Bartosz Litwin
Podopieczni Mirosława Hajdy przegrali kolejne ligowe spotkanie. Motor wraca do Lublina bez zdobyczy punktowej z terenu ligowego lidera, czyli Wigier Suwałki. Gospodarze zwyciężyli 1:0.

Trener Mirosław Hajdo zaskoczył wyjściowym zestawieniem. Od pierwszej minuty mecz w Suwałkach rozpoczął Szymon Rak. Zastąpił on w ataku Daniela Świderskiego, który usiadł na ławce. Jeszcze w pierwszej połowie jednak wszystko wróciło do normy. Świderski w 37. minucie wszedł za kontuzjowanego Marcina Michotę, a Rak wycofał się do drugiej linii.

Gospodarze zaczęli spotkanie z impetem. Strzał Denisa Gojki zatrzymał jednak powracający do bramki Motoru Sebastian Madejski. Chwilę później szansę na gola głową miał kapitan gości, Rafał Król. Nie trafił jednak czysto w piłkę, która ostatecznie minęła bramkę. Gojko miał kolejną okazję na początku dziewiątej minuty. Zawodnik wypracował sobie pozycję strzelecką w polu karnym żółto-biało-niebieskich i uderzył nad poprzeczką. To on napędzał akcje ofensywne swojego zespołu na tym etapie spotkania.

Przez pierwsze pół godziny Wigry częściej utrzymywały się przy piłce, spychając rywali na własną połowę. Motor ograniczył się do kontrataków i wrzutek w pole karne gospodarzy. Nie było ich wiele. Piłkarze z Lublina często tracili piłkę w środku pola. Niemniej jednak żadna z drużyn nie potrafiła wypracować szczególnie niebezpiecznej sytuacji.

Z każdą chwilą gra na boisku stawała się coraz bardziej "szarpana". Obie drużyny grały coraz mniej płynnie i bardziej agresywnie. Piłkarze z Suwałk prezentowali się zdecydowanie lepiej. Gra Motoru nieco ożywiła się pod koniec pierwszej połowy, ale nie na tyle, by zagrozić rywalom. Pierwsza część zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie mecz nie nabrał rozpędu. Dobrym uderzeniem, sprzed pola karnego popisał się w 57. minucie Tomasz Swędrowski. Bramkarz gospodarzy, Hieronim Zoch z trudem przerzucił piłkę nad poprzeczką. Wynik otworzyli miejscowi w 63 minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Bartłomieja Babiarza sprytnie głową wykończył Kacper Wełniak. Chwilę później ten sam zawodnik wypracował rzut wolny przed samym polem karnym. Babiarz był bliski bramki na 2:0 po bezpośrednim strzale ze stałego fragmentu gry. Piłka poleciała jednak nieznacznie nad poprzeczką.

Po stracie bramki Motor zintensyfikował swoją grę w ofensywie. Niewiele ponad kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry po rzucie rożnym głową pokonać bramkarza chciał Świderski. Nie udało mu się jednak skierować piłki do bramki suwałczan. Próbował także Swędrowski, ale bez efektu. Końcówka spotkania należała do gości, ale nie udało im się odmienić losów spotkania. Lublinianie przegrali wyjazdowe starcie z liderem II ligi 0:1.

Wigry Suwałki – Motor Lublin 1:0 (0:0)
Bramka: Wełniak 63

Wigry: Zoch - Ozga, Karankiewicz, Piekarski (61 Soljic), Dobrotka, Liszka (61 Gierach) - Babiarz, Czułowski (61 Bogusławski), Gojko, Wełniak (75 Aftyka) - Adamek. Trener: Dawid Szulczek

Motor: Madejski – M. Król, Grodzicki, Wawszczyk, Michota (37 Świderski) - Duda (70 Kunca), Swędrowski, R. Król, Ceglarz (89 Wójcik), Moskwik - Rak (70 Kumoch). Trener: Mirosław Hajdo

Żółte kartki: Liszka, Wełniak, Soljic - Rak, Moskwik, Kunca

Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń)

Miliarder zdradza plany inwestycyjne w Lublinie. Nowoczesna ...

Motor Lublin wyceniony przez Transfermarkt. Sprawdź, ile wed...