Miedź Legnica nie miała problemów z Zagłębiem Sosnowiec. Fatalny mecz Górnika Polkowice

Piotr Janas
Piotr Janas
9 punktów, 11 strzelonych i 3 stracone gole. To dorobek Miedzi Legnica w ostatnich 3 meczach FOT. Piotr Krzyżanowski
To nie był najlepszy weekend dla dolnośląskich pierwszoligowców. Wszyscy trzej byli faworytami w swoich spotkaniach, ale na wysokości zadania stanęła tylko Miedź Legnica, wygrywając trzeci mecz z rzędu.

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec

Tym razem legniczanie, grając na swoim stadionie, nie dali szans Zagłębiu Sosnowiec. Już do przerwy prowadzili 2:0, po dobrze rozegranych stałych fragmentach gry. W drugiej połowie Zagłębie się otworzyło i natykało na kontry gospodarzy. Dwie z nich zakończyły się bramkami i trzy punkty zostały w Legnicy. Miedzianka jest w gazie, bo w ostatnich trzech spotkaniach zainkasowała 9 punktów, strzeliła 11 bramek i straciła tylko trzy.

Dużo gorsze nastroje po sobotnich meczach panują w Głogowie i Polkowicach. Chrobry uległ w Rzeszowie Resovii 0:3, a Górnik Polkowice przegrał z ostatnim w tabeli GKS-em Jastrzębie 1:3. Podopieczni Pawła Barylskiego całą drugą połowę (i końcówkę pierwszej) grali w osłabieniu, po czerwonej kartce Marcina Biernata. Po tej porażce beniaminek z Polkowic wylądował w strefie spadkowej.