Wojciech Konończuk
Jagiellończycy w Legnicy nie rozegrali wielkiego meczu
Jagiellończycy w Legnicy nie rozegrali wielkiego meczu jagiellonia.pl
Co było dobrego w zakończonym remisem 1:1 meczu Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok w grze gości? Biorąc pod uwagę wydarzenia boisko - sam wynik, niezmiennie solidna gra bramkarza Zlatana Alomerovicia i udany debiut w podstawowej jedenastce Michala Sacka. Właśnie serbski golkiper i czeski pomocnik zasłużyli według nas na najwyższe noty za starcie z beniaminkiem.

Gdyby mecz piłkarski trwał 25 minut, oceny dla Żółto-Czerwonych byłyby wyższe. Jagiellonia trzymała Miedź daleko od własnej bramki, grała agresywnym pressingiem i w końcu objęła prowadzenie, po efektownym strzale Rui Nene. Niestety, spotkanie w futbolu trwa półtorej godziny.

- Powtarzamy te same błędy, wycofujemy się po objęciu prowadzenia. Przez pierwsze 25 minut mieliśmy mecz pod kontrolą, strzeliliśmy gola, ale później oddaliśmy pole gospodarzom, straciliśmy bramkę. Druga połowa była w naszym wykonaniu bardzo słaba - przyznaje w rozmowie z klubowymi mediami Alomerović.

Miedź - Jagiellonia 1:1. Większość pogrążyła się w przeciętności

Nic dziwnego, że za kilka udanych interwencji można wyróżnić właśnie niego, a poza tym Sacka, który zaliczył asystę przy trafieniu Nene i był bardzo aktywny. Większość pozostałych zawodników trenera Macieja Stolarczyka pogrążyła się w Legnicy w przeciętności.

Zapraszamy do galerii, w której prezentujemy nasze noty dla Jagiellończyków za występ przeciwko Miedzi. Nie ocenialiśmy zawodników, którzy grali zbyt krótko. A byli to: