Miedź Legnica - GKS Tychy ZDJĘCIA, WYNIK Hit kolejki I ligi dla lidera z Legnicy. Tyszanie nie dali rady rozpędzonej Miedzi

Tomasz Kuczyński
3.12.2021. Miedź Legnica - GKS Tychy 2:0.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
3.12.2021. Miedź Legnica - GKS Tychy 2:0. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
W piątek 3.12.2021 r. w hicie 20. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy przegrał w Legnicy z Miedzią 0:2 (0:0). Tyszanie rozegrali dobrą pierwszą połowę, ale po przerwie lider zgarnął kolejne trzy punkty.

Liderująca Miedź podejmowała szósty w tabeli GKS Tychy, który też nie kryje ekstraklasowych aspiracji. Legniczanie przystępowali do meczu z serią 10. spotkań bez porażki oraz z serią 5 zwycięstw u siebie.

Tyszanie do przerwy mieli więcej celnych strzałów

GKS poprzednio przegrał w Tychach z Resovią 0:1 i trener Artur Derbin tak mówił po tym meczu: - Schrzaniliśmy sprawę i tę sprawę będziemy chcieli naprawić w meczu z Legnicą.

Szkoleniowiec tyszan nie mógł skorzystać z kartkowiczów Wiktora Żytka i Jakuba Piątka oraz kontuzjowanego Damiana Nowaka. Pierwszy raz w wyjściowym składzie znalazł się 18-letni Marcel Misztal, który debiutował z Resovią.

Miedź od początku rozgrywała swoje małe gierki i po takiej koronkowej akcji piłka wpadła do bramki. Gol został był uznany, bo Kamil Zapolnik był na spalonym. W odpowiedzi celnie główkował Kamil Szymura, a Kamil Kargulewicz za słabo strzelił po groźnej kontrze, gdy wydawało się, że wyjdzie na pozycję sam na sam z bramkarzem.

W 19. minucie uderzył Mehdi Lehaire i zasłonięty Konrad Jałocha wykazał się refleksem. Cztery minuty później po drugiej stronie boiska Paweł Lenarcik łapał piłkę na raty po strzale Kargulewicza.

Tyszanie skutecznie neutralizowali ataki Miedzi, sami odważnie grając do przodu. Gospodarze w 37. minucie jednak zdołali się przedrzeć na pole karne GKS-u i Zapolnik główkował koło słupka.

Pierwszą połowę goście kończyli z trzema celnymi strzałami, a Miedź tylko z jednym.

Po przerwie lider udowodnił swoją wyższość

W 54. minucie GKS miał sporo szczęścia. Maxime Dominguez posłał piłkę z rzutu wolnego, nikt jej nie sięgnął i po koźle odbiła się od słupka.

Od 68. minuty lider prowadził 1:0. Po rzucie rożnym piłkę głową wybił Nemanja Nedić, a dopiero co wprowadzony na boisko Hiszpan Chuca strzelił z woleja i trafił w długi róg.

Miedź poczuła krew. Jałocha zdołał obronić strzał Macieja Śliwy, ale ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 w 75. minucie. Dominguez zagrał w pole karne, a Śliwa przyjął piłkę tyłem do bramki, odwrócił się i uderzył w dalszy róg.

Ogłuszeni tyszanie nie byli w stanie zareagować. W 86. minucie główkował Bruno Garcia Marcate i Jałocha z trudem przerzucił piłkę nad poprzeczką.

Miedź zaliczyła szóstą z rzędu wygraną u siebie, czwarte zwycięstwo z rzędu oraz 11. mecz bez porażki. GKS Tychy kończy rok dwiema porażkami.

Miedź Legnica - GKS Tychy 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Chuca (68), 2:0 Maciej Śliwa (75)

Miedź: Paweł Lenarcik - Piotr Azikiewicz, Nemanja Mijusković, Jon Aurtenetxe, Jurich Carolina - Maciej Śliwa (89. Szymon Stróżyński), Maxime Dominguez (83. Szymon Matuszek), Damian Tront (89. Hamza Bahaid), Mehdi Lehaire (66. Chuca), Kamil Zapolnik (83. Bruno Garcia) - Patryk Makuch.

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Maciej Mańka, Nemanja Nedić, Kamil Szymura, Krzysztof Wołkowicz (76. Dominik Połap) - Bartosz Biel (76. Marcin Kozina), Marcel Misztal (81. Miłosz Pawlusiński), Sebastian Steblecki, Łukasz Grzeszczyk (76. Gracjan Jaroch), Kamil Kargulewicz (61. Kacper Piątek) - Tomas Malec.

Żółte kartki: Dominguez - Wołkowicz, Steblecki, Kargulewicz, Szymura, Malec, Nedić

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)

Widzów: 2.531