• KONIEC SPOTKANIA! Śląsk wygrywa w Legnicy z beniaminkiem 5:0!

• Jeszcze aut dla Miedzi, nic już nie wyniknie w tym spotkaniu.

• Arbiter postanowił przedłużyć to spotkanie o 2 minuty.

• Kombinacyjna akcja Miedzi, z 16 metra uderza Forsell , bardzo niecelnie.

• Robak opuszcza boisko, w jego miejsce Samiec-Talar

• Długo grali piłką zawodnicy Miedzi, ostatecznie Śląsk wychodzi z kontrą, strzał Robaka w boczną siatkę!

• Chrapka zmienia Pałaszewski !

• Strzał najaktywniejszego w szeregach gospodarzy - Łobodzińskiego, broni ze spokojem Słowik.

• Forsell uruchomił Camarę, ten próbuje oddać celny strzał, ale trochę to nie wyszło.

• Strzał Cholewiaka, piłka o centymetry mija spojenie poprzeczki ze słupkiem bramki Sapeli!

• Camara w ostatniej zmianie za Piaseckiego

• Miedź zniesmaczona tym spotkaniem a szczególnie wynikiem, jest 0:5 i brak pomysłu na grę co raz bardziej odczuwalny.

• Błąd Sapeli wykorzystuje Radecki, który dość przypadkowo pakuje piłkę do siatki !

• GOOOOL !!!!! Mateusz Radecki!

• Prostopadłe zagranie do Cholewiaka, ten oddaje strzał, rykoszet i korner dla Śląska.

• Szczepaniak fauluje Chrapka, przerwa w grze.

• Co ciekawe teraz to Miedź całą drużyną na połowie Śląska, brakuje konkretów w polu karnym..

• Radecki w miejsce Augusto!

• Strzał z 16 metra Garguły, i doskonała parada Słowika!

• Teraz Szczepaniak mógł poszukać strzału z pierwszej piłki, długo zwlekał i wywalczył korner.

• Kolejna wrzutka w pole karne, do strzału nie doszedł Łobodziński, piłkę zagrywał Pikk.

• Dośrodkowanie Łobodzińskiego na głowę Piaseckiego, uderzenie w środek bramki i spokojna interwencja Słowika!

• Groźnie pod bramką Słowika, Osyra zagrywa do Łobodzińskiego, ten w trudnej pozycji oddaje strzał, piłka mija słupek bramki!

• Znowu w natarciu Śląsk, dośrodkowanie Picha zablokowane

• Żywiej zaczęli zawodnicy Miedzi, teraz na pozycji spalonej złapany Łobodziński.

• Druga połowa trwa

• Ojamaa w miejsce Zielińskiego.

• Mamy zmianę w szatni Miedzi, Garguła zastąpi Fernandeza

• Koniec pierwszej części spotkania, Miedź Legnica przegrywa 0:4 ze Śląskiem Wrocław!

• Strzał Forsella zza pola karnego, spadającą futbolówkę łapie Słowik.

• Forsell dalekie zagranie do Łobodzińskiego, piłka opuściła boisko.

• Nie radzą sobie dziś zawodnicy Miedzi z grą w piłkę nożną.

• Akcja Śląska, Robak na prawą stronę do Brozia, ten dośrodkowuje w ręce golkipera gospodarzy.

• Akcja Miedzi, Łobodziński uderza w boczną siatkę!

• Z lewej strony dostał piłkę Cotra , z ostrego kąta strzałem na dalszy słupek doprowadza do 0:4 na tablicy!

• GOOOOOL !!!! Cotra na 0:4!

• Teraz płaskie podanie w pole karne Robaka, łapie Sapela.

• Rzut wolny dla gospodarzy, Purzycki zagrywał piłkę w pole karne, spokojnie łapie to Słowik.

• Z rzutu rożnego Miedzi wyszła fantastyczna kontra Śląska, prostopadłe podanie do Robaka, który wszedł z piłką w pole karne i podcinką pokonał Sapelę!

• GOOOOL !!! Nokaut ! Marcin Robak!

• Szansa dla Miedzi! Forsell uderzył płasko na bramkę Słowika, futbolówka znalazła się na głowie Cruza który uderza na dalszy słupek, a tam Broź wybija na korner!

• Pierwsza akcja Miedzi pod bramką gości, ciężko przejść przez defensywę Śląska.

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła, do strzału głową doszedł Chrapek, piłka przeleciała nad poprzeczką!

• Wysoki pressing Śląska, Miedź nie jest w stanie wyjść z własnej połowy boiska.

• Dośrodkowanie Chrapka, Pich złapany na pozycji spalonej.

• PIkk fauluje Cholewiaka i kolejny stały fragment gry dla Śląska.

• Krótko rozegrany ten rzut wolny, dośrodkowanie Cholewiaka, Celeban nie doszedł głową do strzału, a faulował rywala i od bramki Sapela.

• Rzut wolny dla Śląska, Chrapek będzie wrzucał piłkę w pole karne.

• Szczepaniak fauluje rywala i otrzymuje żółtą kartkę!

• Teraz piłką próbuje grać Miedź, Śląsk spokojnie radzi sobie z atakami gospodarzy

• Fatalne błędy w defensywie Miedzi, Chrapek dostał podanie na 11 metr i pakuje piłkę do siatki!

• GOOOOL !!! Chrapek!

• Robak uderza w prawy dolny róg bramki, Sapela rzuca się w lewo!

• GOOOOOL !! Marcin Robak pokonuje Sapelę i 1:0 dla Śląska!

• Futbolówkę ustawia Robak

• Faulowany Pich w polu karnym przez Zielińskiego i mamy rzut karny dla gości!

• Początkowo defensorzy Miedzi wybili piłkę za szesnastkę, szybkie dośrodkowanie i niecelny strzał głową Celebana

• I ponownie stały fragment gry dla Sląska, piłkę w narożniku ustawia Gąska.

• Spokojne te pierwsze minuty spotkania, dużo walki w środku boiska, nieco więcej z gry ma ekipa Śląska.

• Dośrodkowanie Chrapka, głową wybija Pikk.

• Teraz od autu Śląsk, Zieliński wybił futbolówkę.

• Sapela zdaniem arbitra faulowany, rozpocznie od bramki golkiper gospodarzy.

• Strzał Gąski, interweniował Sapela! Będzie korner.

• Prostopadłe zagranie na 16 metr w stronę Szczepaniaka, skutecznie wybijają gracze Śląska.

• Skutecznie wybijają zawodnicy Miedzi, szansa na kontratak przerwana.

• Ofensywnie Damian Gąska i jest pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu.

• Od środka rozpoczynają gospodarze sędzia Wojciech Myć gwiżdże po raz pierwszy i gramy!

• Zawodnicy meldują się na murawie, Śląsk zagra w swoich zielonych trykotach, gospodarze z Legnicy na niebiesko!

• Meldujemy się ze stadionu w Legnicy, pierwszy gwizdek arbitra za 10 minut i rozpoczniemy derby przyjaźni !

32. Tarasovs
  • Witamy bardzo serdecznie, relację NA ŻYWO rozpoczniemy punktualnie o 18:00!

PJ

1/3
przejdź do galerii

Miedź Legnica - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press

Miedź Legnica - Śląsk Wrocław ONLINE. W piątek o godz. 18 Miedź Legnica zagra ze Śląskiem Wrocław pierwszy taki mecz na poziomie ekstraklasy. Jedni i drudzy potrzebują punktów, by nie oddalić się za bardzo od górnej ósemki. Na „derbach przyjaźni” spodziewany jest komplet publiczności. Kibice Miedzi Legnica i Śląska Wrocław sympatyzują bowiem ze sobą od wielu lat. Gdzie oglądać mecz Miedź Legnica - Śląsk Wrocław? Transmisja w telewizji i stream online.

Miedź Legnica - Śląsk Wrocław ONLINE

Od ponad 10 lat nie było im dane rywalizować ze sobą o ligowe punkty. Po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce jeszcze w II lidze (odpowiednik dzisiejszej Fortuna 1 ligi-PJ). 12 marca 2007 roku WKS wygrał przy Oporowskiej 3:1, przy głośnym dopingu kompletu publiczności.
W rundzie jesiennej w Legnicy także górą był Śląsk, który zwyciężył 2:0. Rzecz jasna dziś w kadrach obu drużyn nie ma ani jednego piłkarza, który pamiętałby tamte starcia. Dla „Miedzianki” wspomniany sezon zakończył się boleśnie - spadkiem do III ligi, a Śląsk uplasował się w środku stawki. W piątek oba zespoły spotkają się w całkowicie innej rzeczywistości, w której niełatwo jest wskazać zdecydowanego faworyta. Wrocławianie lepsze występy przeplatają serią słabszych, a powszechnie chwalona za grę Miedź ma problemy z regularnym punktowaniem. Celem obu zespół na ten sezon jest awans do górnej ósemki.

Zarówno piątkowy gospodarz jak i goście z Wrocławia chcieliby po fazie zasadniczej znaleźć się w gronie ośmiu najlepszych zespołów w lidze i rywalizować w grupie mistrzowskiej, ale na razie niewiele na to wskazuje. Miedź, mimo że jest absolutnym beniaminkiem, bo pierwszy raz w swej niespełna 50-letniej historii gra na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, plany ma ambitne. Właściciel klubu Andrzej Dadełło nie wywiera na swoich piłkarzach medialnej presji, ale nie jest tajemnicą, że w Legnicy chcieliby czegoś więcej, niż tylko utrzymania. Do tego potrzebne są jednak punkty, bo ładna gra na razie nie wystarcza. Niemniej trener Dominik Nowak - skądinąd słusznie - nie zamierza zejść z obranej drogi. - Ja wierzę, że dobry futbol zawsze się obroni. Tak było jeszcze w pierwszej lidze. Wszystkim dookoła powtarzałem, że żeby osiągnąć awans, wygrać tę ligę, musimy grać w piłkę. Chodzi o przyjemny dla oka futbol, taki jaki podoba się kibicom i daje dużo bramek - mówił nam jakiś czas temu trener Nowak.

- Wydaje mi się, że spotkanie z Miedzią to jeden z najważniejszych, jeśli nie kluczowy mecz dla nas w tym sezonie. Ważne, żeby go wygrać, bo pierwsza ósemka nie ucieknie nam za bardzo. Wiadomo, jaka to jest liga. Na każdy zespół trzeba być skoncentrowanym na sto procent Nie ma tutaj różnicy czy gramy z Miedzią, czy Legią. Drużyna z Legnicy pokazała, że potrafi grać, potrafi wygrywać i na pewno będziemy musieli zagrać najlepiej jak potrafimy, żeby myśleć o pozytywnym wyniku - stwierdził serbski obrońca Śląska Djordje Cotra, który już na dobre uporał się z problemami zdrowotnymi i ma silną pozycję w drużynie.

W piątkowy wieczór na Stadionie Orła Białego w Legnicy spodziewany jest komplet publiczności. Co prawda to nie pierwszy mecz w tym sezonie w Legnicy, na który sprzedały się wszystkie bilety, ale to właśnie teraz ma paść rekord frekwencji. Wszystko dzięki wspomnianym relacjom pomiędzy fanami Miedzi i Śląska, dzięki czemu nie będzie konieczne utworzenie tzw. strefy buforowej. Pojemność Stadionu Orła Białego to 6100 miejsc i właśnie tylu kibiców powinno zasiąść na trybunach.

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Miedź Legnica - Śląsk Wrocław?

Miedź Legnica - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV

Początek meczu Miedź Legnica - Śląsk Wrocław zaplanowano na godz. 8:00. Transmisję z tego meczu przeprowadzi stacja Eurosport 2. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.