Młodzi dali zwycięstwo Zagłębiu

Krzysztof Kurzyński
Arkadiusz Woźniak aspiruje do gry w pierwszym składzie Zagłębia.
Arkadiusz Woźniak aspiruje do gry w pierwszym składzie Zagłębia. Sylwester Wojtas (Ekstraklasa.net)
Dwaj napastnicy Zagłębia Lubin zdobyli po dwie bramki, dzięki czemu ich drużyna odniosła trzecie sparingowe zwycięstwo. Lubińskie problemy z ofensywą zdają się być nieaktualne.

Trzecioligowa Calisia Kalisz nie wystraszyła się utytułowanego rywala i nawiązała z nim wyrównaną walkę. Najbliższy zdobycia bramki otwierającej wynik był Kamil Wilczek, jednak jego uderzenie obiło jedynie poprzeczkę bramki strzeżonej przez Marcina Ludwikowskiego.

Kluczowa dla spotkania była... jego przerwa. Wtedy trener Marek Bajor postanowił dać szansę na debiut młodziutkiemu Łotyszowi Denissowi Rakelsowi. Król strzelców ligi łotewskiej zdobył szybko dwie bramki, już w pierwszym sparingowym spotkaniu pokazując nieprzeciętne umiejętności. Nowemu snajperowi Zagłębia skuteczności pozazdrościł Arkadiusz Woźniak, który również zdobył dwa gole. Zagłębie po bardzo dobrej drugiej połowie pokonało Calisię Kalisz 4:0.

Calisia Kalisz - KGHM Zagłębie Lubin 0:4
bramki: Deniss Rakels 56,67, Arkadiusz Woźniak 80,89
mecz rozegrano w Grodzisku Wielkopolskim

Calisia Kalisz: Marcin Ludwikowski - Łukasz Wiącek, Damian Czech, Dawid Piróg, Maciej Sowiński - Paweł Lisiecki, Marcin Lis, Krzysztof Gościniak - Maciej Stawiński, Tobiasz Kupczyk, Błażej Ciesielski. Grali także: Bartosz Ciesielski, Łukasz Grabowski, Mateusz Żak, Igor Janicki, Mateusz Tywoniuk, Grzegorz Dziubek, Łukasz Frąszczak, Łukasz Kryszak, Dawid Lesiak.

Zagłębie Lubin: Bojan Isailović - Przemysław Kocot, Szymon Kapias, Damian Dąbrowski, Costa Nhamoinesu (64 Adrian Błąd) - Dawid Plizga, Łukasz Hanzel, Kamil Wilczek (70 Adrian Rakowski), Amer Osmanagić (46 Deniss Rakels), Arkadiusz Woźniak - Mouhamadou Traore