Miedź i Górnik gromią w sparingach

Dawid Sołtys, P.K./Gazeta Wrocławska
Zawisza Bydgoszcz 0:0 Miedź Legnica
Zawisza Bydgoszcz 0:0 Miedź Legnica Mateusz Bosiacki (Ekstraklasa.net)
Miedź Legnica rozgromiła w swoim drugim sparingu przed rundą wiosenną Motobi Kąty Wrocławskie 8:0. Nieco mniej efektowne zwycięstwo w sparingu odniósł inny dolnośląski drugoligowiec, Górnik Wałbrzych.

Trzy gole zdobył młodzieżowiec Adam Wasilewski, dwie strzelił Tomasz Jarzębowski, a po jednym Łukasz Pazurkiewicz, Marcin Orłowski i Patryk Musiałowski. W zespole trenera Janusza Kudyby nie zagrał i prawdopodobnie już nie zagra Krzysztof Gajtkowski. - Sytuacja trochę się skomplikowała - mówi szkoleniowiec, który do rywalizacji na pozycji bramkarza z Władysławem Siaminem szykuje Tomasza Laskowskiego. Upadła zatem sprawa pozyskania Andrzeja Bledzewskiego. W spotkaniu z Motobi testowani byli również Marcin Kajca i Przemysław Kotlarz. Obu piłkarzom szkoleniowiec nadal się będzie przyglądał.

Już w środę kibice oficjalnie poznają nazwę sponsora, który przewidział w tej sprawie dwie konferencje prasowe, jedną we Wrocławiu, a drugą w Legnicy.

Nieco mniej efektowne zwycięstwo w sparingu odniósł inny dolnośląski drugoligowiec, Górnik Wałbrzych. Przebywający na zgrupowaniu w Świeradowie-Zdroju Górnik Wałbrzych pokonał Piast Zawidów 4:0. Mecz był okazją do przetestowania w szeregach biało-niebieskich Michała Zawadzkiego. 23-letni obrońca jesienią grał w Warcie Poznań, jednak nie tak dawno rozwiązał kontrakt z tym klubem. W środę Górnik prawdopodobnie zmierzy się towarzysko z młodzieżową ekipą Energie Cottbus (U-23). Trener Bubnowicz będzie w tym meczu testował dwóch obrońców z klubów niższych lig.

W niedzielę grę kontrolną rozegrali również piłkarze Górnika Polkowice. W pierwszym sparingu w trakcie bieżącego okresu przygotowawczego podopieczni trenera Dominika Nowaka zremisowali bezbramkowo z Górnikiem Zabrze. Spotkanie rozegrano w Dzierżoniowie, a rywalizacja toczyła się w wymiarze czasowym 4x25 minut.

Miedź Legnica - Motobi Kąty Wrocławskie 8:0 (3:0)
Bramki: Wasilewski (61, 67, 83), Jarzębowski (30, 31), Pazurkiewicz (34), Orłowski (56), Musiałowski (65).
Miedź (I połowa): Siamin - Pilarski, Kucharzak, Gawlik, Bzdęga - Gałęza, Zieliński, Jarzębowski, Spaczyński, Grittner - Pazurkiewicz. II połowa: Laskowski - Piotrowski, Mockało, Paszliński, Kotlarz - Kajca, Cisse, Garuch, Musiałowski - Orłowski, Wasilewski.

Górnik Wałbrzych - Piast Zawidów 4:0
Bramki: Moszyk 2, Morawski, Rytko.
Górnik: Jaroszewski - Kłak, Wojtarowicz, Zawadzki, Sawicki, G. Michalak, Wepa, Fojna, Morawski, Moszyk, Zinke. Grali również: Jarosiński, D. Michalak, Łaski, Rytko, Tobiasz, Duś.