Motor Lublin przegrał w Siedlcach i wysoko zwyciężył na własnym terenie

BLIT
Lubelscy piłkarze mają za sobą pracowitą sobotę. Najpierw pojechali do Siedlec, by zmierzyć się z tamtejszą Pogonią, a potem rozegrali sparing z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski na bocznym boisku lubelskiej Areny. Drugi z wymienionych sparingów zwyciężyli 5:0.

Mecz kontrolny w Siedlcach zakończył się porażką podopiecznych Marka Saganowskiego. Pierwszą szansę na bramkę mieli lublinianie. Szymon Rak jednak nie zdołał dać prowadzenia żółto-biało-niebieskim. W 19. minucie wynik otworzyli gospodarze. Podanie na wolne pole dostał Rafał Adamek, który strzałem z szesnastego metra zdobył bramkę na 1:0. Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu pierwszej połowy Motor wyrównał. Bramkę wyrównującą stan strzałem z dystansu zdobył Tomasz Swędrowski. Jeszcze przed zejściem do szatni gola na 2:1 dla Pogoni zdobył Krzysztof Danielewicz. W drugiej połowie Motor miał szansę, by doprowadzić do remisu, ale Rafał Król chybił. W 78. minucie z kolei nie pomylił się Maciej Górski i Pogoń prowadziła już 3:1. Właśnie takim wynikiem zakończyła się rywalizacja ligowych rywali.

Pogoń Siedlce – Motor Lublin 3:1 (2:1)

Bramki: Adamek 16, Danielewicz 43, Górski 78 – Swędrowski 37

Pogoń: Rafał Misztal (46 Bartosz Klebaniuk) – Kołoczek (60 Brodziński), Očenáš, Brodziński (46 Burkhardt), Olszewski –Wróblewski (71 Nojszewski), Danielewicz, Sewerzyński (60 Krzysztof Kołodziej), Rymek (60 Górski), Więdłocha (16 Nojszewski, 46 Baidoo) – Adamek

Motor: Madejski (58 Bartnik) – M. Król, Grodzicki, Łukasik, Wawszczyk – Wójcik, Duda (83 Sobstyl), Swędrowski, Król, Rak (83 Śledź) – Ropski

Sędziował: Karol Wójcik (Siedlce)

Drugi sparing żółto-biało-niebieskich był zdecydowanie bardziej fortunny. Już w 13. minucie dobrym dośrodkowaniem popisał się Leszek Jagodziński, a pięć minut później obił słupek. Potem swoje szanse mieli Dominik Kunca, Michał Bogacz i ponownie Jagodziński. W 41. minucie zawodnik lublinian znów trafił w słupek. Tym razem był to Paweł Moskwik. Ten sam zawodnik chwilę później zamienił podanie Jagodzińskiego na bramkę.

Popularny "Jagódka" trzy minuty po zmianie stron podwoił prowadzenie Motoru. W 52. minucie Bogacz zdobył z kolei bramkę na 3:0. 11 minut później "centrostrzał" obrońcy Motoru bramkarz KSZO sparował na poprzeczkę, a w 69. minucie Marcin Michota nie wykorzystał rzutu karnego. Jagodziński nie zdołał rozegrać pełnego dystansu. Na 12 minut przed końcem regulaminowego czasu gry sędzia wyrzucił zawodnika Motoru z boiska. Wraz z nim czerwoną kartkę obejrzał piłkarz drużyny rywali. W 82. minucie kolejnego gola dla lublinian zdobył Piotr Ceglarz. Wynik meczu na 5:0 w 90. minucie ustalił Michota.

Motor Lublin - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 5:0 (1:0)

Bramki: Moskwik 41, Jagodziński 48, Bogacz 52, Ceglarz 82, Michota 90

Motor: Kiełpin - Bogacz, Cichocki, Janiszek (85 Futa), Michota, Kusiński, Kumoch, Ceglarz, Moskwik (85 Ściegienny), Jagodziński, Kunca

KSZO: Lipiec - Mężyk, Partyka, Kaczmarek, Smuczyński, Zaklika, Nowak, Paluch, Krasniewski, Dwórzyński, Stanisławski

Koszulki piłkarzy Motoru Lublin w ostatnich 10 sezonach. Zob...

Motor Lublin pokonał Resovię Rzeszów. Zobacz zdjęcia ze spar...