Miedź Legnica

2

Piast Gliwice

2

• Słabsza ta druga odsłona, ale remis wydaje się być wynikiem sprawiedliwym. W drugiej odsłonie nie byliśmy świadkami kolejnych bramek, a więc mecz kończy się rezultatem 2:2! Z mojej strony to już wszystko, żegnam się z Państwem - Adrian Milewski. Zachęcam do śledzenia innych relacji NA ŻYWO w naszym serwisie GOL24! Miłego wieczoru!

• Koniec meczu! Miedź Legnica remisuje z Piastem Gliwice 2:2!

• Nie podnosi się z murawy Pietrasek, będzie ostatnia zmiana. Na placu gry jest już Konczkowski

• Wrzutka Badi, piłka spada na głowę Jodłowca, futbolówka po jego uderzeniu mija słupek bramki!

• Arbiter dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

• krótko rozegrany ten stały fragment gry, chwilę później Cruz zagrywa do Łobodzińskiego, pomocnik Miedzi nie dobiegł do piłki i wznowi od bramki Szmatuła.

• Sedlar fauluje Camarę, będzie rzut wolny dla Miedzi.

• Gospodarze dążą do wyjścia na prowadzenie, Piast wciąż czeka na dogodną kontrę.

• Badia walczył o futbolówkę i wywalczył korner !

• Zmiana również w Miedzi, Camara zastępuje Szczepaniaka.

• Kolejna zmiana w szeregach Piasta, Felix już na ławce rezerwowych w jego miejsce Hateley

• Za faul kartką ukarany Fran Cruz.

• Strzał głową Piaseckiego nad bramką!

• Przy piłce utrzymują się zawodnicy Miedzi, trzeba przyznać że gospodarze znacznie lepiej prezentują się w tej drugiej połowie, odważniej atakują, teraz rzut rożny !

• Teraz ostry faul Kirkesova, dla niego również żółta kartka.

• Dziczek otrzymuje żółtą kartkę za faul taktyczny,

• Zmiana zawodnika, na murawie melduje się Jagiełło w miejsce Maka

• Wojciech Łobodziński zmienia Ojamę.

• GOL ! Jednak faul! Forsell do Piaseckiego ten dośrodkowuje na linię bramkową, piłka odbija się od klatki Kirkesova i wpada do siatki, arbiter odgwizdał faul Ojamy na zawodniku Piasta.

• Felix! dostał dośrodkowanie na 11 metr zawodnik gości po czym uderzył głową piłkę po koźle ale broni z problemami Sapela!

• Wyszli z akcją zawodnicy Miedzi Legnica, dośrodkowanie z lewego skrzydła Pikka trafia w ręce Szmatuły

• Dośrodkowanie Badii, skutecznie wybija Bożić.

• Brakuje klarownych sytuacji przez te pierwsze minuty drugiej połowy, teraz faulowany Mak i będzie rzut wolny dla graczy Piasta.

• Drugą odsłonę czas zacząć!

• Pierwsze 45 minut pod dyktando gości, którzy dłużej utrzymują się przy piłce i dokładają większych starań by stworzyć sobie groźne sytuacje. Pierwsze 45 minut to rownież symbol błędów, które automatycznie zamieniały się na trafienia do siatki. Złe zagranie Pietrowskiego wykorzystał Szczepaniak, fatalne zachowanie Sapeli zamieniło się na samobójczy gol Pikka, a odbitą piłkę od Kirkesova na wyrównujące trafienie zamienił Piasecki. Oby w drugiej części spotkania było również emocjonująco !

• Arbiter kończy tą pierwszą część spotkania!

• Ojamaa chciał prostopadle zagrać w pole karne gości, piłka odbija się od Kirkesova do której dopadł Piasecki i strzałem z pierwszej piłki doprowadza do wyrównania!

• 45+1' GOOOOOL !!! Fabian Piasecki!

• Mogli teraz odpowiedzieć zawodnicy Miedzi, Forsell miękko wrzuca w pole karne, Szczepaniak nie zdołał oddać strzału!

• Kirkeskov dośrodkowuje z lewej strony, mija się z piłką Sapela, futbolówka obija się od nogi Pikka i wpada do siatki!

• GOOOOOL !!!!! Artur Pikk trafia do własnej bramki!

• Ależ akcja Piasta! Felix na prawym skrzydle minął Bożicia, dośrodkował idealnie na 5 metr do Maka, ten huknął na bramkę, ale świetnie obronił to Sapela!

• Osyra zagrywa daleką piłkę do PIkka, ten fatalnie przyjął i futbolówka opuściła boisko.

• Badia do Felixa ten dośrodkowuje w pole karne i piąstkuje to Sapela! Szybka kontra gospodarzy, ostatecznie na 16 metrze stracił piłkę Ojamaa

• Kolejna akcja Piasta, Badia wrzuca piłkę w pole karne wybija na korner Pikk!

• Strzał Forsella ponad bramką!

• Strata Sedlara i natychmiast faulował Ojamee Dziczek, szansa dla gospodarzy na dobre uderzenie z rzutu wolnego z okolic 25 metra.

• Nie wynikło za wiele z tego stałego fragmentu gry, szybko przejęli piłkę goście.

• Pierwsza groźna akcja gospodarzy w tym spotkaniu. Fernandez w polu karnym do Piaseckiego, jego strzał zablokowany i tylko rzut rożny!

• Bożić powalił w środku Papadopulosa, arbiter słusznie odgwizdał faul.

• Piast po zdobytym golu nie zamierza się cofać, goście chcą stworzyć kolejną dobrą akcję, Miedź dzisiaj skupiona głównie w defensywie.

• Kontuzja Zielińskiego, pomocnik opuścił boisko, w jego miejsce zameldował się Bartczak.

• Doskonałe dośrodkowanie z lewego skrzydła Badii, piłka spadła idealnie na głowę Papadopulosa który mocnym strzałem nie dał szans Sapeli!

• GOOOOOL !!!! Michal Papadopulos!

• Czerwiński chciał pochwalić się dobrym uderzeniem z ponad 30 metrów, a piłka poszybowała wysoko ponad bramką.

• Dośrodkowanie Pietrowskiego trafia prosto w rękawice Sapeli.

• Papadopulos chciał prostopadle zagrać do Badi, szybciej był Sapela!

• Bliskie podanie Forsella do Bożicia, Chorwat uderzył z pierwszej piłki minimalnie nad poprzeczką!

• Dośrodkowanie Ojamyy piłka odbiła się od jednego z zawodników gości i rzut rożny dla gospodarzy!

• Sporo teraz walki w środku boiska, Fran Cruz zderzył się z Felixem i od stałego fragmentu Miedź.

• Broni ten rzut wolny Sapela po czym po jego wybiciu fatalny błąd zalicza Pietrowski zgrywając głową do Czerwińskiego, Szczepaniak sprytnie przejmuje futbolówkę w polu karnym i pakuje ją pod poprzeczkę!

• GOOOOOOL !!!! Mateusz Szczepaniak!

• 30 metrów od bramki Sapeli i kolejny rzut wolny dla zawodników Piasta.

• Dośrodkowanie nie trafia do żadnego z zawodników Piasta, Miedź chciała szybko wyjść z kontrą lecz to się nie udało i piłka w posiadaniu gości.

• Sapela piąstkuje futbolówkę i kolejny korner tym razem po drugiej stronie.

• Pierwszy rzut wolny dla gości, Badia dośrodkowywał futbolówkę po czym będzie korner.

• Od środka Piast i gramy!

• Zawodnicy obu ekip już na murawie, gospodarze w swoich tradycyjnych niebieskich trykotach, goście z Gliwic na czerwono!

• Meldujemy się ze stadionu w Legnicy, z tej strony Adrian Milewski i zapraszam do śledzenia relacji z tego spotkania!

Uros Korun
  • Witamy w relacji LIVE ze spotkania rozgrywanego w ramach 11 kolejki Ekstraklasy w której Miedź Legnica podejmie Piast Gliwice. Pierwszy gwizdek Dominika Sulikowskiego punktualnie o 18:00

Bartłomiej Modzelewski

Miedź Legnica - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO. Piast wskoczy na fotel lidera? ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Miedź Legnica - Piast Gliwice ONLINE. Podopieczni Waldemara Fornalika od początku sezonu prezentują się przynajmniej nieźle. Aktualnie mają tyle samo punktów co liderująca w tabeli Jagiellonia. Ich dzisiejszy rywal - Miedź Legnica wpadła w marazm i ostatni mecz wygrali jeszcze przed przerwą reprezentacyjną. Gdzie oglądać mecz Miedź Legnica - Piast Gliwice? Transmisja w telewizji i stream online.

Miedź Legnica - Piast Gliwice ONLINE

Piast w tym sezonie jest bardzo skuteczny. Tydzień temu w derbach Śląska z Górnikiem Zabrze nie grali nadzwyczajnie. Dopiero Gerard Badia, który wszedł na murawę z ławki rezerwowych dał im zwycięstwo znakomitym strzałem.
Teraz dzięki tej wygranej Gliwiczanie mogą bić się o fotel lidera. Wystarczy pokonać Miedź Legnica, a przynajmniej do niedzieli będą okupować pierwsze miejsce. Waldemar Fornalik wyciągnął ze swoich zawodników to co najlepsze. Od samego początku sezonu świetną formę utrzymuje Joel Valencia, który walczy nawet o powołanie do reprezentacji Ekwadoru.

– Kontaktowali się ze mną dziennikarze z Ekwadoru i wspominali o kadrze w moim kontekście. Inne osoby też mówią, że to byłby dobry pomysł. Selekcjoner do mnie jednak nie dzwoni. Ale nadal będę się bardzo mocno starał i mam nadzieję, że zostanę zauważony. Niełatwo trafić do naszej reprezentacji, w której występują dobrzy piłkarze znani klubów ligi angielskiej, brazylijskiej lub meksykańskiej - skomentował swoją sytuację zawodnik Piasta.

Mimo świetnych wyników klub z Gliwic ma sporo problemów pozaboiskowych. Od marca tego roku kibice pozostają w zaciętym konflikcie z władzami klubu i wicelider Ekstraklasy nie ma na swoich meczach zorganizowanego dopingu. Oczywiście taki widok może demotywować samych zawodników, o czym mówił kapitan zespołu Gerard Badia.

– Na ostatnich derbach młyn był pusty. To smutne. Nie mogę złego słowa powiedzieć na osoby, które przyszły w sobotę na mecz, ale trybuna za bramką powinna być pełna. Rozmawiałem z tymi, którzy bojkotują spotkania. Mówili, że wspierają nas, trzymają za nas kciuki, ale mecz z Górnikiem oglądali w telewizji.

Sytuacja Miedzi skomplikowała się po przerwie reprezentacyjnej. Tuż przed wspomnianą przerwą pokonali Jagiellonię i Zagłębie Lubin co pozwoliło wspiąć się wyżej w tabeli. Powrót do ligowej rzeczywistości okazał się jednak brutalny i na 9 możliwych zdobyli tylko 1 punkt. Najbardziej bolesna była porażka z Legią Warszawa. Mistrzowie Polski rozgromili podopiecznych Dominika Nowaka aż 4:1.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Miedź Legnica - Piast Gliwice?

Miedź Legnica - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Mecz Miedź Legnica – Piast Gliwice pokaże stacja Eurosport 2. Początek transmisji o godz. 17.30. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.