Jacek Żukowski
Michał Probierz, trener Cracovii
Michał Probierz, trener Cracovii Anna Kaczmarz
Wiele przeżył ostatnio trener Cracovii Michał Probierz - nie chciał już pracować w Cracovii, potem, w ciągu 48 godzin został ponownie do tego namówiony. Takie mecze jak ten w Szczecinie, pewnie nie utwierdzają go w przekonaniu, że zmiana decyzji była dobra...

2,3 błędy Cracovii...

- Wiedzieliśmy, że Pogoń nas zaatakuje. Jest liderem i widać, że ma pewność siebie - stwierdził szkoleniowiec "Pasów" na pomeczowej konferencji prasowej. - Przetrzymaliśmy te trudne momenty. Zabrakło nam kontrataków. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, to z kontry straciliśmy bramkę.

Szkoda, grając na wyjeździe w 43. minucie tracić bramkę. W drugą połowę weszliśmy dobrze. Już atakowaliśmy Pogoń. Dążyliśmy do zdobycia bramki. Popełniliśmy 2-3 błędy, zmusiliśmy Pogoń do dużego wysiłku. Szkoda, że nie udało się tego meczu zremisować.

Probierz odniósł się też do swojej ostatniej "dymisji" i tego, jak to wpłynęło na zespół. - Wyjaśnilismy sobie to z zawodnikami - mówił. - Nie ma tu wielkiej filozofii. Wydaje mi się, że ta sytuacja nie miała wpływu na to, co działo się na boisku.

Udany rewanż Pogoni

Bardziej wylewyny był szkoleniowiec gospodarzy Kosta Runjaić. - Jsteśmy bardzo szczęśliwi, że wygraliśmy trudny mecz z niełatwym przeciwnikiem. Dokładnie pamiętamy, jak doszło do porażki latem, gdy w prosty sposób straciliśmy dwie bramki. Teraz doszło do rewanżu. W tym momencie te trzy punkty, które zatrzymujemy są najważniejsze. Jedyna bramka padła po bardzo ładnej akcji. W drugiej połowie dopasowaliśmy się do stylu rywala i stanu murawy. Nie wykorzystaliśmy szansy na 2:0. Przeciwnik grał bardzo fizycznie. Musieliśmy walczyć. Udało nam się uratować zwycięstwo. Co do boisk, to klub zatrudnił profesjonalistów, który dużo pracują, ale przy tym standardzie nawet tacy fachowcy nie są w stanie uratować murawy. Na pewno ten problem jest duży i szybko nie zniknie. Na takim boisku nie możemy zagwarantować wyników, ogólnie jest trudno je zagwarantować, ale te warunki nie pomagają. Nie pozwolę na wymówki, ale ten temat już od lata mnie męczy. Wiadomo, że potrzebujemy jakościowych zawodników, ale też i boiska, a to się nie zgadza. Proszę mi uwierzyć, że to nie jest narzekanie. Mam nadzieję, że ludzie za to odpowiedzialni się spotkają i zrobią to, co mają zrobić.