Miedź Legnica

2

Cracovia

1

• Po bardzo emocjonującej końcówce sędzia kończy mecz! Miedź Legnica pokonuje Cracovię!

• Adrian Purzycki zmienia jeszcze Omara Santanę.

• Paweł Zieliński zostaje ukarany czerwoną kartką! Dopiero co wszedł na murawę, a już wylatuje z boiska! Katastroficzne zachowanie zawodnika Miedzi!

• Juan Camara zostaje zmieniony przez Mateusza Żyro!

• Dobre uderzenie zawodnika Cracovii! Piłka przelatuje tuż nad poprzeczką!

• Paweł Zieliński wchodzi na murawę w miejsce Artura Pikka.

• Bojan Cecarić zmienia kontuzjowanego Filipa Piszczka.

• Aleksandar Miljković również ukarany żółtym kartonikiem.

• Oleksiej Dytyatev zostaje ukarany żółtą kartką.

• Henrik Ojamaa znakomicie wpadł w pole karne, uderzył na bramkę, ale Michal Pesković odbija piłkę!

• Sebastian Strózik melduje się na murawie, w miejsce Mateusza Wdowiaka.

• Omar Santatna zatańczył w polu karnym rywala, ale ostatecznie stracił posiadanie piłki.

• Anton Kanibołocki zderzył się z Filipem Piszczek. Na szczęście obaj zawodnicy szybko wrócili do gry.

• Anton Kanibołocki został sfaulowany w swoim polu bramkowym, a przy okazji poturbował swojego kolegę z drużyny. Potrzebna jest pomoc medyczna.

• Ależ Filip Piszczek jest w formie! Dopiero co pojawił się na murawie i teraz świetnym strzałem pokonuje bramkarza rywali! Cracovia wraca do gry!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Filip Piszczek daje szansę Cracovii!

• Mocne uderzenie Forsella, ale na raty broni Pesković.

• Anton Kanibołocki spokojnie wyłapuje dośrodkowanie rywala. Pewny jest dzisiaj Ukrainiec.

• Mateusz Wdowiak przewraca się w polu karnym i z żalem patrzy na arbitra! Karnego nie ma!

• Michal Pesković ratuje swój zespół broniąc strzał Juana Camary!

• Mateusz Wdowiak otrzymał świetne podanie, ale znakomita interwencja Bartczaka przerywa akcję gości!

• Dobre uderzenie głową Javiego Hernandeza, ale piłka przelatuje obok bramki.

• Na drugą połowę nie wyszedł Damian Dąbrowski. Zmienia go Filip Piszczek.

• Piotr Lasyk używa gwizdka i tym samym rozpoczyna drugą połowę!

• Petteri Forsell trafił prosto w bramkarza rywali i sędzia kończy pierwszą połowę meczu! Miedź niespodziewanie prowadzi z Cracovia 2:0!

• Henrik Ojamaa wpadł w pole karne, ale źle dograł do lepiej ustawionych piłkarzy.

• Błąd defensywy Pasów i Juan Camara świetnie uderza z 16 metrów! Cracovia na kolanach!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Juan Camara podwyższa prowadzenie!

• Idealne dośrodkowanie z lewego skrzydła. Artur Pikk przejął piłkę i huknął pod poprzeczkę! Michal Pesković nie miał żadnych szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Artur Pikk zdobywa bramkę dla Miedzi!

• Oba zespoły grają od kilku minut mocno zachowawczo. Brakuje strzałów na bramkę.

• Sergiu Hanca mocno ucierpiał przy starciu z rywalem. Potrzeba jest pomoc medyczna.

• Ależ było bardzo blisko bramki samobójczej! Kornel Osyra próbował wybić piłkę na rzut rożny, a ona minęła bramkę o kilka centymetrów!

• Javi Hernandez huknął z dystansu i piłka znacznie minęła bramkę Miedzi.

• Co teraz wydarzyło się pod bramką Miedzi! Świetnie głową uderzył Michał Helik, Anton Kanibołocki odbił piłkę, a później nikt nie zdołał dobić jej do bramki!

• Zamieszanie pod bramką gospodarzy. Ekwilibrystyczny strzał Cabrery ląduje jednak w rękawicach bramkarza rywali.

• Groźne uderzenie Aleksandara Miljkovicia! Piłka wylądowała na górnej siatce bramki Cracovii.

• Sergiu Hanca notuje niecelny strzał głową.

• Juan Camara jest najaktywniejszym zawodnikiem na początku meczu. Kolejny niecelny strzał zawodnika gospodarzy.

• Juan Camara jest autorem pierwszego strzału tego spotkania. Uderzenie było jednak niecelne.

• Gospodarze kopnęli piłkę po raz pierwszy!

• Piotr Lasyk wyprowadza obie ekipy! Zaraz rozbrzmi pierwszy gwizdek!

• Miedź Legnica znajduje się dzisiaj w zupełnie innym miejscu. Mają cztery punkty przewagi, ale nad..... strefą spadkową. Dzisiejsza ew. strata punktów może mocno skomplikować sytuację beniaminka.

• Faworytem tego meczu jest oczywiście Cracovia. Michał Probierz robi świetną robotę w drużynie Pasów i jego zespół znajduje się aktualnie na czwartej pozycji z niewielką stratą do podium. Gdyby wygrali dzisiaj swój mecz, a Piast zgubiłby punkty to przewaga podopiecznych Waldemara Fornalika stopnieje do 1 punktu.

• Dobry wieczór Państwu! Już za chwilkę Miedź Legnica ugości na własnym stadionie zespół Cracovii! Na relację LIVE z tego pojedynku zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

DW

Miedź Legnica - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Miedź Legnica - Cracovia ONLINE. Zostały już tylko dwie kolejki do końca rundy zasadniczej LOTTO Ekstraklasy! Sytuacja powoli się klaruje, ale o udział w grupie mistrzowskiej wciąż walczy aż siedem zespołów, a jednym z nich jest Cracovia, która dzisiaj w Legnicy podejmie zespół Miedzi. Miedź Legnica - Cracovia od godziny 20 na antenie Canal+ Sport.

Miedź Legnica - Cracovia ONLINE

W piątkowy wieczór naprzeciw siebie staną Miedź Legnica i Cracovia. „Pasy” w ostatnich dwóch kolejkach wróciły na właściwe tory wygrywając dwa kolejne spotkania kolejno z Górnikiem Zabrze i Koroną Kiece dzięki czemu wróciły do ścisłej czołówki tabeli.
W piątek w Legnicy zespół z Krakowa wydaje się być zdecydowanym faworytem, zwłaszcza że Miedź złapała kolejny kryzys i w trzech ostatnich spotkaniach zdobyła zaledwie jeden punkt. „Pasy” w przypadku zwycięstwa bez względu na innych zapewnią sobie udział w górnej połówce tabeli, a może nawet powalczą o podium.
Oglądaj mecz Miedź Legnica - Cracovia na żywo online w Player.pl >>>

Natomiast gospodarze mają już tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Wydaje się, że przy obecnej formie Zagłębia Sosnowiec i zmienia trenera w Wiśle Płock na Leszka Ojrzyńskiego w dole tabeli może być jeszcze ciekawie i Miedź Legnica może mieć duże kłopoty w walce o utrzymanie. Debiutant w LOTTO Ekstraklasie już po pierwszym sezonie może pożegnać się z najwyższą klasą rozgrywkową.

W pierwszym spotkaniu w LOTTO Ekstraklasie pomiędzy Cracovią, a Miedzią Legnica padł bezbramkowy remis. Wtedy "Pasy" nie prezentowały jeszcze tak wysokiej formy, jak ma to miejsce obecnie, natomiast Miedź Legnica chyba grała minimalnie lepiej niż w ostatnich tygodniach.

NIE ZAGRAJĄ

Miedź Legnica: Marquitos (kontuzja);
Cracovia: Oliva, Budziński (kontuzje).

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Miedź Legnica: Sapela - Milijković, Bartczak, Musa - Santana, Zieliński, Augustyniak, Fernandez - Roman, Forsell, Camara;
Cracovia: Pesković - Siplak, Dytiatjev, Helik, Diego - Wdowiak, Dąbrowski, Hernandez, Gol, Hanca - Cabrera.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

MIEDŹ LEGNICA
Śląsk Wrocław - Miedź Legnica 0:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (LOTTO Ekstraklasa)
Piast Gliwice - Miedź Legnica 2:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica 0:1 (1/4 Pucharu Polski)
Miedź Legnica - Lech Poznań 3:2 (LOTTO Ekstraklasa)

CRACOVIA
Cracovia - Korona Kielce 2:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Górnik Zabrze - Cracovia 0:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Cracovia 3:2 (LOTTO Ekstraklasa)
Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Płock - Cracovia 3:2 (LOTTO Ekstraklasa)

Miedź Legnica - Cracovia TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 29. kolejki LOTTO Ekstraklasy Miedź Legnica - Cracovia od 20:25 przeprowadzi CANAL+ Sport HD i CANAL+ 4K Ultra HD. Mecz prosto ze stadionu w Legnicy skomentują Robert Skrzyński i Wojciech Jagoda. Studio Super Piątku rozpocznie się o 20:00. Relacja LIVE w GOL24. Zaczynamy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.