń
Jagiellonia Białystok – Łudogorec Razgrad 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Claudiu Keseru 65, 1:1 Fiodor Cernych 86.
Jagiellonia: Damian Węglarz – Łukasz Burliga, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik – Taras Romanczuk, Jacek Góralski – Przemysław Frankowski (71. Arvydas Novikovas), Konstantin Vassiljev, Dmytro Chomczenowski – Fiodor Cernych.

18 styczeń
Jagiellonia Białystok - Politehnica Iasi 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Cristea 57 z karnego
Jagiellonia (I połowa): Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik - Rafał Grzyb, Jacek Góralski - Przemysław Mystkowski, Konstantin Vassiljev, Arvydas Novikovas - Fiodor Cernych.
Jagiellonia (II połowa): Damian Węglarz - Paweł Olszewski (46. Luka Asatiani), Dawid Szymonowicz, Marek Wasiluk, Jonatan Straus - Jakub Tabor (64. Emil Łupiński), Damian Szymański - Michał Domański (64. Damian Grabowski), Karol Świderski, Dmytro Chomczenowski - Patryk Klimala (78. Michał Domański).

Materiał oryginalny: Michał Probierz: Jest progres i to jest najważniejsze - Gazeta Współczesna