PKO Ekstraklasa. Mecz Miedź Legnica - Pogoń Szczecin ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Miedź Legnica - Pogoń Szczecin ONLINE. Beniaminek czeka od sierpnia. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 15. kolejka
2022-10-28 18:00

Miedź Legnica

2

Pogoń Szczecin

4

• Bardzo dziękujemy za relację LIVE! Do "usłyszenia" wkrótce!

• Jurich Carolina – 3
    • Carlos Julio Martínez – 4 (76’ Mehdi Lehaire – bez oceny)
    • Jeronimo Cacciabue – 3
    • Chuca – 3
    • Luciano Narsingh – 3 (86’ Santiago Naveda – bez oceny)
    • Maxime Dominguez – 3 (62’ Maciej Śliwa – 3)
    • Koldo Obieta – 5

• Bartosz Klebaniuk – 3
    • Jakub Bartkowski – 3
    • Benedikt Zech – 3 (62’ Kostas Triantafyllopoulos – 3)
    • Mariusz Malec – 3
    • Leo Borges – 4 (78’ Luis Mata – bez oceny)
    • Mateusz Łęgowski – 3
      [* ] Rafał Kurzawa – 3
    • Sebastian Kowalczyk – 6 (87’ Mariusz Fornalczyk – bez oceny)
    • Michał Kucharczyk – 3 (78’ Jean Carlos Silva – bez oceny)
    • Kamil Grosicki – 4 (87’ Marcel Wędrychowski – bez oceny)
    • Luka Zahović – 3
  • Koniec spotkania w Legnicy! Pogoń wygrywa 4:2.

• Pogoń przy piłce. Nie śpieszy się podopiecznym Jensa Gustafssona.

• Żółtą kartką ukarany Mariusz Malec.

• Miedź prowadzi piłkę, jednak futbolówka daleko od bramki przyjezdnych.

• Schodzi także autor trzech goli i jednej asysty czyli Sebastian Kowalczyk. Wchodzi w jego miejsce Mariusz Fornalczyk.

• Korekty również w drużynie gości. Schodzi Kamil Grosicki, którego zastąpi Marcel Wędrychowski.

• Zmiana w drużynie Miedzi. Schodzi Luciano Narsingh, na boisku melduje się Santiago Naveda.

• Michael Kostka urwał się obrońcom Pogoni. Ciekawa próba piłkarza Miedzi, jednak wychowanek RB Lipska złapany na spalonym.

• Carlos Julio Martínez obejrzał żółtą kartkę.

• Jean Carlos Silva fauluje i Miedź stanie przed szansą z rzutu wolnego.

• Miedź przy piłce, jednak piłkarze gospodarzy grają na własnej połowie.

• Pogoń z szansą na drugie trafienie. Kamil Grosicki uderzył wprost w bramkarza z ostrego kąta.

• Nie zobaczymy już także Michała Kucharczyka. Zmienił go Jean Carlos Silva.

• Korekty również w drużynie Pogoni. Schodzi Leo Borges, w jego miejsce Luis Mata.

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Schodzi Carlos Julio Martínez, w jego miejsce Mehdi Lehaire.

• Sebastian Kowalczyk po raz trzeci! Pewnie wykonana jedenastka!

• Mamy rzut karny! Druga jedenastka w meczu! Pogoń z szansą na czwartego gola!

• karny

• Kontrowersja! W polu karnym nogą uderzony w głowę Jakub Bartkowski. Zwija się z bólu obrońca Pogoni. Sędzia biegnie do monitora VAR.

• Niezła próba Luki Zahovica. Strzał napastnika i końcówkami palców broni Mateusz Abramowicz.

• Długie zagranie w pole karne Pogoni. Luciano Narsingh nie dobiega jednak do podania i zaczną goście.

• Ależ akcja Pogoni. Fenomenalne zagranie Sebastiana Kowalczyka do Kamila Grosickiego i ten w polu karnym kładzie na murawie Nemanje Mijuskovica i trafia w dalszy róg. Pogoń drugi raz na prowadzeniu!

• GOL! 2:3! KAMIL GROSICKI!

• Centro-strzał Macieja Śliwy z prawej strony. Gdyby było więcej siły w zagraniu, mogło to być groźne.

• Strzał Michaela Kostki przed kilkoma minutami. Bartosz Klebaniuk zmuszony do interwencji.

• kostka

• Również korekty w Pogoni. Zszedł z urazem Benedikt Zech. W jego miejsce Kostas.

• Zmiany w drużynie Miedzi. Schodzi Maxime Dominguez, w jego miejsce Maciej Śliwa.

• Ależ sytuacja dla Miedzi. Michael Kostka zszedł do środka i huknął na bramkę "Portowców". Uderzenie piłkarza gospodarzy obok bramki.

• Kontrowersja w polu karnym Pogoni! Piłkarze Miedzi sygnalizują, że Michał Kucharczyk dotknął piłki ręką.

• Sebastian Kowalczyk znów się urwał i wpadł w pole karne. Piłkę wyłuskał mu jednak Carlos Julio Martínez. Korner dla Pogoni.

• Leo Borges z dośrodkowaniem w pole karne, jednak podanie wybite.

• Żółtym kartonikiem ukarany najlepszy strzelec Miedzi, Koldo Obieta.

• Uderzenie Luki Zahovica niecelne. Główka tuż nad poprzeczką bramki Miedzi.

• Zakotłowało się w polu karnym Miedzi. Dogrywał Mateusz Łęgowski, przy piłce był Kamil Grosicki, jednak finalnie Miedź zacznie od bramki.

• Ależ szansa dla Miedzi. Koldo Obieta z uderzeniem, jednak "na ciało" piłkę przyjął Jakub Bartkowski. Korner dla Miedzi.

• Miedź z dograniem w pole karne, jednak z akcji nic nie wyniknie. W górze chorągiewka sędziego.

• Efektowna akcja gości jak po sznurku. Zakończona jednak niecelnym zagraniem Luki Zahovica.

• Wracamy do gry w Legnicy. Remis i wiele emocji w pierwszej części meczu. Zobaczymy, co piłkarze pokażą nam w drugiej.

• Zakończyła nam się I połowa meczu. Wynik? 2:2. Wracamy za kilkanaście minut.

• Na spalonym złapany Luciano Narsingh. Nieznacznie przekroczył linię spalonego skrzydłowy Miedzi.

• Poniżej moment podania byłego piłkarza Górnika wprost pod nogi napastnika Miedzi.

• kurzawa

• Ależ błąd Rafała Kurzawy. Zagrał wprost do wybiegającego Koldo Obiety! Miedź wyrównała i znów sprawa wyniku pozostaje otwarta.

• GOL! MAMY WYRÓWNANIE W LEGNICY!

• Ciekawa akcja indywidualna Luki Zahovica skrzydłem. Dogranie do Kamila Grosickiego, ale ten uderzył wprost w interweniującego obrońcę. Pogoń postraszyła.

• Podanie w pole karne Pogoni, ale bez adresata. Odważnie Miedź szuka swojej szansy.

• Miedź mogła postraszyć, ale zabrakło ruchu z przodu. Skończyło się na zagraniu do bramkarza i dalekim wybiciu. W efekcie - strata.

• Miedź mogła postraszyć. Chuca dograł z rzutu wolnego, ale Nemanja Mijusković niecelnie zgrał.

• Ależ strata we własnym polu karnym. Myli się Leo Borges i przed okazją Maxime Dominguez. Skończyło się na rzucie rożnym.

• Miedź dłużej przy futbolówce, ale nie pchają akcji do przodu. Gra na połowie gospodarzy.

• Akcja Pogoni na skrzydle: blisko przebicia się był Sebastian Kowalczyk, ale obrońcy Miedzi go zablokowali. Mogło być groźnie.

• Wznowiliśmy grę. Widoczność ograniczona, ale arbiter zarządził wznowienie.

• Przerwa w grze. Dymy związane z pirotechniką na stadionie.

• dymy

• Ciekawa próba Pogoni - Leo Borges na skrzydle, zagranie w pole karne, ale Miedź się wybroniła.

• Zagranie krosowe w wykonaniu Pogoni zbyt mocne i futbolówka dla Miedzi.

• Pogoń przy piłce. Kontruje akcję długą wymianą piłki. Częsty obrazek w meczu.

• Druga żółta kartka w zespole gospodarzy. Ukarany Levent Gulen za ostry faul na Sebastianie Kowalczyku.

• Dogranie Mariusza Malca w pole karne, jednak bez większych kłopotów Mateusz Abramowicz.

• Ucierpiał Sebastian Kowalczyk. Carlos Julio Martínez z ostrym przewinieniem, jednak nie obejrzał żółtej kartki.

• Ależ się dzieje w tym meczu! Blisko trafienia był Koldo Obieta, ale nie sięgnął do podania.

• To mógł być hat-trick! Sebastian Kowalczyk z kolejną próbą, jednak uderzenie tuż obok bramki.

• Pogoń kontroluje mecz. Po straconej bramce na początku meczu piłkarze przyjezdnych imponują spokojem, dokładnością podań. Miedź biega za futbolówką.

• Asysta przeszywająca pole karne Miedzi w wykonaniu Jakuba Bartkowskiego. Sebastian Kowalczyk jednym dotknięciem piłki posłał ją do siatki. Cudowne trafienie i Pogoń na prowadzeniu!

• Ależ gol dla Pogoni! Cudowne trafienie. Drugi raz, Sebastian Kowalczyk!

• Pogoń przy piłce. Goście starają się zbudować akcję długą wymianą podań.

• Rzut karny na bramkę zamienił Sebastian Kowalczyk. Zrehabilitował się po kiksie z początku spotkania. Pewnie wykonana jedenastka.

• Za zagranie ręką we własnej szesnastce ukarany Jurich Carolina.

• Będzie rzut karny dla gości! Szansa dla Pogoni!

• Żółtą kartką ukarany piłkarz Pogoni, Michał Kucharczyk.

• Poniżej zagranie Carlosa Julio Martíneza.

• asys

• Ależ gol! Ale zagranie! Koldo Obieta otrzymał kapitalne podanie z głębi, idealnie wybiegł i pokonał bramkarza Pogoni. Akcja - palce lizać.

• GOL! MIEDŹ SENSACYJNIE NA PROWADZENIU!

• Faulowany Luciano Narsingh. Chwila przerwy w grze.

• Ależ stuprocentowa sytuacja dla Pogoni! Sebastian Kowalczyk marnuje okazję bramkową. Ależ kiks z kilku metrów! Poniżej ta sytuacja.

• kowal

• Już oglądaliśmy pierwszą okazję dla Pogoni. Skrzydłem ruszył Luka Zahović. Uderzył, ale strzał z łatwością wyłapał Mateusz Abramowicz.

• Wybrzmiał pierwszy gwizdek! Zaczęła Miedź Legnica.

• Sędzią meczu jest arbiter Łukasz Kuźma. To będzie jego ósme spotkanie w tym sezonie w PKO Ekstraklasie.

• Piłkarze już na murawie. Za chwilę zacznie się mecz!

• Już za chwilę rozpocznie się pierwsze spotkanie 15. kolejki PKO Ekstraklasy! Miejmy nadzieję, że będą nas czekać spore emocje!

• Goście ze Szczecina pomijając potknięcie w Mielcu ze Stalą (2:4) nie przegrali od końca sierpnia, czyli w tej samej kolejce, w której Miedź zanotowała jedyną wygraną. "Portowcy" celują w najwyższe cele na koniec sezonu, więc mecze takie jak dziś muszą dla Pogoni zakończyć się zwycięstwem. Każdy inny wynik dla tej drużyny będzie odbierany jako strata punktów.

• Piłkarze Miedzi od dwóch miesięcy czekają na wygraną w Ekstraklasie. Ich poprzednia (i dotąd jedyna wygrana) to konfrontacja z Lechią Gdańsk pod koniec sierpnia. Od tego czasu w drużynie beniaminka trwa posucha, zmienił się trener - Wojciecha Łobodzińskiego zmienił Grzegorz Mokry. Czy dziś z Pogonią drużyna z Legnicy sprawi niespodziankę i sięgnie po komplet?

• Dziś na stadionie w Legnicy spotkają się dwie drużyny z przeciwległych biegunów w tabeli. Czerwona latarnia ligi, Miedź podejmie u siebie piątą, Pogoń Szczecin. Zapraszamy serdecznie na relację LIVE z tego spotkania!

Miedź - Pogoń LIVE! Beniaminek czeka na przełamanie od sierpnia

Miedź - Pogoń LIVE! Beniaminek czeka na przełamanie od sierpnia ©Szymon Starnawski

PKO Ekstraklasa. Mecz Miedź Legnica - Pogoń Szczecin ONLINE. Najsłabsza drużyna w stawce podejmie kandydata do medalu, który obecnie traci do podium dwa punkty. Relacja LIVE w piątek od godziny 18:00.

Mecz Miedź Legnica - Pogoń Szczecin ONLINE

Miedź zamyka tabelę i póki co tak zostanie - bez względu na wynik piątkowego spotkania. W czternastu spotkaniach ugrała bowiem ledwie sześć punktów. Przy trzech spadających drużynach to już brzmi jak wyrok.

Nowy trener dostrzega promyki nadziei.
Mimo porażki w debiucie z Widzewem Łódź (0:1) spodobała mu się reakcja drużyny w drugiej połowie, zwłaszcza w końcówce, kiedy wyrównująca bramka rzeczywiście mogła paść. Na tym w Miedzi budują optymizm przed Pogonią.

Tyle co Miedź, czyli bite dwa miesiące czeka na przełamanie jedynie Korona Kielce. Ten beniaminek ma jednak na koncie nie sześć, lecz dwanaście punktów.

Miedź trafia na Pogoń, która złapała zadyszkę; nie dała rady pokonać Piasta Gliwice, wymęczyła awans w Pucharze Polski z trzecioligowcem, wreszcie ostatnio szczęśliwie zremisowała z Legią Warszawa. Bohater okazał się nieoczywisty; to młodzieżowy bramkarz Bartosz Klebaniuk - ten sam, który dopuścił się wpadek w PP.

Grzegorz Mokry, trener Miedzi: - Od mojego pobytu w Szczecinie minęło już dziesięć lat i widzę jak ten klub się rozwija nie tylko infrastrukturalnie. W bardzo dobrym kierunku rozwija się także zespół. Jest to medalista z poprzedniego sezonu, drużyna grająca w europejskich pucharach. Teraz ponowny awans do rozgrywek europejskich jest celem minimum dla tego klubu. Jest to bardzo trudny przeciwnik, ale my ze względu na naszą sytuację nie możemy oglądać się na rywala. Nie możemy się przestraszyć, czy patrzeć na miejsce Pogoni w tabeli. Musimy szukać punktów, niezależnie od tego z kim gramy.

Jens Gustafsson, trener Pogoni: - Ostatnio dwa razy zremisowaliśmy, ale remisy nas nie satysfakcjonują, bo jeśli będziemy dalej remisować, to będziemy daleko w tabeli. Mecz piątkowy jest dla nas niezmiernie istotny. Różne rzeczy mogą się wydarzyć z drużynami w przerwie zimowej, w tym z naszą. Wierzę, że dzięki pracy w przerwie zimowej staniemy się jeszcze silniejszą drużyną

Nie zagrają w meczu Miedź - Pogoń:
Miedź: Kobacki, Henriquez, Matynia (kartki), Tront, Drachal, Bahaid, Zapolnik, Borde (kontuzje)
Pogoń: Biczachczjan (kartki), Wawrzynowicz, Smoliński (kontuzje), Almvqist (?)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Pogoń - Miedź 2:0 (Ekstraklasa, 25.11.2018)
Miedź - Pogoń 1:0 (Ekstraklasa, 20.07.2018)

Mecz Miedź Legnica - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport i Canal+ Family. W internecie mecz w aplikacjach Canal+ czy Polsat Box Go. Komentują Adam Zakrzewski, Marcin Baszczyński. Relacja LIVE od godziny 18:00 w GOL24 - zapraszamy!