Miedź Legnica

0

Śląsk Wrocław

2

• Jeszcze półtora tygodnia temu sytuacja Śląska Wrocław wyglądała bardzo źle, ale po trzech zwycięstwach z rzędu podopieczni Vitezslava Lavicki utrzymali się w LOTTO Ekstraklasie. Mecz w Legnicy nie porywał, ale to goście byli skuteczniejsi. Decydująca była bramka Augusto z rzutu wolnego, a w ostatniej akcji meczu legniczan dobił jeszcze Mateusz Radecki. Miedź po tej porażce znalazła się w strefie spadkowej i jest o krok od pożegnania się z najwyższą klasą rozgrywkową - aby się utrzymać, musi wygrać w Krakowie z Wisłą i liczyć na to, że Wisła Płock przegra na własnym boisku z Zagłębiem Sosnowiec. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Śląsk zostaje w LOTTO Ekstraklasie!

• Jakub Słowik szybko rozpoczął akcję Śląska, a to wszystko zakończyło się drugim golem dla gości! Jakub Łabojko zagrał prostopadłą piłkę do Mateusza Radeckiego, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z Dżanajewem!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ŚLĄSKA! MATEUSZ RADECKI!

• Długa akcja Miedzi, ale złapał piłkę Słowik.

• Wojciech Golla faulował Henrika Ojamę. Żółta kartka dla stopera Śląska, nie zagra przez to w sobotę z Arką. Przy tym wyniku nie jest to jednak kłopot, bo wrocławianie mają już utrzymanie.

• Mamy jeszcze zmianę w zespole Śląska. Schodzi Mateusz Cholewiak, wchodzi Djordje Cotra.

• Pich uderzył z dystansu. Piłka przeszła jednak nad poprzeczką.

• Łukasz Garguła faulował Cholewiaka. Rezerwowy Miedzi z żółtą kartką.

• Cztery minuty potrwa jeszcze to spotkanie.

• Dobre uderzenie z dystansu Omara Santany, ale czujny na linii był Słowik! Bramkarz Śląska zbił piłkę do boku.

• Robak dograł w pole karne do Radeckiego, ale ten złapany na spalonym.

• Camara wyprzedził na lewej stronie Celebana, wycofał piłkę do Forsella, ale Fina ofiarcnie zablokował Pawelec.

• Artur Pikk przewrócił się w polu karnym po starciu z Celebanem. Nie ma jednak mowy o jedenastce.

• Z dystansu szczęścia próbował Mateusz Radecki. Także brakło nieco celności.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Camara. Piłka przeszła obok słupka.

• Michał Chrapek nie wróci już na boisko. Za niego Mateusz Radecki.

• Akcja rezerwowych Miedzi - Garguła dograł do Ojamy, ale skrzydłowego Miedzi zablokował Golla.

• Kolejna kontuzja w zespole Śląska. Opuszcza boisko na noszach Michał Chrapek.

• Poza boiskiem jest też Paweł Zieliński. Pojawia się za to Henrik Ojamaa.

• Wszystkie ofensywne siły rzuca na boisko Dominik Nowak. Podwójna zmiana w Miedzi - schodzi Borja Fernandez, za niego Łukasz Garguła.

• Daleko wychodził z bramki Dżanajew. Nie popełnił błędu rosyjski golkiper.

• Coraz bardziej spieszy się graczom Miedzi. Nic dziwnego - jeśli nie wyrównają w ciągu najbliższego kwadransa, będą o krok od spadku z LOTTO Ekstraklasy.

• Fatalne zagranie Łukasza Brozia prawie przyniosło gola dla Miedzi! Po złym podaniu obrońcy w sytuacji sam na sam z Jakubem Słowikiem znalazł się Mateusz Szczepaniak, lecz lepszy okazał się bramkarz Śląska!

• Zgodnie z zapowiedzią opuszcza boisko Krzysztof Mączyński. Melduje się na nim Jakub Łabojko.

• Pierwsze zagranie Augustyniaka nie było dobre. Piłka opuściła boisko.

• Kontuzji po starciu z Pikkiem doznał Krzysztof Mączyński. Konieczna będzie zmiana.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Schodzi Rafał Augustyniak, zastępuje go Mateusz Szczepaniak.

• Dobre dośrodkowanie Mączyńskiego na krótki słupek, główkował Piotr Celeban, lecz instynktownie broni ten strzał Dżanajew!

• Po dośrodkowaniu Brozia z prawej strony będzie jeszcze jeden korner dla gości.

• Mączyński zagrał długą piłkę do Robaka, ten wpadł w pole karne, lecz jego uderzenie dobrze zablokował Bartczak.

• Miedź przegrywa, ale jednocześnie nie potrafi przejąć inicjatywy. Atakuje głównie Śląsk, choć brakuje strzałów na bramkę.

• Cholewiak zdołał dośrodkować z lewej strony, a piłka przeszła przed obrońcami Miedzi. Nie było jednak strzału na bramkę Dżanajewa.

• Po ponad godzinie gry wciąż mamy tylko jeden celny strzał w tym meczu, który przyniósł zresztą gola. Jeśli Miedź tego nie zmieni, to będzie jedną nogą w 1. Lidze...

• Dogrywał piłkę z prawej strony Zieliński, spokojnie wybił ją Pawelec.

• Kolejna niecelna próba Camary. Słowik wciąż ani razu nie musiał interweniować na linii bramkowej.

• Cholewiak próbował wyprzedzić Musę, lecz ostatecznie poradził sobie z rywalem obrońca Miedzi.

• Dośrodkował z prawej strony Forsell, ale nie było w polu karnym żadnego z graczy Miedzi. Złapał piłkę Słowik.

• Pierwszy celny strzał w tym meczu przyniósł gola dla Śląska! Augusto uderzył płasko, piłka odbiła się od murawy i zaskoczyła zasłoniętego Sosłana Dżanajewa. Niezwykle ważny gol dla gości - jeśli wygrają dziś w Legnicy, utrzymają się w LOTTO Ekstraklasie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ŚLĄSKA! AUGUSTO!

• Przechwyt Celebana spowodował, że Śląsk miał okazję na kontrę. Obrońca gości zagrał do Robaka, ten oddał piłkę Chrapkowi, a ostatniego z piłkarzy faulował tuż przed polem karnym Grzegorz Bartczak. Będzie świetna okazja dla Śląska.

• Ostre dośrodkowanie Mączyńskiego tuż przed bramkę. Wybił piłkę Bartczak, będzie jeszcze jeden korner.

• Nieudane dośrodkowanie Augusto z rzutu wolnego. Dżanajew złapał piłkę, ale potem niedokładnie ją wykopał. Cholewiak wywalczył rzut rożny.

• Od środka rozpoczęła Miedź. W obu drużynach na razie nie mieliśmy żadnych zmian.

• Znów gramy!

• Czekamy jeszcze na to, aż piłkarze pojawią się na boisku w dwóch pozostałych dzisiejszych meczach.

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Na razie w Legnicy nie oglądaliśmy goli. Miedź dobrze zaczęła i niewiele brakowało, aby w siódmej minucie wyszła na prowadzenie. Juan Camara trafił jednak w słupek, a dobitka Petteriego Forsella przeszła nad poprzeczką. Później odpowiadał Śląsk, a dwie dobre szanse miał Mateusz Cholewiak, który najpierw strzelił obok bramki, a potem trafił w poprzeczkę. W pierwszej połowie nie oglądaliśmy ani jednego celnego strzału, lecz w drugiej części gry powinno się to zmienić. Wisła Płock prowadzi bowiem w Zabrzu, co jest bardzo złą wiadomością dla obu drużyn. Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Minutę dłużej potrwa pierwsza część spotkania.

• Spokojnie rozgrywa piłkę Śląsk. Goście lepiej prezentują się w końcówce pierwszej połowy.

• Akcja Brozia i Picha lewą stroną boiska. Słowak wywalczył rzut rożny.

• Mimo sporej odległości Forsell zdecydował się na strzał. Bez problemów łapie piłkę Słowik.

• Pawelec faulował Forsella w walce o górną piłkę. Rzut wolny dla Miedzi, ale do bramki Słowika jest dość daleko.

• Augusto wszedł od tyłu w nogi Borjy Fernandeza. Żółta kartka dla gracza Śląska.

• Chrapek dobrze dośrodkował z prawej strony w pole karne, tam niepilnowany był Mateusz Cholewiak, który uderzył dość lekko, ale precyzyjnie. Niewiele brakowało - Dżanajewa uratowała poprzeczka!

• Grzegorz Bartczak ostro potraktował Roberta Picha. Kapitan Miedzi z żółtą kartką.

• Składna akcja Śląska lewą stroną, Chrapek dograł do Mączyńskiego, ale ten w osttatniej chwili został zablokowany.

• Dobre dośrodkowanie Romana z lewej strony, Zieliński zgrał piłkę do Augustyniaka, ale ten został zablokowany.

• Camara uderzył ze sporej odległości. Zablokował go Wojciech Golla.

• Artur Pikk uprzedził w polu karnym Miedzi Piotra Celebana. Rzut rożny dla gości.

• Nieudany strzał Forsella z dystansu. Wysoko nad poprzeczką.

• Chrapek zagrał długą piłkę do Cholewiaka, ale ten nie poradził sobie z Augustyniakiem i Dżanajewem. Piłka w rękach golkipera Miedzi.

• Grzegorz Bartczak dobrze zagrał lewą stroną do Pikka. Futbolówkę na aut wybił Pawelec.

• Fatalne dośrodkowanie Zielińskiego z prawej strony boiska, od bramki wznowi grę Słowik.

• Gorąco pod bramką Miedzi! Fatalną stratę zanotował Borja Fernandez, Cholewiak zagrał do Robaka, ten wpadł w pole karne i odegrał piłkę koledze, lecz Cholewiak przestrzelił z bliska!

• Łukasz Broź zagrał piłkę wzdłuż pola karnego. Złapał ją Dżanajew.

• Nerwowo w obronie Śląska. Niepewnie zagrywali Augusto oraz Łukasz Broź, przez co Miedź ma rzut rożny.

• Strzał z dystanstu Joana Romana nie był zbyt udany. Piłka przeszła nad poprzeczką.

• Niezła akcja Śląska w grze na jeden kontakt. Po podaniu Chrapka w sytuacji sam na sam z Dżanajewem znalazł się Mateusz Cholewiak, lecz jednocześnie był też na wyraźnym spalonym.

• Śląsk częściej utrzymuje się teraz przy piłce. Nie wynika z tego jednak żadne zagrożenie pod bramką Sosłana Dżanajewa.

• Juan Camara najpierw powstrzymał Marcina Robaka, potem stracił piłkę na rzecz kapitana Śląska, lecz ostatecznie czysto zatrzymał go w polu karnym.

• Celeban fatalnie stracił piłkę pod własną bramką na rzecz Pikka. Estończyk zagrał do Forsella, ale strzał tego ostatniego zablokował Mariusz Pawelec. Będzie jeszcze korner dla gospodarzy.

• Szczęścia z dystansu próbował Michał Chrapek. Piłka powędrowała metr obok słupka, kontrolował sytuację Dżanajew.

• Artur Pikk faulował na prawej stronie boiska Roberta Picha. Będzie dobra okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Wisła Płock prowadzi w Zabrzu 1:0. Przy tym wyniku Miedź jest w strefie spadkowej, a Śląsk spada na 14. miejsce.

• Słupek ratuje Jakuba Słowika! Znakomita kontra Miedzi, Rafał Augustyniak świetnie wypuścił Juana Camarę, ten popędził z piłką i uderzył na bramkę Śląska, ale trafił właśnie w słupek! Dobijał jeszcze Forsell, lecz uczynił to niecelnie.

• Krzysztof Mączyński dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, jeden z graczy Śląska zgrał piłkę głową, lecz poradzili sobie z tą sytuacją obrońcy Miedzi i daleko wybili piłkę.

• Petteri Forsell zagrał w pole karne do Artura Pikka, ale dobrą interwencję zanotował Piotr Celeban. Nie będzie nawet rzutu rożnego.

• Długo utrzymywali się przy piłce gospodarze. Na prawej stronie błąd w przyjęciu popełnił jednak Paweł Zieliński.

• Przejął piłkę na połowie rywala Juan Camara, ale zwolnił akcję Joan Roman. Miedź wycofała futbolówkę bliżej własnej bramki.

• Pierwszy strzał mieliśmy już po kilkudziesięciu sekundach. Z dystansu uderzał Rafał Augustyniak, ale piłka przeszła obok słupka.

• Od środka rozpoczęli piłkarze Śląska. Goście w zielonych strojach, Miedź na niebiesko.

• Zaczynamy!

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Piotr Lasyk. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Śląsk ma znakomite wspomnienia z Legnicy, bo w sezonie zasadniczym wygrał tutaj aż 5:0. We Wrocławiu padł remis 0:0, ale Miedź wyeliminowała za to Śląsk z Pucharu Polski. Dzisiejszy mecz ma zdecydowanie największą stawkę

• Śląsk jeszcze w poprzedniej kolejce zajmował przedostatnie miejsce w LOTTO Ekstraklasie, ale wygrał arcyważne spotkania z Zagłębiem Sosnowiec i Wisłą Płock, dzięki czemu ma wszystko w swoich rękach. Sytuacja wrocławian jest jasna - zapewnią sobie utrzymanie, jeśli dziś zdobędą komplet punktów w Legnicy.

• Po raz pierwszy od kilkunastu lat może dojść w LOTTO Ekstraklasie do sytuacji, w której obaj beniaminkowie już po roku spadną z ligi. Pewny jest los Zagłębia Sosnowiec, które zajmie ostatnie miejsce w lidze, ale przez zdecydowaną większość sezonu nic nie wskazywało na to, że o utrzymanie walczyć będzie Miedź Legnica. Drużyna Dominika Nowaka wygrała tylko jeden mecz w grupie spadkowej i jest obecnie na 14. miejscu w tabeli. Może zapewnić sobie dziś utrzymanie, jeśli wygra ze Śląskiem, a spotkanie z Górnikiem Zabrze przegra Wisła Płock.

• Rezerwowi Śląska: Jakub Wrąbel, Kamil Dankowski, Djordje Cotra, Jakub Łabojko, Damian Gąska, Mateusz Radecki, Arkadiusz Piech

• Rezerwowi Miedzi: Łukasz Sapela, Mateusz Żyro, Łukasz Garguła, Henrik Ojamaa, Fabian Piasecki, Adrian Purzycki, Mateusz Szczepaniak

• Tak wygląda pierwsza jedenastka Śląska:

• Oto podstawowy skład Miedzi:

• Dziś wieczorem mogą rozstrzygnąć się losy utrzymania w LOTTO Ekstraklasie! Zdecydowanie najważniejszy mecz, jeśli chodzi o walkę w grupie spadkowej, zostanie rozegrany w Legnicy. Miejscowa Miedź podejmie w nim Śląsk Wrocław - początek tego spotkania już o godzinie 20:30. Na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik.

JG, DW

Miedź Legnica - Śląsk Wrocław

Miedź Legnica - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA, STREAM NA ŻYWO ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press

Miedź Legnica - Śląsk Wrocław ONLINE. W 36. kolejce Ekstraklasy terminarz złączył ze sobą Miedź i Śląsk. Między kibicami obu drużyn od lat panuje przyjaźń, ale w obliczu gry o utrzymanie, żaden z piłkarzy nie będzie odstawiał nogi. Przegrany z tego starcia postawi jedną nogę w Fortuna 1 Lidze. Miedź Legnica - Śląsk Wrocław TRANSMISJA.

Miedź Legnica - Śląsk Wrocław ONLINE

Wygrana z Wisłą Płock 2:1 postawiła Śląsk Wrocław w uprzywilejowanej sytuacji. To teraz wrocławianie spoglądają na Miedź i ekipą z Mazowsza z góry i chociaż we wrocławskiej drużynie wszyscy tonują nastroje, to do utrzymania brakuje już tylko dzisiejszej wygranej z beniaminkiem z Legnicy.

- Jeszcze nie możemy odetchnąć. Podkreślam, że czekają nas wciąż dwa bardzo ważne kroki - mówił zaraz po meczu z Wisłą Vitezslav Lavicka, trener WKS-u.

Czech jest w komfortowej sytuacji. Nie licząc Tarasovsa wszyscy w drużynie są zdrowi. Sytuacja kadrowa jest Na tyle dobra, że w ostatnią sobotę nie wszyscy załapali się do meczowej osiemnastki, a to może okazać się kluczowe biorąc pod uwagę, że Śląsk miał tylko dwa dni przerwy. Poprzedni pojedynek udało się też zakończyć bez kartek, a to oznacza, że sztab wrocławian ma dużo swobody jeśli chodzi o ewentualną rotację, chociaż - prawdę mówiąc - rewolucji się nie spodziewamy.

Ten mecz to będzie też szczególne spotkania dla Marcina Robaka, który urodził się w Legnicy. Zaczynał co prawda w tamtejszym Konfeksie, ale to z Miedzi Legnica trafił do ekstraklasy, do Korony Kielce. Nie kryje zresztą swoich sympatii z tym miastem. Gdy Miedź wywalczyła historyczny awans do ekstraklasy w maju ubiegłego roku, to Robak był na trybunach Stadionu Orła Białego i cieszył się wraz z pozostałymi kibicami. Niewykluczone, że teraz - jeśli trafi do siatki - dołoży cegiełkę do spadku Legnicy. Kto wie, czy ten mecz nie zadecyduje o przyszłości samego napastnika. Za kilka tygodni wygasa jego kontrakt ze Śląskiem. WKS rozmawia o nowej umowie. Od dawna mówi się, że Robak mógłby kontynuować karierę w właśnie w Miedzi. Jest tylko jedno „ale” - drużyna musiałaby grać w Ekstraklasie.

Miedź przy dobrym układzie wyników i wygranej ze Śląskiem może już po tym meczu zapewnić sobie utrzymanie w lidze. Beniaminek Ekstraklasy w swojej historii wygrał tylko dwa spotkania ligowe, raz zremisował i siedmiokrotnie musiał uznać wyższość zespołu z Wrocławia. – Wiemy w jakiej sytuacji jesteśmy. Wszystkie ręce są już na pokładzie – mówi przed tym spotkaniem trener Dominik Nowak.

Miedź Legnica - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV

Mecz Miedź Legnica – Śląsk Wrocław w najbliższy wtorek o godz. 20:30. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Eurosport 2. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.