Stomil Olsztyn

1

1 2 połowa

3 karne

• Stomil Olsztyn przez długi czas prowadził, miał mnóstwo okazji na podwyższenie wyniku, ale to Miedź Legnica gra dalej! W doliczonym czasie gry drugiej połowy wyrównał Patryk Makuch, a później gospodarze okazali się skuteczniejsi w rzutach karnych. To już wszystko na dziś, za wspólne emocje dziękuje Państwu Maciej Pietrasik.

• Miedź Legnica wygrywa 4:3 konkurs rzutów karnych i jest w ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski!

• Przestrzelił Waldemar Gancarczyk! Fatalne uderzenie, wysoko nad bramką!

• Paweł Zieliński pokonuje Leszczyńskiego, Miedź znów bliska awansu!

• Artur Siemaszko uderza w środek, ale trafia! 3:3!

• LESZCZYŃSKI BRONI STRZAŁ BARTCZAKA! STOMIL WCIĄŻ W GRZE!

• ERIC MOLLOY TRAFIA W POPRZECZKĘ! MIEDŹ O KROK OD AWANSU!

• Dawid Kort pewnie, podcinką! Zabawił się rezerwowy Miedzi, ale zrobił to skutecznie!

• Wiktor Biedrzycki bardzo pewnie, 2:2!

• Marcin Warcholak został prowadzony specjalnie na rzuty karne. I wykonał zadanie, trafiając do siatki tuż przy słupku! Blisko obrony był Leszczyński.

• Ołeh Tarasenko doprowadza do remisu! Zmylił Załuskę!

• VALERIJS SABALA SIĘ MYLI! WYCZUŁ GO MICHAŁ LESZCZYŃSKI I OBRONIŁ TEN STRZAŁ!

• ŁUKASZ ZAŁUSKA BRONI STRZAŁ GRZEGORZA LECHA!

• Marquitos trafia do siatki! Bardzo pewnie!

• Zaczynamy rzuty karne! Jako pierwsza strzela Miedź

• Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Będziemy mieli rzuty karne - Miedź w ten sposób wyeliminowała rezerwy Zagłębia Lubin, Stomil ograł w "jedenastkach" Ruch Chorzów oraz Wisłę Płock. Czy dziś drużyna z Olsztyna wygra w ten sposób po raz trzeci?

• Koniec dogrywki, będziemy mieli rzuty karne w Legnicy!

• Mamy jeszcze zmianę w drużynie Miedzi. Schodzi Artur Pikk, pojawia się Marcin Warcholak.

• Makuch uderzył z dystansu, ale piłka przeszła nad poprzeczką.

• Dłużej przy piłce utrzymuje się teraz Stomil. To goście wyglądają lepiej w ostatnich minutach.

• Dośrodkowanie Korta z prawej strony, nikt nie przeciął jednak piłki.

• Odpowiada Miedź - wyszedł z bramki Leszczyński i wybił piłkę spod nóg Sabali tuż przed polem karnym!

• Jeszcze jeden strzał - Załuska wyłapał piłkę po uderzeniu Molloya.

• Teraz szczęścia sprzed pola karnego próbował Waldemar Gancarczyk. Posłał piłkę obok słupka.

• To powinien być gol dla Stomilu! Przed świetną szansą stanął Mateusz Gancarczyk, lecz trafił prosto w Załuskę!

• Dwójkowa akcja Korta i Sabali, jeden z obrońców Stomilu wybija piłkę na rzut rożny.

• Mateusz Gancarczyk wszedł z piłką w pole karne, wstrzelił ją wzdłuż bramki, ale nikt nie zamykał tej akcji.

• Kolejna wrzutka z prawej strony, tym razem Zielińskiego. Niecelnie uderzał Makuch.

• Marquitos i Kort dośrodkowywali z prawej strony. Wybijają piłkę obrońcy.

• Teraz to Stomil zaczął od środka.

• Przed nami ostatni kwadrans gry!

• W pierwszej połowie dogrywki działo się więcej niż w pierwszych 45 minutach tego meczu. Okazję na gola dla Miedzi miał Patryk Makuch, po stronie Stomilu przed szansą stanął Eric Molloy. Wciąż mamy jednak remis 1:1.

• Koniec pierwszej połowy dogrywki!

• Wiktor Biedrzycki wywalczył jeszcze jeden korner.

• Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa dogrywki.

• Teraz to Stomil miał świetną okazję! Molloy znakomicie minął rywala, wpadł w pole karne, lecz strzał Irlandczyka obronił Załuska!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie główkował Bartczak.

• Miedź mogła prowadzić! Makuch byłby sam na sam z Leszczyńskim, ale źle przyjął sobie piłkę, a Maciej Pałaszewski w ostatniej chwili wybił futbolówkę na aut!

• Nieudane dośrodkowanie Tarasenki w pole karne, nie było tam żadnego z graczy Stomilu.

• Molloy złapany na spalonym.

• Próba dwójkowej akcji Lecha i Mateusza Gancarczyka. Lech został przyblokowany, piłka w rękach Załuski.

• Jakub Tecław opuścił boisko na noszach. Wszedł Maciej Pałaszewski - od zeszłego sezonu w dogrywce możliwa jest czwarta zmiana.

• Jakub Tecław ucierpiał w starciu z Sabalą. Gracza Stomilu złapały też skurcze.

• Odpowiada Stomil, uderzał sprzed pola karnego Lech, ale złapał piłkę Załuska.

• Gorąco w polu karnym Stomilu. Wzdłuż pola karnego zagrywał Sabala, skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Gospodarze zaczynają od ataku. Obok słupka uderzył Marquitos.

• Przed nami dodatkowe 30 minut. Od środka zaczyna grę Miedź.

• Czas na dogrywkę!

• Przez długi czas wydawało się, że Stomil Olsztyn będzie mógł świętować awans do ćwierćfinału. Goście prowadzili po golu Szymona Sobczaka z rzutu karnego. Później mogli podwyższyć wynik, bo dwie znakomite sytuacje miał Artur Siemaszko, lecz najpierw jego strzał obronił Łukasz Załuska, a później gracz Stomilu trafił w poprzeczkę. Miedź doprowadziła do remisu już w doliczonym czasie gry za sprawą Patryka Makucha.

• Koniec drugiej połowy, ale nie koniec meczu! Mamy remis 1:1 i dogrywkę!

• Kompletnie pogubił się Stomil! Makuch znów mógł stanąc przed szansą na gola, ale nie zdołał przyjąć sobie piłki.

• Nieuznany gol dla Miedzi! Długa piłka do Korta, ten wyłożył futbolówkę Makuchowi, który trafił do pustej bramki. Kort był jednak na spalonym!

• Miedź w samej końcówce doprowadza do remisu! Marquitos minął rywala na prawej stronie, dośrodkował w pole karne, a Patryk Makuch strzałem głową wyrównał stan meczu. Wygląda na to, że w Legnicy będziemy mieli dogrywkę!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA MIEDZI! PATRYK MAKUCH!

• Mateusz Gancarczyk zagrał prostopadłe podanie do Lecha, tego drugiego uprzedził jednak Załuska.

• Pięć minut doliczył do tego meczu arbiter.

• Michał Leszczyński za przedłużanie gry upomniany żółtą kartką.

• Zieliński nie utrzymał piłki w boisku. Od bramki zacznie Leszczyński.

• Nieźle z prawej strony dośrodkował Makuch, ale wybili piłkę obrońcy Stomilu.

• Artur Pikk ostro potraktował jednego z rywali i zarobił żółtą kartkę.

• Grzegorz Lech mógł zameldować się na boisku w najlepszy możliwy sposób - strzelając gola po podaniu Molloya. Uratował jednak Miedź Łukasz Załuska!

• Trzecia zmiana w drużynie Stomilu. Schodzi strzelec bramki, Szymon Sobczak. Za niego doświadczony Grzegorz Lech.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z graczy Stomilu zdołał oddać strzał, ale do bramki brakowało sporo.

• Stomil dalej utrzymuje się z piłką na połowie Miedzi. Goście mają rzut rożny.

• Druga zmiana w Stomilu. Opuszcza boisko Wojciech Hajda, wchodzi Waldemar Gancarczyk.

• Ratuje zespół Łukasz Załuska! Bramkarz wyszedł daleko przed pole karne i zdążył do piłki tuż przed Sobczakiem!

• Trzecia zmiana w drużynie Miedzi. Poza boiskiem jest Maciej Śliwa, na murawie melduje się Patryk Makuch.

• Akcja Stomilu prawą stroną, Hajda nie zdołał jednak wywalczyć rzutu rożnego.

• Wydawało się, że Miedź będzie dążyć do odrabiania strat, tymczasem częściej w ataku widzimy Stomil. Goście tak naprawdę mogli zapewnić już sobie awans do kolejnej rundy.

• Stomil znów powinien podwyższyć wynik! Świetna kontra gości, dośrodkowywał z prawej strony Molloy, główkował Siemaszko, ale trafił w poprzeczkę!

• Siemaszko wpadł z piłką w pole karne, Byrtek wybił piłkę na rzut rożny.

• Mogło być 2:0! Hajda świetnie przejął piłkę i podał do Siemaszki, który przegrał jednak pojedynek z Załuską! Dobijał jeszcze Gancarczyk, lecz został zablokowany!

• Kąśliwe uderzenie Korta sprzed pola karnego, czujny w bramce Leszczyński.

• Siemaszko celnie uderzył z kilkunastu metrów, lecz spokojnie złapał piłkę Załuska.

• Druga zmiana w drużynie Miedzi. W miejsce Jakuba Łukowskiego wchodzi Henrik Ojamaa.

• Wojciech Hajda nadepnął Dawida Korta i zarobił żółtą kartkę.

• Byrtek fauluje w środku pola Sobczaka. Kompletnie nie radzą sobie dziś z napastnikiem Stomilu gospodarze.

• Niezła piłka w kierunku Sabali, nie zdołał jednak czysto uderzyć łotewski napastnik.

• Pierwsza zmiana w drużynie Miedzi. Schodzi Krzysztof Danielewicz, za niego Dawid Kort.

• Ładna indywidualna akcja Siemaszki, wszedł w pole karne, ale uderzył nad poprzeczką.

• Stomil prowadzi w Legnicy! Damian Byrtek nadepnął w polu karnym Szymona Sobczaka, po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny, a pewnym strzałem w lewy róg wykorzystał go sam Sobczak. Łukasz Załuska rzucił się w dobrą stronę, lecz strzał był zbyt precyzyjny, aby miał szansę na obronę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA STOMILU! SZYMON SOBCZAK!

• Damian Byrtek upomniany żółtą kartką za faul na Szymonie Sobczaku.

• RZUT KARNY DLA STOMILU!

• Mamy też analizę VAR, sędzia sprawdza, czy Sobczak nie był faulowany!

• Szymon Sobczak przewrócił się w polu karnym po starciu z Byrtkiem. Długo nie podnosi się z boiska.

• Zieliński dobrze dośrodkował z prawej strony, główkował Sabala, lecz strzał Łotysza był bardzo niecelny.

• Wrzutka Łukowskiego była dużo lepsza, ale piłka przeszła wzdłuż pola karnego, nikt jej nie przeciął.

• Długo rozgrywała piłkę Miedź, ale dośrodkowanie Zielińskiego pozostawiało wiele do życzenia.

• Od środka wznowił grę Stomil. Oba zespoły bez zmian w stosunku do końcówki pierwszej połowy.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Na razie spotkanie w Legnicy rozczarowuje. Oba zespoły nie stworzyły tak naprawdę ani jednej klarownej sytuacji podbramkowej - mieliśmy po jednym celnym, ale lekkim strzale. Pozostaje mieć nadzieję, że w drugiej części meczu będzie zdecydowanie lepiej. Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Adrian Purzycki stracił piłkę, a później faulował rywala. W efekcie zarobił żółtą kartkę.

• Dwie minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne, Sobczak znalazł się na krótkim słupku, ale na wślizgu uderzył niecelnie.

• Sobczak dogrywał w pole karne, ale Purzycki wybił piłkę na rzut rożny.

• Wreszcie zrobiło się groźniej w polu karnym Stomilu. Danielewicz oddał strzał z kilkunastu metrów po dograniu Zielińskiego, ale uderzył prosto w Leszczyńskiego.

• Sobczak miał piłkę na lewej stronie pola karnego, ale uderzył za lekko, aby zaskoczyć Załuskę.

• Sobczak faulował Purzyckiego, fauli nadal jest zdecydowanie więcej niż jakichkolwiek składnych akcji.

• Bartłomiej Niedziela opuścił boisko na noszach. Zmienił go Mateusz Gancarczyk.

• Marquitos dośrodkowywał z rzutu rożnego, spokojnie złapał piłkę Załuska.

• Miedź wywalczyła rzut rożny, znów nie podnosi się z boiska Niedziela. Konieczna będzie zmiana.

• Zderzyli się Bartłomiej Niedziela i Artur Pikk. Mocno ucierpiał gracz Stomilu.

• Valerijs Sabala faulował Niedzielę i zarobił żółtą kartkę.

• Nieudana akcja Miedzi, od bramki Leszczyński.

• Danielewicz przewrócił się przed polem karnym i domagał się faulu, ale milczał gwizdek arbitra.

• Zbyt mocne podanie Jakuba Tecława do Siemaszki, piłka pod nogami Załuski.

• Krzysztof Danielewicz zatrzymał faulem Sobczaka i zarobił żółtą kartkę.

• Miedź spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Na razie nie porywa tempo tego spotkania.

• Dobrze zastawił się Szymon Sobczak, Stomil miał dzięki temu rzut wolny, ale stały fragment nie przyniósł zagrożenia.

• Nieudany drybling Molloya na lewej stronie, od bramki zacznie Załuska.

• Bucholc zagrał do Siemaszki, lecz ten był na spalonym.

• Dłużej utrzymuje się teraz przy piłce Miedź, Jakub Łukowski wywalczył rzut rożny.

• Akcja Miedzi prawą stroną, dośrodkowywał Valerijs Sabala, ale wybił piłkę Wiktor Biedrzycki.

• Marquitos zagrał niezłą prostopadłą piłkę do Danielewicza, ale drugi z graczy Miedzi nie zdołał sobie jej dobrze przyjąć.

• Marquitos wyłożył piłkę Pawłowi Zielińskiemu, ten uderzył jednak bardzo, bardzo niecelnie.

• Indywidualna akcja Molloya zakończona kolejnym strzałem. Tym razem celnym, ale prosto w Łukasza Załuskę.

• Eric Molloy uderzył sprzed pola karnego, wysoko nad poprzeczką.

• Artur Siemaszko dośrodkowywał z prawej strony, Damian Byrtek wybił piłkę na rzut rożny.

• Krzysztof Danielewicz chciał zagrać na prawą stronę boiska, ale zrobił to bardzo źle. Od bramki Michał Leszczyński.

• Od środka zaczęła Miedź. Gospodarze na czerwono, Stomil w żółto-białych strojach.

• Zaczynamy!

• Sędzią głównym tego meczu jest Artur Aluszczyk. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Rezerwowi Miedzi: Mateusz Hewelt, Dawid Kort, Carlos Heredia, Maciej Koziara, Hubert Antkowiak, Patryk Makuch, Henrik Ojamaa, Marcin Warcholak, Mateusz Zatwarnicki

• Miedź w październiku pokonała Stomil bardzo zdecydowanie - aż 4:1. Co prawda goście prowadzili po golu Mateusza Gancarczyka, ale legniczanie odpowiedzieli trafieniami Marcina Warcholaka, Valerijsa Sabali, Jakuba Łukowskiego i Dawida Korta.

• Obie drużyny w Totolotek Pucharze Polski toczyły do tej pory zacięte boje. Stomil przeszedł Ruch Chorzów oraz Wisłę Płock, dwukrotnie wygrywając konkurs rzutów karnych. Miedź ograła rezerwy Zagłębia Lubin także po jedenastkach, a GKS Jastrzębie po dogrywce.

• Miedź celuje w tym sezonie w powrót do PKO Ekstraklasy. Spadkowicz z zeszłego sezonu radzi sobie nieźle w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi, mając 31 oczek, ale do czołówki nieco traci. Drużyna Dominika Nowaka jest szósta i ma o dziewięć punktów mniej od liderującej Warty Poznań. Stomil zajmuje 11. miejsce z dorobkiem 26 punktów.

• Tak wygląda pierwszy skład i ławka rezerwowych Stomilu Olsztyn:

• Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka Miedzi Legnica:

• Czas na przedostatni mecz 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski! Będzie to jedyne w tej fazie starcie dwóch zespołów z Fortuna 1 Ligi - Miedź Legnica podejmie na własnym boisku Stomil Olsztyn. Początek tego spotkania o 17:45, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik.

Miedź Legnica - Stomil Olsztyn ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji?

Miedź Legnica - Stomil Olsztyn ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? ©Piotr Krzyżanowski

Miedź Legnica - Stomil Olsztyn ONLINE. W Legnicy o ćwierćfinał Totolotek Pucharu Polski zmierzą się Miedź i Stomil Olsztyn. Kto okaże się lepszy w starciu pierwszoligowców? Początek meczu o godz. 17:45. Relacja na żywo w GOL24!

Totolotek Puchar Polski: Miedź Legnica - Stomil Olsztyn ONLINE

Awans do 1/8 finału nie przyszedł Miedzi łatwo. Legniczanie najpierw po serii rzutów karnych wyeliminowali rezerwy Zagłębia Lubin, a w kolejnej rundzie po dogrywce odprawili GKS Jastrzębie.

Piłkarze Dominika Nowaka w Fortuna 1 Lidze zajmują szóstą lokatę. Nie ma co ukrywać, apetyty były dużo większe. Jesienią sporym atutem Miedzi była gra przed własną publicznością (5 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka). W październiku Stomil gościł już w Legnicy. Ligowy mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Miedzi 4:1.

– To będzie nasz ostatni mecz, a nikt nie chce zakończyć roku kalendarzowego porażką. Najważniejsze jest, żebyśmy wygrali. Nieważne jak, w 90 minut, po dogrywce czy po karnych. Po prostu, żebyśmy przeszli dalej – mówi Dawid Kort, pomocnik Miedzi cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Jeszcze więcej wysiłku w awans do 1/8 finału włożyli zawodnicy Stomilu. z Ruchem Chorzów oraz Wisłą Płock wygrywali dopiero po serii rzutów karnych. W lidze Stomil plasuje się na 11. pozycji w tabeli. Ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową i pięć oczek straty do miejsca dającego prawo gry w barażach o awans do ekstraklasy.

Miedź Legnica - Stomil Olsztyn TRANSMISJA TV

Spotkanie Miedzi ze Stomilem pokaże Polsat Sport. Wstęp do meczu rozpocznie się o godz. 17:30. Początek transmisji 10 minut później. Z Legnicy komentować będą Szymon Rojek i Waldemar Prusik. Relacja na żywo w GOL24. Zapraszamy!

17:45 Miedź Legnica - Stomil Olsztyn Polsat Sport