Motor Lublin pokonał na wyjeździe Siarkę Tarnobrzeg 2:1

Marcin Puka
W spotkaniu 12. kolejki trzeciej ligi grupy IV, Motor Lublin pokonał na wyjeździe Siarkę Tarnobrzeg 2:1. Przyjezdni przegrywali, ale jeszcze w pierwszej połowie do wyrównania doprowadził Tomasz Swędrowski, a po przerwie wynik spotkania ustalił Michał Paluch. Dzięki temu zwycięstwu, lublinianie zrównali się z Siarką, jeśli chodzi o zdobycz punktową (obydwie drużyny mają po 20 oczek), a także zbliżyli się do czołówki tabeli.

Mirosław Hajdo, trener Motoru dokonał kilku zmian w podstawowym składzie w porównaniu do ostatniego meczu o punkty, w którym lublinianie pokonali u siebie Wisłę Puławy 4:1. Od pierwszej minuty zagrali Dariusz Łukasik, zastępujący Adriana Kajpusta oraz Kamil Kumoch w miejsce Adama Nowaka. Goście chcieli w Tarnobrzegu wygrać, co pozwoliłoby im się zrównać punktami z ekipą z Podkarpacia i tym samym przybliżyć się do czołówki ligowej tabeli.

Początek sobotniego spotkania był nerwowy, jednak w 14. minucie miejscowi objęli prowadzenie. Adriana Olszewskiego pokonał Bartosz Wiktor.

Lublinianie po raz kolejny w tym sezonie musieli odrabiać straty. Długo jednak nie byli w stanie pokonać bramkarza Siarki. W 39. min. w końcu im się to udało, a piłkę do siatki skierował Tomasz Swędrowski i po pierwszej połowie był remis 1:1.

Po zmianie stron trwała wyrównana walka. Aż przyszła 68. min. Wtedy bramkarza pokonał Michał Paluch, a asystował mu po raz kolejny, Dominik Kunca. 25-latek jest najskuteczniejszym piłkarzem Motoru w trwającej kampanii. Zdobył już siedem goli.

Wynik już się nie zmienił (gospodarze od 84. min. grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla jednego z zawodników), a Motor po raz pierwszy w tym sezonie wygrał dwa mecze z rzędu. Triumf w Tarnobrzegu jest ich także drugim zwycięstwem w trwających rozgrywkach.

13. kolejka trzeciej ligi zaplanowana jest na weekend 19/20 października. W najbliższą sobotę godz. 17) Motor podejmie lidera tabeli, Koronę II Kielce. 16 października żółto-biało-niebiescy mieli zagrać półfinał Totolotek Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Ostatecznie do starcia Motoru z Wisłą Puławy dojdzie po zakończeniu rundy jesiennej trwającej kampanii. Spotkanie na Arenie Lublin odbędzie się 29 listopada (godz. 18).

Siarka Tarnobrzeg – Motor Lublin 1:2 (1:1)
Bramki: Wiktor 14 – Swędrowski 39, Paluch 69
Siarka: Zoch - Głaz, D. Duda, Kapuściński, Sulkowski, Fornek (66 Kargulewicz), Kasperkiewicz, Wiktor (74 Mróz), Janeczko, Gębalski (69 Lenartowski), Ropski
Motor: Olszewski - Gruszkowski, Grodzicki, Łukasik, Brzyski, Kunca (89 Nowak), S. Duda, Kumoch (81 Rymek), Swędrowski, Ceglarz, Paluch (86 Darmochwał)
Żółte kartki: D. Duda, Głaz, Janeczko, Sulkowski, Wiktor, Kargulewicz, Kasperkiewicz – Brzyski, Paluch, S. Duda, Olszewski, Darmochwał
Czerwona kartka: D. Duda 83 min. za drugą żółtą kartkę
Sędziował: Jakub Pieron z Kielc