PKO Ekstraklasa. Mecz Miedź Legnica – Zagłębie Lubin ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Miedź Legnica – Zagłębie Lubin ONLINE. Pora na derby. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 5. kolejka
2022-08-12 18:00

Miedź Legnica

0

Zagłębie Lubin

1

• Koniec meczu! Zagłębie wygrywa 1:0 po samobójczym trafieniu Aurtenetxe!

• Koniec pierwszej połowy! Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy za kilkanaście minut

• Co w tej sytuacji zrobił Henriquez?! Dwóch zawodników Miedzi biegło z piłką na bramkę Bieszczada. Napastnik zamiast podać do pustej bramki do Kobackiego postanowił uderzyć sam. Bieszczad obronił ten łatwy strzał. Na szczęście dla napastnika, odgwizdany został spalony

• Kobacki ukarany żółtą kartką

• Ależ sytuacja! Dominguez postał piłkę w pole karne. Chuca chciał podać piłkę koledze do pustej bramki, ale w porę obrońca interweniował

• Zagłębie spokojnie rozgrywa atak pozycyjny

• Dominguez ze świetną okazją. Zamieszanie przed polem karnym Zagłębia. Piłka spadała na nogę pomocnika, ale nie udało się w nią trafić

• Ale był blisko Olaf Kobacki! Niespodziewana kontra Miedzi. Kobacki wpadł w pole karne, ale przestrzelił obok bramki!

• Kolejna dobra akcja Zagłębia. Piękna kombinacyjna akcja zakończona strzałem Łukasza Łakomego sprzed pola karnego

• Jarosław Jach przed doskonałą szansą. Piłka dograna ze stałego fragmentu gry trafiła do doświadczonego obrońcy, który był niepilnowany w polu karnym. Uderzenie głową w wykonaniu Jacha poleciało wysoko nad poprzeczką

• Strzały:

• Miedź: 3
    • Zagłębie: 0
  • Angelo Henriquez z kolejną doskonałą okazją -dośrodkowanie w pole karne, napastnik przyjął piłkę i posłał bombę w kierunku bramkarza. Bieszczad był czujny i obronił mocny strzał

• Zagłębie od razu chciało strzelić bramkę - długa piłka na lewe skrzydło, ale Dieng stracił piłkę

• Zaczynamy pierwszy mecz 5. kolejki Ekstraklasy!

• Za kilka chwil zaczynamy. Piłkarze już pojawiają się na murawie

• W okresie przygotowawczym doszło do sparingu między tymi drużynami. Górą byli piłkarze Miedzi wygrywając 2:1. Do tego spotkania odniósł się Paweł Karmelita, asystent trenera Piotra Stokowca w Zagłębiu: - Analizowaliśmy ten mecz i na pewno jakieś wartości z tego spotkania zostały. Jednak tam było tak wiele zmiennych, że ciężko przyłożyć jeden do jednego do tego pojedynku, który jest przed nami

• Najnowsza historia spotkań bezpośrednich między tymi drużynami nie jest długa. Mierzyły się czterokrotnie, dwa razy na poziomie I ligi – w sezonie 2014/15 i dwa razy w Ekstraklasie – w rozgrywkach 2018/19. Lepszy bilans mają Miedziowi, którzy wygrali trzy razy i ponieśli jedną porażkę.

• Skład gości:

• Skład gospodarzy:

• Goście z Lubina zajmują 10. lokatę. Zanotowali jedną wygraną, dwa remisy i jedną porażkę. Mają jedno spotkanie więcej, bo mecz 2. kolejki Miedź - Lech został przeniesiony z uwagi na występy Kolejorza w eliminacjach europejskich pucharach.

Podopieczni Piotra Stokowca wygrali z Piastem Gliwice, zremisowali ze Śląskiem Wrocław i Lechem Poznań, a jedyna porażka do tej pory to starcie z Legią przy Łazienkowskiej. Kalendarz na starcie mieli więc trudny. Wydaje się, że mecz z Miedzią zapowiada się jako najłatwiejszy z dotychczasowych. Trzeba jednak pamiętać, że to mecz derbowy – obie miejscowości dzieli zaledwie 20 km.

• Przed derbami o stawkę nastroje są zdecydowanie gorsze u drużyny beniaminka. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego mają na koncie zaledwie punkt, uzyskany w zremisowanym meczu z Radomiakiem Radom w 1. kolejce. Później dwukrotnie przegrywali: z Wartą u siebie i przed tygodniem z liderem Ekstraklasy, Wisłą Płock. Obecnie plasują się na 16. miejscu. Dzisiejsze spotkanie dla nich świetna okazja, by uciec ze strefy spadkowej.

• Zapraszamy na relację LIVE z pierwszego meczu 5. kolejki Ekstraklasy! Już za 20 minut zaczynamy spotkanie Miedź Legnica - Zagłębie Lubin.

Piotr Rzepecki

Miedź – Zagłębie LIVE! Czas na derby. Beniaminek wciąż bez wygranej

Miedź – Zagłębie LIVE! Czas na derby. Beniaminek wciąż bez wygranej ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Miedź Legnica – Zagłębie Lubin ONLINE. 5. kolejkę PKO Ekstraklasy rozpoczną Derby Dolnego Śląska. Oba zespoły podejdą do tego spotkania w odmiennych nastrojach; pod ścianą jest beniaminek, który nadal czeka na pierwsze zwycięstwo. Relacja LIVE od godziny 18:00.

Mecz Miedź Legnica – Zagłębie Lubin ONLINE

W okresie przygotowawczym doszło za to do sparingu. Górą byli piłkarze Miedzi wygrywając 2:1. Do tego spotkania odniósł się Paweł Karmelita, asystent trenera Piotra Stokowca w Zagłębiu: - Analizowaliśmy ten mecz i na pewno jakieś wartości z tego spotkania zostały. Jednak tam było tak wiele zmiennych, że ciężko przyłożyć jeden do jednego do tego pojedynku, który jest przed nami. Mecz nam pokazał, w jaki sposób chce grać Miedź Legnica i to jest rzecz, która prawdopodobnie się nie zmieni. To jest ich styl i to jest ich sposób grania w piłkę nożną. My pewne rzeczy zmieniliśmy i to w sposób radykalny.

Warto dodać, że oba zespoły wyszły w mocno eksperymentalnych składach i obok piłkarzy podstawowych szkoleniowcy wystawili również kilku zawodników z drugiej drużyny. W czerwcowym spotkaniu bramki dla Miedzi strzelali Chuca i Henriquez, a strzelcem w Zagłębiu był Lepczyński, piłkarz z rezerw.

Dla trenera Miedzi będzie to powrót do odległej przeszłości, bo jako piłkarz grał w drużynie „Miedziowych”. W Zagłębiu spędził 5 sezonów, notując 121 meczów, w których zdobył 18 bramek.

- Emocje związane z derbami czasami działają negatywnie – dodaje Paweł Karmelita. – Naszym zadaniem też jest sprawić, by te sportowe emocje były, bo one muszą się pojawić. Wszyscy jesteśmy tego świadomi, kibice tego wymagają, ale żeby one się przełożyły na jakość sportową, a nie na inną stronę tego wszystkiego. Takie jest nasze zadanie. Na szczęście mamy doświadczony zespół. Zawodników, którzy zagrali kilka takich meczów o tę podwójną stawkę, czyli trzy punkty plus mecz derbowy. Jestem przekonany, że sobie poradzą z tym wyzwaniem.

Przewidywane składy na mecz Miedź Legnica – Zagłębie Lubin:
Miedź Legnica: Lenarcik – Martinez, Mijuskovic, Aurtenetxe, Gammelby – Matuszek, Zapolnik, Dominguez, Chuca, Kobacki – Henriquez.
Zagłębie Lubin: Bieszczad – Kopacz, Ławniczak, Jach, Bartolewski – Poletanovic, Łakomy, Chodyna, Starzyński, Dieng – Dolezal.

Nie zagrają w meczu Miedź Legnica – Zagłębie Lubin:
Miedź Legnica: Tront (kontuzja).
Zagłębie Lubin: Gaprindaszwili (czerwona kartka), Zivec, Żubrowski (kontuzje).

Mecz Miedź Legnica – Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie na żywo w Canal+ Online - na stronie i w aplikacji. Komentuje duet Filip Surma – Remigiusz Jezierski. Studio przedmeczowe rozpocznie się pół godzinie przed meczem – o 17.30. Relacja LIVE od godziny 18:00 w GOL24 - zapraszamy!