Miedź Legnica - GKS Jastrzębie 1:1. Trzeci z rzędu remis jastrzębian ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Miedź Legnica zremisowała z GKS Jastrzębie 1:1   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Miedź Legnica zremisowała z GKS Jastrzębie 1:1 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Piotr Krzyżanowski
W 6. kolejce Fortuna 1. Ligi Miedź Legnica zremisowała z GKS 1962 Jastrzębie 1:1. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył po przerwie Patryk Makuch, a wyrównał pięć minut później Mateusz Słodowy. To trzeci z rzędu ligowy remis jastrzębian.

Miedź Legnica - GKS Jastrzębie 1:1. Trzeci z rzędu remis jastrzębian

Piłkarze GKS Jastrzębie zremisowali trzeci mecz z rzędu. Podopieczni trenera Jacka Trzeciaka byli skazywani na porażkę w Legnicy, a jednak w meczu z dotychczasowym wiceliderem tabeli Fortuna 1. Ligi wywalczyli jeden punkt.

W I połowie po stronie GKS groźnie głową strzelał Kamil Zapolnik, ale to gospodarze mieli znacznie lepszą okazję do zdobycia prowadzenia. Tuż przed przerwą w polu karnym faulowany był Patryk Makuch i sędzia wskazał na wapno. Do ustawionej na 11 metrze piłki podszedł Jon Aurtenetxe, ale Mikołaj Reclaf w świetntym stylu obronił strzał Hiszpana. To był drugi z rzędu zmarnowany karny Miedzi.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU MIEDŹ LEGNICA - GKS JASTRZĘBIE

Po zmianie stron podopieczni trenera Wojciecha Łobodzińskiego dalej atakowali i szybko dopięli swego. W 53 minucie gospodarze objęli prowadzenie po strzale głową Patryka Makucha. Asystę przy tym trafieniu zaliczył były pomocnik jastrzębian Damian Tront.

Odpowiedź GKS była jednak błyskawiczna. Już pięć minut później do remisu doprowadził Mateusz Słodowy. Obrońca gości zaskoczył bramkarza legniczan sprytnym uderzeniem zza linii bocznej pola karnego.

Miedź do ostatniej minuty starała się przechylić szalę zwycięstwa, lecz jej ataki przypominały bicie głową w mur. W samej końcówce bliski szczęścia był Szymon Matuszek. Były zawodnik Górnika po centrze z rogu główkował jednak tuż obok bramki. Legniczanie zremisowali drugi z rzędu mecz u siebie.

Miedź Legnica - GKS Jastrzębie 1:1 (0:0)
1:0 Patryk Makuch (53), 1:1 Mateusz Słodowy (58)