Młodzieżowcy na boisku: 35. kolejka Lotto Ekstraklasy [RAPORT]

Jacek Czaplewski
Jakub Piotrowski w pogoni za Mateuszem Lewandowskim
Jakub Piotrowski w pogoni za Mateuszem Lewandowskim Pawel Relikowski / Polska Press
Lotto Ekstraklasa. Za nami dobra kolejka jeśli chodzi o perspektywę młodzieżowców. Trzech zaliczyło ligowy debiut, kolejny zapisał asystę. Tylko w sześciu drużynach piłkarze z rocznika 1997 i młodsi nie dostali szansy.

Występy młodzieżowców w 35. kolejce Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia – Jan Łoś (2000) – Nareszcie zadebiutował! W 89 minucie meczu z Cracovią zmienił Patryka Kuna. Został drugim najmłodszym zawodnikiem żółto-niebieskich w historii (po Krystianie Żołnierewiczu). Nie doszłoby jednak do tego, gdyby chwilę wcześniej Pavels Steinbors nie obronił karnego.

Cracovia - Adam Wilk (rocznik 1997) – Znów dostał szansę. Przeciwko Arce Gdynia niepotrzebnie sprokurował jedenastkę, której i tak nie obronił. Ma szczęście, że sędzia nie wyrzucił go za ten faul z boiska.
Daniel Pik (2000) – W 60 minucie zmienił Mateusza Wdowiaka. Nie zdążył wpłynąć na losy spotkania.

Górnik Zabrze – Mateusz Wieteska (1997) – Po raz 34. w sezonie, a po raz 32. do ostatniego gwizdka. Tym razem cały występ na prawej obronie z Koroną Kielce.
Adrian Gryszkiewicz (1999) – Zgodnie z przypuszczeniami rozegrał całe spotkanie na lewej obronie. Obejrzał jednak żółtą kartkę, a jako że była ona czwartą w sezonie to nie dane będzie mu wystąpić w 36. kolejce.
Szymon Żurkowski (1997) – Zapisał asystę (piątą w sezonie). W 76 minucie opuścił boisko.
Daniel Smuga (1997) – Wszedł w 74 minucie za autora pierwszej bramki, Marcina Urynowicza.
Wojciech Hajda (2000) – Zmienił w 76 minucie Żurkowskiego.

Jagiellonia Białystok – Karol Świderski (1997) – W meczu z Lechem Poznań wszedł na boisko w 74 minucie kiedy wszystko było już ustalone. Zmienił Martina Pospisila.

Lech Poznań – Kamil Jóźwiak (1998) – Również i w tej kolejce zaliczył pełne 90 minut. W meczu z Jagiellonią Białystok miał swoje „momenty”. To jednak na niewiele się zdało.
Robert Gumny (1998) – Całe spotkanie na prawej obronie. Nie popisał się przy pierwszej bramce, kiedy pozwolił dośrodkować piłkę w pole karne.

Legia Warszawa – Sebastian Szymański (1998) – Zaliczył przyzwoity występ przeciwko Wiśle Płock. W pierwszej połowie oddał jeden całkiem groźny strzał. Na murawie pozostał do ostatniego gwizdka.

Pogoń Szczecin – Jakub Piotrowski (1997) – Pełne spotkanie przeciwko Śląskowi Wrocław. Obejrzał dziewiątą żółtą kartkę w sezonie.
Sebastian Walukiewicz (2000) – Drugi występ w sezonie. Otrzymał szansę gry u boku Laszy Dwaliego. Doświadczenie, które zebrał jest nie do przecenienia.
Jakub Bursztyn (1998) – Zaliczył ligowy debiut. I „dzięki” kontuzji Łukasza Zwolińskiego nie były to ochłapy w postaci kilku minut przed końcowym gwizdkiem. Już w 16 minucie zameldował się bowiem na boisku.
Adrian Benedyczak (2000) – On również zadebiutował w Ekstraklasie. W 65 minucie zmienił Cornela Rapę.
Dawid Błanik (1997) – Dopiero w 76 minucie pojawił się na placu gry. Zmienił Adriana Frączczaka.

Śląsk Wrocław – Maciej Pałaszewski (1998) – Ponownie jako jedyny młodzieżowiec z klubu dostał szansę gry. W meczu z Pogonią Szczecin biegał do 70 minuty. Wtedy to zmienił go Dragoljub Srnić.

Wisła Kraków – Kamil Wojtkowski (1998) – Wrócił po krótkiej przerwie. W meczu z Zagłębiem Lubin zmienił w 77 minucie Tibora Halilovicia.

Zagłębie Lubin – Jakub Żyra (1998) – Znów pojawił się od początku. W 81 minucie meczu z Wisłą Kraków został zmieniony przez Patryka Tuszyńskiego.
Filip Jagiełło (1997) – Klasycznie cały mecz w środku pola. Wynik jasno wskazuje czy sobie poradził. Obejrzał trzecią żółtą kartkę w sezonie.

Drużyny bez młodzieżowca w 35. kolejce:

Bruk-Bet Termaica Nieciecza, Korona Kielce, Lechia Gdańsk, Piast Gliwice, Sandecja Nowy Sącz, Wisła Płock (milionowa klauzula w umowie wypożyczenia Konrada Michalaka).

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców po 35. kolejce:

1. Mateusz Wieteska (Górnik Zabrze) - 7 goli
2. Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze) – 2 gole, 5 asyst
3. Karol Świderski (Jagiellonia Białystok) – 5 gol1, 1 asysta
4. Jakub Piotrowski (Pogoń Szczecin) – 3 gole, 2 asysty
5. Filip Jagiełlo (Zagłębie Lubin), Konrad Michalak (Wisła Płock) – 1 gol, 3 asysty
7. Robert Gumny (Lech Poznań) - 4 asysty
8. Sebastian Szymański (Legia Warszawa) – 3 gole, 1 asysta
9. Kamil Jóźwiak (Lech Poznań) – 3 gole
10. Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków) – 1 gol, 2 asysty
11. Patryk Dziczek (Piast Gliwice) – 1 gol, 1 asysta
12. Kamil Pestka (Cracovia) – 2 asysty
13. Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk) - 1 gol
14. Sebastian Bergier (Śląsk Wrocław), Mathieu Scalet (Śląsk Wrocław), Daniel Smuga (Górnik Zabrze), Paweł Żyra (Zagłębie Lubin) – 1 asysta

Tabela Pro Junior System PZPN sezon 2017/18:

1. Górnik Zabrze – 7515 punktów
2. Lech Poznań – 6268
3. Cracovia – 3918
4. Zagłębie Lubin – 3730
5. Piast Gliwice – 3450
Cała tabela Pro Junior System - tutaj

Kto jest młodzieżowcem?
Młodzieżowiec to zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończy 21. rok życia oraz zawodnik młodszy. W sezonie 2017/2018 są to zawodnicy urodzeni w 1997 roku i młodsi. Wykładnia za Łączy Nas Piłka/PZPN

EKSTRAKLASA w GOL24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gol24.pl Gol 24