Młoda Korona Kielce wygrała w Bełchatowie i wciąż jest liderem. Gole Gawlika i Górskiego

Sławomir Stachura
Pierwszą bramkę dla Korony zdobył Bartosz Gawlik
Pierwszą bramkę dla Korony zdobył Bartosz Gawlik Sławomir Stachura
W meczu przedostatniej kolejki jesieni w Centralnej Lidze Juniorów do lat 18 Korona Kielce wygrała z GKS w Bełchatowie 2:0. Kielczanie wciąż są liderem rozgrywek.

GKS Bełchatów – Korona Kielce 0:2 (0:1)
Bramki:
Bartosz Gawlik 8, Jakub Górski 60.
Korona: Dutka – Prętnik, Bartosiak, Gawlik, Kordas – P. Lisowski (75. Pawczyński), Sewerzyński – Długosz (68. Sowiński), Piróg (86. Szelągowski), D. Lisowski (68. Gurski) – Górski.

Podopieczni trenera Marka Mierzwy rozegrali kolejne dobre spotkanie i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Gole strzelali po stałych fragmentach gry.

- Mieliśmy ich naprawdę dużo na początku meczu i w drugiej połowie. Przez pierwsze 20 minut mieliśmy zdecydowaną przewagę ,a pierwszego gola strzeliliśmy po tym jak Dawid Lisowski dośrodkował z rzutu wolnego i Bartek Gawlik z bliska trafił piłką do siatki.
Potem mecz się trochę wyrównał, ale w drugiej połowie znów kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku, stwarzaliśmy okazje i kolejny gol był tylko kwestią czasu – wyjaśnia Marek Mierzwa, trener Korony.

Ten drugi dla Żółto-Czerwonych padł w 60 minucie. Wtedy to sfaulowany został przed polem karnym Wiktor Długosz, sędzia podyktował rzut wolny, a na bramkę zamienił go Jakub Górski. Reprezentant Polski do lat 17 idealnie przymierzył w tak zwany długi róg i bramkarz był bez szans.

To była przedostatnia kolejka w tym roku, ale Korona ma do rozegrania jeszcze dwa spotkania. Za tydzień podejmuje Ruch Chorzów, a 1 grudnia w zaległym meczu zmierzy się w Zabrzu z Górnikiem.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Korona ma 45 lat! Zobacz jak świętowała historyczny sukces

TOP 11 napastników Korony! Król może jest jeden!

Korona Kielce - Echo Dnia

Materiał oryginalny: Młoda Korona Kielce wygrała w Bełchatowie i wciąż jest liderem. Gole Gawlika i Górskiego - Echo Dnia Świętokrzyskie