Miedź Legnica - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Lider utrzyma przewagę nad Legią?

Miedź Legnica

0

Lechia Gdańsk

0

• Koniec spotkania. Mimo kilku okazji z obu stron bramki dzisiaj nie padły. Lechia utrzymuje pozycję lidera, ale trwoni część przewagi.

• I jeszcze Piątkowski w miejsce Szczepaniaka. A poniżej miejsce, z którego spudłował Haraslin:

• Fila zmienił Makowskiego. Chwilę przedtem zablokowany strzał Paixao.

• Nunes dośrodkował do... Kanibołockiego. W odpowiedzi Zieliński marnuje okazję (obronił Kuciak).

• Sędzia doliczył trzy minuty. Jeżeli Lechia zremisuje to Legia odrobi do niej dwa punkty (czwarty Lech także).

• Kibice do piłkarzy: Gramy do końca!

• Jęk zawodu. Piłkę meczową zmarnował Zieliński. Uderzył nad bramką z okolicy 15 metra.

• Niewiele dzieje sie na boisku. Lechia właśnie przerwała akcję Miedzi.

• No tak, kartka dla Łukasika. Ten piłkarz już ma wolne do lutego. Przed świętami nie zagra bowiem z powodu czterech żółtych kartek.

• Paixao. Tym razem głową, ale w Kanibołockiego.

• Druga roszada w Miedzi. Fernandeza zmienił Santana. Przedtem dwa strzały Lechii - oba nieudane.

• Czwarta indywidualna kara. Żółtą kartkę obejrzał Purzycki za zatrzymanie Araka.

• Arak! Główka, lecz nad poprzeczką.

• Zaznaczmy, że przed zejściem Haraslin oddał świetny strzał. Kanibołocki w ostatnim momencie odbił piłkę na róg.

• To koniec spotkania również dla Haraslina. Zmienił go Arak. Do ostatniego gwizdka pozostał nieco ponad kwadrans. Lechia jeszcze wierzy, choć to Miedź przeprowadziła właśnie akcję.

• I właśnie Pikk zmienił Camarę.

• Kanibołocki pewnie interweniuje również poza własną szesnastką. Za chwilę na boisko wejdzie Pikk.

• HARASLIN! To jest chyba pudło kolejki. Słowak z bliska kopnął nad poprzeczką.

• Przeszło godzina gry za nami. Mecz trochę się ożywił, ale wciąż brakuje goli. Przed chwilą pomylił się Szczepaniak. Za moment kolejne zmiany.

• Ponownie obok bramki Paixao. Lechia ma kłopot w ataku.

• ... z boiska trener Stokowiec zdjął Wolskiego. A za niego wprowadził Sobiecha.

• Akcja Lechii zakończona niecelnym strzałem Paixao. I mamy pierwszą zmianę. Roszady dokonał trener Stokowiec; z boiska zdjął

• Bartczak dostał kartkę.

• Sędzia po raz drugi sięgnął po kartkę. Tym razem pokazał ją Fernandezowi za wejście w nogi Wolskiego.

• Camara zatrzymany przez obronę Lechii. Na trybunach zjawiło się dziś nieco ponad 4,5 osób:

• Kuciak poradził sobie z uderzeniem Forsella z rzutu wolnego. Chociaż nie mógł złapać piłki.

• Pierwsza kartka w meczu. Dla Augustyna za faul na Szczepaniaku.

• Zakotłowało się w polu bramkowym Miedzi. Kanibołocki znów uprzedza Paixao.

• Dodajmy, że Kuciak jest bramkarzem z największą liczbą czystych kont (7).

• Kuciak fruuuunie, by zdążyć do piłki po strzale Forsella z rzutu wolnego. Udana interwencja. Było groźnie!

• Zieliński na pamięć do Forsella. Źle. Nie w to miejsce.

• Niewidoczny w pierwszej połowie Haraslin mógł trafić teraz do siatki. Słowak kopnął jednak wysoko nad poprzeczką. Nabiegał na trzeci metr.

• Druga połowa właśnie się zaczęła. Drużyny bez zmian personalnych.

• Pierwsza połowa dobiegła końca. Na razie bez bramek i bez emocji. Wracamy za kwadrans w nadziei na lepsze widowisko.

• Augustyn główką przerwał groźną wrzutkę Forsella.

• Bartczak składał się do nożyc. Podanie zostało w porę przerwane przez lechistów. Dlatego z trybun dobiegł jedynie jęk zawodu.

• Augustyn wyciął Szczepaniaka. Wcześniej trafił jednak w piłkę. Nie ma wolnego, nie ma też naturalnie żółtej kartki.

• Z futbolówką zapędził się Miljković. Nie za bardzo wiedział co ma z nią zrobić, więc kopnął. Baaaardzo nieudanie!

• Dobrze prezentuje się też Łukasik. Pomocnik potrafi przerwać dziś akcje, przerzucić piłkę oraz jak trzeba to także uderzyć, choć na razie niecelnie.

• Trzeba pochwalić kapitana Bartczaka: - zabrał piłkę Haraslinowi - przerwał akcję Wolskiego

• Wolski marnuje sytuację. Podawał mu Flavio.

• Seria okazji na bramkę dla Lechii. Kończy się to minimalnie niecelną "bombą" Łukasika.

• Kolejno rzut rożny i rzut wolny dla Miedzi - bez powodzenia:

• Mecz toczy się w dość sennym tempie. Lechia cierpliwie buduje swoje akcje. Piłkę często wymieniają obaj stoperzy.

• Była szansa dla Lechii po rzucie rożnym. Głową uderzył celnie Nalepa, ale jego próbę obronił Kanibołocki. Z kolei Paixao nie zdążył z dobitką.

• W sektorze rodzinnym trwa prezentacja oprawy. To kolorowe pasy materiału.

• Augustyn wysoko wychodzi do Ojamy. Poskutkowało to przerwaniem akcji Estończyka. Miedź dalej konstruuje jednak atak pozycyjny.

• Ojamaa żałuje okazji po przejęciu piłki. Nie trafił głową po wrzutce od Szczepaniaka.

• Uwaga! Wybicie Łukasika ratuje Lechię przed - być może - utratą bramki. A wcześniej zatrzymany w kontrataku został Haraslin.

• Niecelne uderzył Wolski po zagraniu od Nunesa. Wcześniej dokładnym przerzutem popisał się Augustyn.

• Zarysowała się przewaga Lechii. Z sektora gości dopinguje ją grupa kibiców z Gdańska (oraz Wrocławia, bo ze Śląskiem fani sympatyzują od lat):

• Nieporozumienie między zawodnikami Lechii. Ostatecznie od bramki zaczął Kanibołocki.

• Mamy rzut rożny dla gdańszczan po zablokowanym dośrodkowaniu Mladenovicia.

• Od razu szansa na gola dla Lechii! W polu karnym akcję próbowali zamykać Wolski z Paixao. Portugalczyk uderzył w bramkarza, a Polak chwilę wcześniej za późno nabiegł na piłkę.

• Wybrzmiał pierwszy gwizdek. Od środka rozpoczęli gospodarze.

• Gdańsk schowany pod pokrywą śniegu, ale już w Legnicy boisko przygotowane jak trzeba. Za moment pierwszy gwizdek sędziego Zbigniewa Dobrynina. Miedź na niebiesko, Lechia w strojach białych z zielonymi pasami.

• Lechia czuje oddech Legii, która zbliżyła się do niej na dwa punkty. Miedź cieszy się z przełamania. Wygrała dwa mecze z rzędu.

• Żadnych zaskoczeń w składzie gości. Ponownie zamiast Konrada Michalaka zobaczymy Rafała Wolskiego. Na ławce jest Patryk Lipski, który już się wyleczył.

• 19. kolejkę kończymy dzisiaj w chłodnej Legnicy. Trzynasta obecnie Miedź podejmie wciąż liderującą Lechię, której po piętach depcze już Legia Warszawa.

Paweł Stankiewicz

Miedź Legnica - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Przemyslaw Swiderski

Miedź Legnica - Lechia Gdańsk ONLINE. Na koniec 19. kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk zagra na wyjeździe z Miedzią Legnica. Drużyna Piotra Stokowca będzie chciała utrzymać pięciopunktową przewagę nad Legią. Początek meczu o godz. 18. Relacja na żywo w GOL24!

Miedź Legnica - Lechia Gdańsk ONLINE

Oglądaj mecz Miedź - Lechia na żywo online w Player.pl >>>

Legia wygrała u siebie z Piastem i zbliżyła się do Lechii Gdańsk na dwa punkty. Ważne jak na to odpowiedzą biało-zieloni w Legnicy.
Muszą wygrać z beniaminkiem Lotto Ekstraklasy, aby utrzymać pięciopunktową przewagę nad mistrzem Polski. Inna sprawa, że trener Piotr Stokowiec pilnuje, aby zawodnicy nie myśleli o tabeli i punktach, a jedynie koncentrowali się na najbliższym meczu. Takie podejście od początku sezonu przynosi efekty w postaci pozycji lidera Lotto Ekstraklasy.

- Jest wiele meczów do rozegrania. Wierzymy, że nasza forma się utrzyma, ale trzeba być realistą i wiadomo, że zdarzą się potknięcia. Rywale też nie będą mieli lekko, a przed Legią nikt się nie położy. Wykonujmy założenia i chcemy wygrywać - powiedział Błażej Augustyn, obrońca biało-zielonych.

Przed Lechią mecz z Miedzią, przedostatni w tym roku w ekstraklasie, więc na tym spotkaniu jest w drużynie pełna koncentracja. - Spadł śnieg i tym różniły się nasze przygotowania do meczu od poprzednich - mówi Łukasz Smolarow, asystent trenera Stokowca. - Warunki do treningów mieliśmy jednak dobre, bo służby dobrze się spisały i boisko było bardzo dobrze przygotowane. Nie narzekamy. To dla nas dłuższy mikrocykl, bo pierwszy raz w tym sezonie zagramy mecz ligowy w poniedziałek. Miedź ostatnio się odbiła, przestała tracić bramki. Gra na trzech obrońców i musimy na to z pewnością zwrócić uwagę. Korygujemy pewne rzeczy, żeby przygotować się do tego, czy rywal będzie miał trzech czy pięciu graczy w obronie, w zależności od fazy, w jakiej będzie znajdował się na boisku.

Zmienia się sytuacja zdrowotna w gdańskim zespole, a to oznacza, że trenerzy powinni mieć w Legnicy większe pole manewru. - Adam Chrzanowski i Michał Mak byli przeziębieni, a przez to wyłączeni z udziału w zajęciach. Do optymalnych obciążeń wrócił za to bardzo wyczekiwany Patryk Lipski. Nas też to zaskoczyło, że jego absencja się przeciągała po kontuzji odniesionej w derbach z Arką Gdynia. Tym bardziej, że pierwsze diagnozy były optymistyczne. Próbował wejść w trening, ale nie był w optymalnej dyspozycji. Czasami nie da się wszystkiego przewidzieć. Teraz jednak będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz z Miedzią - powiedział trener Smolarow.

W ostatnich meczach Lechia przyjęła wariant z tak zwanym fałszywym skrzydłowym. Konrad Michalak na razie nie daje na boisku drużynie tyle, ile można było się spodziewać. Stąd na skrzydle wystawiany jest Rafał Wolski, który często schodzi do środka i szuka możliwości rozegrania piłki albo oddania strzału.

- To ciekawy manewr i dla nas komfort innego sposobu gry. Z przeciwnikami, którzy bronili się nisko Wolski wchodził na boisko i potrafił dograć piłkę - mówi Smolarow. - Możemy grać z szybkim skrzydłowym albo ze środkowym pomocnikiem na tej pozycji, co zmienia całą formację i sposób grania. Patrzymy jak prezentują się nasi zawodnicy, co jest lepsze dla drużyny, jak gra przeciwnik i próbujemy przewidywać, jak potoczy się mecz. To komfort nieprzewidywalności dla rywali, którzy muszą przygotować się na szybkie skrzydła i grające kombinacyjnie.

Kolejną szansę od trenera Stokowca może otrzymać Tomasz Makowski. Młody pomocnik ze Śląskiem Wrocław, Bruk-Betem Termaliką i Legią Warszawa zagra w pełnym wymiarze czasowym. Makowski podpisał nowy kontrakt z Lechią, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2022 roku i nie robi problemu, jeśli w Legnicy usiądzie na ławce.

- Widać jaki jest trener Stokowiec dla młodych zawodników. Cieszę się z kontraktu. Podchodzę do wszystkiego z chłodną głową, bo dopiero zaczynam grę w ekstraklasie - powiedział Tomek.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Miedź Legnica - Lechia Gdańsk?

Nie zagrają:

Miedź Legnica: Rafał Augustyniak, Marquitos, Omar Santana, Tomislav Bozić (kontuzje).

Lechia Gdańsk: Sławomir Peszko, Grzegorz Wojtkowiak (rezerwy).

Miedź Legnica - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Spotkanie Miedzi z Lechią pokaże Eurosport 1. Wstęp do meczu o godz. 17:30. Początek transmisji na żywo o 17:55. W internecie spotkanie będzie można obejrzeć na eurosportplayer.pl. Relacja LIVE w GOL24!

18:00 Miedź Legnica - Lechia Gdańsk Eurosport 1