KK
Motor Lublin zagrał najlepszy mecz w obecnym sezonie i pewnie zwyciężył w trzecioligowych derbach Lubelszczyzny na własnym stadionie Wisłę Puławy. Podopieczni trenera Mirosława Hajdy drugi raz z rzędu zakończyli spotkanie na Arenie Lublin wygraną wynikiem 4:1.

Początek spotkania był lepszy dla gości, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i prowadzili grę. Dobrą dyspozycję przyjezdnych udokumentował golem w 18. minucie Krystian Puton, który wykończył składną akcję całego zespołu.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać, bowiem już 120 sekund później na Arenie Lublin mieliśmy remis. Na listę strzelców wpisał się bardzo aktywny Dominik Kunca.

Motor schodził na przerwę z prowadzeniem 2:1, po tym jak drugiego gola dla żółto-biało-niebieskich strzelił Michał Paluch. Napastnik lubelskiej drużyny dostał dobre podanie na wolne pole, wpadł w pole karne i pokonał wychodzącego z bramki Pawła Sochę. Paluch strzelił wówczas piątego gola w sezonie. Pod koniec pierwszej połowy mógł zdobyć jeszcze jednego, ale pogubił się w polu karnym rywali w dogodnej sytuacji.

W drugiej połowie Paluch mógł przynajmniej skompletować hat-tricka, ale wykorzystał tylko jedną z kilku swoich szans bramkowych, trafiając na 3:1. Rezultat konfrontacji ustalił zaś wprowadzony z ławki rezerwowych Kamil Kumoch.

"Motorowcy" zanotowali czwarty triumf w aktualnych rozgrywkach. Po 11 kolejkach mają na swoim koncie 17 punktów i starają się odrabiać straty do ligowej czołówki, z którą zagrają w najbliższych tygodniach. Już w następną sobotę zmierzą się bowiem na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg.

Motor Lublin – Wisła Puławy 4:1 (2:1)
Bramki: Kunca 20, Paluch 41, 72, Kumoch 88 – Puton 18

Motor: Olszewski – Gruszkowski (68 Michota), Kajpust, Grodzicki, Brzyski, Ceglarz (60 Bonin), Duda, Swędrowski, Nowak (66 Kumoch), Kunca, Paluch (84 Darmochwał). Trener: Mirosław Hajdo

Wisła: Socha – Wolanin, Kiczuk, Rogala, Kacprzycki, Zuber, Puton, Kobiałka (32 Szczotka), Zmorzyński (89 Barański), Żelisko (77 Chudyba), Stanisławski (66 Wojczuk). Trener: Marcin Popławski

Żółte kartki: Grodzicki, Duda - Kiczuk

Sędziował: Piotr Burak (Zamość)