Miedź II Legnica - Ruch Chorzów 0:3. Dziesiąta z rzędu wygrana Niebieskich

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Ruchu Chorzów kontynuują zwycięską serięZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
W meczu 16. kolejki grupy trzeciej III ligi Ruch Chorzów wygrał w Legnicy z rezerwami Miedzi 3:0. Było to ósme z rzędu ligowe zwycięstwo Niebieskich, a 10 w ogóle wliczając pucharowe występy chorzowian. Tym samym drużyna trenera Łukasza Berety wyrównała osiągnięcie mistrzowskiej drużyny Niebieskich z 1974 roku.

Ruch Chorzów nie zwalnia tempa. Niebiescy odnieśli dziesiątą z rzędu wygraną pokonując w Legnicy rezerwy Miedzi. Chorzowianie dominowali na murawie przez całe spotkanie, ale kibice obserwujący transmisję z tego meczu więcej bramek zobaczyli w końcówce.

Goście szybko mogli objąć prowadzenie, gdy po strzale Michała Mokrzyckiego z bliska piłkę dobijał Mariusz Idzik, ale z 4 m nie trafił do siatki. Na szczęście kapitan Ruchu miał lepiej nastawiony celownik. W 23 minucie po przejęciu piłki na połowie Miedzi i podaniu Patryka Sikory Tomasz Foszmańczyk spokojnie wepchnął piłkę do pustej bramki. Tuż przed przerwą po uderzeniu Fosy odbitym od jednego z rywali piłka trafiła w słupek bramki gospodarzy.

Po zmianie stron przewaga Ruchu jeszcze wzrosła, a jej efektem były kolejne dwie bramki. Najpierw do siatki trafił Mariusz Idzik. Najlepszy snajper Niebieskich po zgraniu piłki klatką piersiową przez Foszmańczyka popisał się technicznym strzałem zdobywając swoją 17 ligową bramkę w tym sezonie. Trzeciego gola w 82 minucie zdobył Michał Mokrzycki ładnym uderzeniem pod poprzeczkę.

Ruch Chorzów odniósł ósmą wygraną z rzędu w lidze,, a dziesiątą kolejną wliczając mecze pucharowe. Tym samym piłkarze Łukasza Berety wyrównali osiągnięcie legendarnej drużyny Niebieskich z 1974 roku. Mistrzoswska ekipa Michala Vicana mogła jednak pochwalić się 10 kolejnymi zwycięstwami w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Piłkarze chorzowian najbliższy tydzień będą mieć nieco luźniejszy. Odwołano bowiem zarówno zaplanowane na 11 listopada mecze finałowe Pucharu 100-lecia z Ruchem Radzionków i Fortuna Pucharu Polski Podokręgu Katowice z Pogonią Imielin jak i mające odbyć się w sobotę 14 listopada ligowe spotkanie z Pniówkiem Pawłowice. Ten ostatni pojedynek przełożono na 17 listopada.

Miedź II Legnica - Ruch Chorzów 0:3 (0:1)
0:1 Tomasz Foszmańcczyk (23), 0:2 Mariusz Idzik (69), 0:3 Michał Mokrzycki (82)

Ruch Bielecki - Będzieszak (72. Lechowicz), Kasolik, Kawula, Kwaśniewski - Paszek, Sikora, Mokrzycki, Foszmańczyk (86. Neugebauer), Winciersz (77. Rudek) - Idzik (86' Kowalski)