Bartosz Litwin
Lubelscy piłkarze mają za sobą pierwszy tydzień przygotowań do rundy wiosennej pod okiem Marka Saganowskiego. Za nimi także pierwszy mecz kontrolny. Motor zmierzył się w Siedlcach z ekstraklasową Wisłą Płock. Drugoligowcy przegrali to spotkanie 1:2.

Mecz został rozegrany w nietypowym wymiarze czasowym, bo w trzech tercjach. Pierwsza trwała klasyczne 45. minut, natomiast następne dwie po pół godziny.

Inauguracyjna część starcia zakończyła się jednobramkową przewagą ekipy z Płocka. Gola dla "Nafciarzy" zdobył w 30. minucie Cillian Sheridan. Irlandczyk wykorzystał dobre podanie Mateusza Lewandowskiego między lubelskich obrońców i uderzeniem lewą nogą z pierwszej piłki otworzył wynik sparingu.

Na początku drugiej odsłony zółto-biało-niebiescy wyrównali. W 49. minucie refleks bramkarza płocczan sprawdził Filip Wójcik. Jakub Wrąbel nie dał się jednak zaskoczyć. Na odbitą przez niego piłkę czekał już Krzysztof Ropski, który zainicjował całą akcję. Golkiper nie miał szans z dobitką napastnika z Lublina. W 67. minucie podopieczni Radosława Sobolewskiego odzyskali prowadzenie za sprawą ładnego uderzenia z dystansu autorstwa Ivana Obradovicia.

Trzecia część spotkania była dosyć wyrównana, ale trzeba odnotować, że Motor mierzył się właściwie z zupełnie innym rywalem. Trener zespołu z Płocka zdecydował się na aż osiem zmian względem poprzedniej tercji. Do ostatniego gwizdka wynik się nie zmienił. Lublinianie przegrali pierwszy sparing 1:2. Klasa rywala jednak nie pozwala uznać tego wyniku za zły.

- Warunki nie były łatwe, ale myślę, że wypełniliśmy przedmeczowe założenia - mówi w rozmowie z klubowymi mediami obrońca Motoru, Rafał Grodzicki. - Grając z ekstraklasową drużyną, momentami prowadziliśmy grę. Myślę, że nie ustrzegliśmy się także błędów, ale na tym etapie przygotowań trener Saganowski powinien być, choć troszeczkę, zadowolony - dodaje.

Piłkarze z Płocka są najwyżej sklasyfikowanym sparingpartnerem drużyny z Lublina. Kolejny mecz kontrolny żółto-biało-niebiescy rozegrają z rywalem ze zdecydowanie niższej półki. W sobotę 23 stycznia Marek Saganowski sprawdzi jak prezentują się jego podopieczni na tle trzecioligowej Wólczanki Wólka Pełkińska.

Wisła Płock - Motor Lublin 2:1 (1:0, 2:1, 2:1)

Bramki: Sheridan 30, Obradović 67 - Ropski 49

Wisła:
Gradecki - Zbozień, Rodriguez, Michalski, Obradović, Gjertsen, Witek, Adamczyk, Merebashvili, Lewandowski, Sheridan oraz Wrąbel, Zapytowski, Pawlak, Sielewski, Czajka, Cabezali, Rasak, Rogoziński, Gerbowski, Pyrdoł, Kocyła, Cabrera. Trener: Radosław Sobolewski

Motor:
Madejski - M. Król, Cichocki, Grodzicki, Zawodnik Testowany, Duda, Swędrowski, R. Król, Rak, Kunca (Wójcik) - Świderski
Kiełpin - Michota, Janiszek, Wawszczyk, Bogacz, Kumoch, Zawodnik Testowany, Zawodnik Testowany, Filip Wójcik (Zawodnik Testowany), Ceglarz, Ropski
Kalinowski - Michota, Janiszek, Bogacz, Nowak, Darmochwał, Zawodnik Testowany, Zawodnik Testowany, Jagodziński, Zawodnik Testowany, Ropski (Śledź).
Trener: Marek Saganowski

Motor Lublin przed pierwszym zimowym sparingiem. Zobacz z ki...

Motor Lublin rozpoczął treningi w 2021 roku pod wodzą nowego...