Młodzież suwalskiego klubu znowu pokazała duże możliwości [zdjęcia]

ma
Mecz Drutex Bytovia Bytów - Wigry Suwałki
Mecz Drutex Bytovia Bytów - Wigry Suwałki Krzysztof Piotrowski
Wigry po dwóch golach Patryka Klimali wygrały 2:1 na wyjeździe z Drutexem Bytovią Bytów.

Przed wyjazdem do Bytowa sytuacja kadrowa Wigier znacznie się poprawił. Trener Artur Skowronek mógł sobie nawet pozwolić na to, aby na ławce spotkanie rozpoczął doświadczony Serhij Pyłypczuk. W jego miejsce szansę dostał Piotr Kwaśniewski, który obok Patryka Klimali, Mateusza Spychały i Mateusz Żyry był czwartym młodzieżowcem w wyjściowym składzie.

Wigry zwycięstwo z Drutexem-Bytovią zapewniły sobie w ciągu pierwszy 25 minut. Najpierw wynik otworzył w 7 minucie Kimala. 19–latek wykorzystał dobre podanie w pole karne z prawej strony boiska od wracającego po kontuzji Damiana Gąski i pokonał Michała Szromnika. Po bramce ofensywa gości nie zaprzestała atakować. Kolejną bramkę dla Wigier znowu zdobył Klimala. Tym razem napastnik wykorzystał zamieszanie w polu karnym, a znowu podawał Gąska. Klimala ma już na koncie 12 trafień i jest trzeci w klasyfikacji strzelców.

Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Gazeta Współczesna

– Patryk mógł nawet strzelić na 3:0, ale piłka podskoczyła na murawie – opowiada Artur Skowronek, trener Wigier. – Za zmarnowanie tej okazji nie możemy mieć do niego pretensji. Najważniejsze, że skutecznie wykończył dwie wcześniejsze, efektowne akcje całego zespołu.

Bytowianie, którzy wciąż nie są pewni utrzymania, po tych dwóch ciosach dosyć szybko podnieśli się. Już 4 minuty po drugim golu były zawodnik suwalskiego klubu Kamil Adamek strzelił bramkę kontaktową. Po tym golu gospodarze trochę mocniej zaatakowali, ale nie przełożyło się to na gole.

Zaraz po zmianie stron Adamek zmarnował wyśmienitą okazję na doprowadzenie do remisu, a przez następne kilkanaście minut Bytovia trochę przycisnęła gości. Efektów bramkowych nie było i Wigry znowu przejęły kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Tylko dobra postawa bramkarza gospodarzy uchroniła zespół przed utratą kolejnych bramek. W końcówce szanse na wyrównanie miał jeszcze Łukasz Wróbel, ale niestety dla bytowian piłka po strzale głową uderzyła jedynie w poprzeczkę i ostatecznie mecz zakończył się wygraną Wigier 2:1.

Komplet punktów sprawił, że suwalczanie są znowu blisko drugiej pozycji dającej awans do ekstraklasy. W następnej kolejce Wigry podejmą walczącego o utrzymanie Stomila Olsztyn.
– Derby północno – wschodniej Polski będą nie lada gratką i dla nas, i dla kibiców – mówi Skowronek.

Bytovia Bytów – Wigry suwałki 1:2 (1:2)
Bramki:
0:1 Patryk Klimala 7, 0:2 Patryk Klimala 24, 1:2 Kamil Adamek 28.
Żółte kartki: Żyro, Spychała (Wigry)
Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn)
Stal: Michał Szromnik - Wojciech Wilczyński, Łukasz Wróbel, Edgaras Žarskis, Marek Opałacz - Sebastian Kamiński (89. Michał Szewczyk), Bartosz Wolski (46. Maksymilian Hebel), Michał Rzuchowski, Kamil Wacławczyk, Michał Jakóbowski (73. Jakub Wilk) - Kamil Adamek.
Wigry: Damian Węglarz - Mateusz Spychała (75. Serhij Pyłypczuk), Mateusz Żyro, Rafał Remisz (67. Laurențiu Iorga), Adrian Jurkowski, Piotr Kwaśniewski - Damian Gąska (67. Artur Bogusz), Mateusz Radecki, Patryk Sokołowski, Mariusz Rybicki - Patryk Klimala.