Młoda Korona Kielce dała przykład. Wygrała z Wisłą w...

Młoda Korona Kielce dała przykład. Wygrała z Wisłą w Krakowie 1:0 po kolejnym golu Piotra Pierzchały

Sławomir Stachura

Echo Dnia Świętokrzyskie

Drużyna trenera Marka Mierzwy wygrała z Wisłą w Krakowie

Drużyna trenera Marka Mierzwy wygrała z Wisłą w Krakowie ©Sławomir Stachura

Drużyna Korony Kielce grająca w Centralnej Lidze Juniorów do lat 19 wygrała w Krakowie z Wisłą 1:0 i praktycznie zapewniła sobie utrzymanie.

Wisła Kraków – Korona Kielce 0:1 (0:0)
Bramka:
Piotr Pierzchała 58 z karnego.
Korona: Osobiński - Wojsa, Bartosiak (78. Rogula), Czerwiak, Mazurek - Jopkiewicz, Dziubek - Piróg (61. Szałas), Kargulewicz (89. Kunat), Długosz (80. Gromulski) - Pierzchała.

Kielecka młodzież dała przykład seniorom, którzy w niedzielę o godzinie 15.30 grają w Kielcach z Wisłą w meczu ekstraklasy. Jedynego gola w Krakowie strzelił Piotr Pierzchała, najskuteczniejszy strzelec rozgrywek, dla którego było do 21 trafienie w tym sezonie. W 58 minucie sędzia podyktował rzut karny dla kielczan za faul na Wiktorze Długoszu, który wykorzystał Pierzchała.
Korona do 70 minuty miała olbrzymią przewagę i niezliczoną liczbę bramkowych okazji. Brakowało jednak skuteczności, a w 54 minucie gospodarzom pomogła poprzeczka po strzale Kargulewicza.

Wisła rzuciła się do ataków i w 67 minucie miała znakomitą okazję na wyrównanie, gdy sędzia podyktował dla niej rzut karny za faul w szesnastce bramkarza Jakuba Osobińskiego. Kielecki bramkarz stanął jednak na wysokości zadania i obronił jedenastkę. W końcówce Wisła miała jeszcze dwie sytuacje, ale ich nie wykorzystała.

- Wygraliśmy niesamowicie ważny mecz i na 99 procent zapewniliśmy sobie utrzymanie, gdyż mamy już osiem punktów przewagi nad strefą spadkową – cieszy się Marek Mierzewa, trener Korony. - To był dobry mecz w naszym wykonaniu, mieliśmy kilkanaście wybornych okazji, ale bramkowało skuteczności. Osobiński świetnie zachował się przy rzucie karnym, dobrze zagrał cały nasz zespół – dodał Marek Mierzwa.

Korona wciąż jest trzecia w tabeli i wciąż ma szanse na drugie miejsce, dające prawo gry w półfinale mistrzostw Polski.
W tym sezonie w Centralnej Lidze Juniorów utrzymuje się tylko sześć pierwszych drużyn.