Mnóstwo znanych gości i piękne słowa na świątecznym...

Mnóstwo znanych gości i piękne słowa na świątecznym spotkaniu w Koronie Kielce [DUŻO ZDJĘĆ]

Sławomir Stachura

Echo Dnia Świętokrzyskie

Aktualizacja:

Echo Dnia Świętokrzyskie

Opłatkiem dzielą się Dirk Hundsdörfer (z lewej), przewodniczący Rady Nadzorczej Korony i prezes klubu Krzysztof Zając.
1/66
przejdź do galerii

Opłatkiem dzielą się Dirk Hundsdörfer (z lewej), przewodniczący Rady Nadzorczej Korony i prezes klubu Krzysztof Zając. ©Sławomir Stachura, Krzysztof Krogulec

W czwartek w Koronie Kielce odbyło się świąteczne spotkanie, w którym uczestniczyli włodarze klubu, piłkarze, trenerzy i mnóstwo zaproszonych gości.


Kielecki magistrat reprezentowali między innymi prezydent Bogdan Wenta, wiceprezydent Marcin Różycki, przewodniczący Rady Miasta Kamil Suchański, pełnomocnik prezydenta Danuta Papaj.
Specjalne z Niemiec przylecieli do Kielc Dirk Hundsdörfer – przewodniczący Rady Nadzorczej Korony i jego brat Mark Hundsdörfer (członek Rady Nadzorczej Korony). Świąteczne opłatki poświęcił ksiądz biskup Marian Florczyk, któremu w tej ceremonii towarzyszył ksiądz Krzysztof Banasik, kapelan Korony. W spotkaniu uczestniczyła też duża grupa sponsorów i przyjaciół klubu.

Zobacz galerię

- Współczuję wam trochę, bo musicie grać aż do 22 grudnia – zwrócił się na początku żartobliwie do zawodników prezydent Wenta. A potem mówił o Koronie, futbolu i zbliżających się świętach. - Klub to nie tylko zespół, który gra w ekstraklasie, ale również młodzież, która trenuje i się rozwija. Pamiętamy o futbolu w Kielcach, ale też o innych dyscyplinach i mniejszych klubach. Życzę wam sukcesów i zdrowia, niech omijają was kontuzję, a klubowi życzę rozwoju. Wasze sukcesy są także naszymi sukcesami - dodał prezydent. A, że doskonale zna język niemiecki z racji gry i pracy trenerskiej w niemieckich klubach, to życzył również wesołych Świąt Bożego Narodzenia w tym języku braciom Hundsdörfer, którzy wspólnie z ojcem Andreasem są właścicielami 72 procent akcji Korony.

- Cieszę się, że mogę być tutaj z wami. Dziękuję władzom miasta na czele z prezydentem za okazywaną pomoc klubowi. Gratuluję zawodnikom dobrych wyników w 2018 roku i życzę dalszych sukcesów – mówił Dirk Hundsdörfer.

Zanim ksiądz biskup Marian Florczyk poświęcił opłatki mówił, że Święta Bożego Narodzenia i towarzyszący im opłatek jest niezwykle ważny dla wszystkich Polaków.

Opłatek był bardzo ważny nie tylko w czasie wojny, ale też wcześniej, gdy Polacy byli wywożeni na Sybir i byli daleko od kraju. Towarzyszy mu miłość i my dzisiaj spotykamy się z miłości – mówił biskup Florczyk.

Przed świątecznym wypoczynkiem piłkarze Korony mają jeszcze do rozegrania trzy mecze. Pierwszy już w sobotę z Wisłą Płock. Początek o godzinie 18 na Suzuki Arenie.


POLECAMY RÓWNIEŻ:


Korona ma 45 lat! Zobacz jak świętowała historyczny sukces


TOP 11 napastników Korony! Król może jest jeden!
Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskichKorona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowa


ZOBACZ TAKŻE: TOP SPORTOWY. Które gwiazdy sportu mają najwięcej dzieci?

(Źródło: vivi24)ZOBACZ TEŻ: Top 5 Wag's kierowców F1NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:


NAJWIĘCEJ INFORMACJI O KORONIE KIELCE NA:

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Polub nas na Fejsie!