Miedź Legnica - Resovia ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Kandydat do awansu kontra waleczny beniaminek

4

3 1 połowa

Resovia Rzeszów

0

• Koniec! Miedź Legnica rozbiła przed własną publicznością Resovię 4:0. Bohaterem spotkania Joan Roman, który zdobył hat-tricka.

• Świetnie broni Mateusz Hewelt! Bramkarz Miedzi przeniósł piłkę nad poprzeczką po groźnym strzale.

• Owacje na stojąco dla Romana. Bohatera meczu zmienia David Panka.

• Przemysław Brychlik zastępuje Maksymiliana Hebla.

• Bożo Musa dostaje żółtą kartkę.

• Michał Bednarski zastępuje Kamila Zapolnika.

• Podwójna zmiana w Miedzi. Maciej Śliwa za Pawła Tupaja.

• Bartłomiej Wasiluk za Michała Kuczałka.

• Radosław Adamski obejrzał żółtą kartkę.

• Adrian Purzycki zastępuje Damiana Tronta.

• Bartosz Bartkowiak wchodzi za Krzysztofa Drzazgę.

• Damian Tront upomniany przez arbitra żółtą kartka.

• Karol Twardowski za Dawida Rogalskiego.

• Poprzeczka! Uderzał oczywiście Roman.

• Żółta kartka dla rezerwowego Kiełbasy.

• GOOOOOL!! JOAN ROMAN KOMPLETUJE HAT-TRICK!!

• Druga połowa rozpoczęta.

• A także Adrian Dziubiński zastępuje Cezarego Demianiuka.

• Bartłomiej Kiełbasa zmienia Konrada Domonia.

• Koniec pierwszej połowy.

• GOOOOOOL!! 3:0, DRUGA BRAMKA ROMANA!!

• Dawid Kubowicz zarobił żółtą kartkę.

• GOOOOOL!!! KAMIL ZAPOLNIK PODWYŻSZA NA 2:0!!

• GOOOOOOL!!! JOAN ROMAN TRAFIŁ NA 1:0 DLA MIEDZI!! PIŁKĘ WYSTAWIŁ MU PAWEŁ TUPAJ.

• Rzut wolny pośredni dla Miedzi. Bramkarz Resovii złapał w ręcę piłkę podaną przez kolegę z zespołu.

• W odpowiedzi szczęścia próbował Radosław Adamski, ale piłka przeszła nad poprzeczką.

• Celne uderzenie Joana Romana głową, ale broni pewnie bramkarz gości.

• Początek pierwszej połowy.

• Witamy. W piątkowym spotkaniu 3. kolejki Fortuna 1 Ligi Miedź Legnica zagra u siebie z Resovią. W tym miejscu możesz śledzić najważniejsze wydarzenia z tego meczu.

Miedź Legnica - Resovia ONLINE. Gdzie relacja LIVE?

Miedź Legnica - Resovia ONLINE. Gdzie relacja LIVE? ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press

Miedź Legnica - Resovia ONLINE. W piątek 11 września w Legnicy miejscowa Miedź zmierzy się z beniaminkiem Resovią. Obie drużyny mają na koncie po jednej wygranej i porażce. Posiadają też identyczny bilans bramek. Początek spotkania o godz. 19. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Fortuna 1 Liga: Miedź Legnica - Resovia ONLINE

Cel Miedzi pozostaje niezmienny - to powrót do Ekstraklasy. Po dwóch seriach gier legniczanie mają na koncie trzy "oczka". Nowy sezon rozpoczęli od domowego zwycięstwa z Sandecją Nowy Sącz (3:1). W ostatniej kolejce również byli stroną dominującą, ale na wyjeździe musieli uznać wyższość GKS-u Bełchatów (0:1).

Czas powinien pracować na korzyść zespołu Jarosława Skrobacza. Latem drużyna przeszła małą rewolucję. Odeszli m.in. Łukasz Załuska, Marquitos, Dawid Kort, Patryk Makuch, Artur Pikk czy Omar Santana. Z klubem pożegnali się także wypożyczeni Adam Chrzanowski oraz Kacper Kostorz. Miedź przejęła natomiast dwóch piłkarzy Górnika Zabrze - doświadczonego Szymona Matuszka i znacznie młodszego Kamila Zapolnika oraz byłego gracza "Białej Gwiazdy" Krzysztofa Drzazgę. Defensywę rywali niepokoić ma m.in. Michał Bednarski, król strzelców 2 ligi. Z kolei z rezerw Lecha Poznań przybyli trzej nowi młodzieżowcy: Paweł Tupaj i Wiktor Pleśnierowicz (transfery definitywne) oraz Bartosz Bartkowiak (wypożyczenie).

- Nasza gra wygląda całkiem nieźle. W dwóch ostatnich ligowych meczach momentami pokazywaliśmy to, co chcielibyśmy grać przez cały sezon. Bardzo szkoda, że w Bełchatowie nie udało nam się zdobyć trzech punktów, bo praktycznie przez cały mecz przeważaliśmy. Mieliśmy swoje sytuacje. Niestety zabrakło nam skuteczności. Mam nadzieję, że w piątek poprawimy ten element i zdobędziemy kolejne trzy punkty – mówi młodzieżowiec Miedzi Paweł Tupaj cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Resovia to beniaminek, który na zaplecze Ekstraklasy dostał się dzięki barażom. Drużyna z Rzeszowa wykazała się w nich hartem ducha. Najpierw po karnych ograła w półfinale Bytovię (1:1, 7:6 k.), a w finale również po konkursie karnych Stal Rzeszów (0:0, 7:6 k.).

Powrót na pierwszoligowe boiska wypadł okazale. W pierwszym meczu nowego sezonu Resovia pokonała w Niepołomicach Puszczę 3:0 po trafieniach Dawida Kubowicza (z rzutu karnego), Sebastiana Zalepy i Karola Twardowskiego. Natomiast w drugiej kolejce przegrała w Łęcznej z Górnikiem 0:2.

- Na pewno będziemy chcieli zdominować przeciwnika, choć wiadomo, że nie możemy zlekceważyć rywala. Chcemy robić swoje, zagrać bardzo dobry mecz. Resovia pewnie będzie chciała nas ukuć z kontrataku, przeprowadzić jakąś groźną kontrę, jak robił to GKS Bełchatów. Musimy na to uważać i tym razem nie dać się zaskoczyć – dodaje Paweł Tupaj.

Rzeszowianie grają trzeci z serii siedmiu kolejnych wyjazdowych spotkań po awansie do Fortuna 1 Ligi. Po wygranej 3:0 w Niepołomicach i porażce 0:2 w Łęcznej pora na trzeciego rywala. Miedź jest wymieniana wśród faworytów do awansu, ale przed tygodniem potknęła się na skazywanym na spadek GKS-ie Belchatów, przegrywając z „górnikami” 0:1.

– Na pewno będą podrażnieni tą porażką i u siebie będą chcieli agresywnie podejść i nas zaskoczyć. Ale my też będziemy wiedzieli co robić – mówi przed meczem z Miedzią w Legnicy Kamil Radulj, środkowy pomocnik Apklan Resovii, który ma dobre wspomnienia z meczów z tym rywalem: - Jeszcze w barwach Stali Mielec dwa razy mierzyliśmy się, i o ile dobrze pamiętam to oba mecze wygraliśmy!

– Mecz z Górnikiem Łęczna już wymazaliśmy z pamięci, skupiamy się na tym co przed nami. Wiadomo, że w każdym meczu gramy o wygraną, ale różnie się to układa i wszystko się wyjaśni na boisku – podkreśla nasz rozmówca.

Miedź Legnica - Resovia ONLINE

Nie będzie transmisji z meczu Miedź - Resovia. Stream online będzie dostępny na platformie Ipla.tv. Początek spotkania w piątek 11 września o godz. 19. Tekstowa relacja na żywo w GOL24.pl. Zapraszamy!