MŚ 2018: Szwecja - Korea Południowa ONLINE. Gdzie oglądać w...

MŚ 2018: Szwecja - Korea Południowa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Korea Południowa

0

• 90+4. Koniec meczu! Szwecja - Korea Południowa 1:0!

• 90+3. Trwa ostrzeliwanie bramki Szwecji, ale Koreańczycy robią to nieudolnie.

• Ależ to mogła być bramka! Świetne zgranie głowa na 11. metr do napastnika Korei, ale ten..fatalnie przestrzelił!

• Do regulaminowego czasu gry zostały doliczone 4 minuty.

• Płaskie dośrodkowanie w pole karne Szwedów, ale nie minęło nawet pierwszego obrońcy.

• Lee Yong został sfalowany i Korea będzie miała rzut wolny.

• Szwecja broni się całym zespołem na własnej połowie. Koreańczycy nie mają pomysłu na rozdarcie obrony rywali.

• Groźnie było pod bramką Szwedów, ale obrońcy Trzech Koron za każdym razem popisywali się skutecznymi interwencjami!

• Gustav Svensson zmienił Johana Larssona.

• Koreańczycy dążą do zdobycia wyrównującej bramki.

• Isaac Thelin zmienił Ole Toivonena.

• Seung-Woo Lee zmienił Koo Ja-Cheola.

• Oscar Hiljemark zmienił Albina Ekdala.

• Koreańczycy są wyraźnie otumanieni straconą bramką i nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce.

• Kim Shin-wook opuścił boisko. W jego miejsce pojawił się Woo-young Jung.

• GOOOOOOOL!! Andreas Granqvist wykorzystał rzut karny i daje Szwecji prowadzenie!

• VAR interweniował! Rzut karny dla Szwecji!

• Viktor Claesson ukarany żółtą kartką.

• Hee-chan Hwang powalczył o piłkę, wbiegł z nią w pole karne, ale jego dośrodkowanie wybili obrońcy!

• Albin Ekdal przesadził z ostrością i sędzia dopatrzył się przewinienia.

• Hyun-Woo Cho popisał się kapitalną interwencją po uderzeniu głową jednego ze Szwedów!

• Hee-chan Hwang ukarany żółtą kartką.

• Ludwig Augustinsson został sfaulowany przy linii bocznej i Szwedzi będą mieli rzut wolny.

• Drużynom spieszy się coraz bardziej. Koreańczycy ambitnie się bronią i wyprowadzają kontrataki. Dominuje walka.

• Koo Ja-Cheol świetnie wyszedł do dośrodkowania, ale jego próba trafiła w boczną siatkę!

• Johan Larsson przesadził z ostrością i sfaulował rywala.

• To mogła być zabójcza kontra Szwedów! Forsberg złamał z piłką do środka, ale jego uderzenie poszybowało nad bramką!

• Lee Yong płasko dośrodkował w pole karne, ale Olsen spokojnie złapał piłkę.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• 45+2. Koniec I połowy! Szwecja - Korea Południowa 0:0!

• 45+2. Viktor Claesson świetnie wyskoczył do dośrodkowania, ale jego uderzenie głową poszybowało nad bramką!

• Do regulaminowego czasu gry zostały doliczone 2 minuty.

• Granqvist najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale jego uderzenie było zbyt słabe i nie zaskoczyło bramkarza Korei!

• W polu karnym upadł Toivonen, ale gwizdek sędziego milczy.

• Marcus Berg starał się opanować piłkę na środku boiska, ale został sfaulowany.

• Szwedzi mają wyraźne problemy w wykańczaniu sytuacji. Koreańczycy sprytnie się bronią i czekają na wyprowadzenie kontrataku.

• Kolejny atak Korei Południowej, ale ponownie w najważniejszej fazie akcji zabrakło dokładności!

• Son fantastycznie ruszył prawym skrzydłem, ograł dwóch rywali, ale żaden z jego partnerów nie zamknął dośrodkowania!

• Gra się wyrównała, ale jest sporo przerw w grze przez faule graczy obu drużyn. Nie ma płynności.

• Andreas Granqvist sprytnie sfaulował Sona i sędzia odgwizdał przewinienie.

• Kim Min-Woo zmienił Joo-Ho Parka.

• Co tam się dzieje w polu karnym Korei?! Ofiarna interwencja obrońcy zapobiegła utracie bramki!

• Fatalny uraz Joo-Ho Park i Koreńczyk zakończy udział w spotkaniu.

• Groźne starcie Forsberga z Hwangiem i sędzia odgwizdał przewinienie.

• Marcus Berg złapany na pozycji spalonej.

• Pontus Jansson wygrał powietrzną walkę i uderzył głową, ale piłka minimalnie minęła bramkę Korei!

• Co tam się wydarzyło?! Marcus Berg znalazł się w fantastycznej sytuacji, ale nie jego uderzenie z pięciu metrów obronił bramkarz!!

• Szwecja powoli osiąga przewagę i dłużej utrzymuje się przy piłce.

• Fatnastyczna, kombinacyjna akcja Szwedów, ale Andreas Granqvist nie zdołał opanować piłki w polu karnym i przejął ją bramkarz!

• Seria przewinień Koreańczyków w środkowej strefie boiska.

• Kim Shin-wook został ukarany żółtym kartonikiem.

• Joo-Ho Park szarżował lewym skrzydłem, ale zbyt mocno dośrodkował i piłka przeleciała nad polem karnym.

• Szwecja szuka swojego rytmu gry. Pierwsze dziesięć minut starcia pod znakiem chaosu i szybkich strat piłek.

• Dynamiczny początek meczu w wykonaniu Koreańczyków. Gracze z Azji szybko operują piłką i stosują pressing na graczach Trzech Koron.

• Zakotłowało się pod bramką Szwecji, ale Robin Olsen najwyżej wyskoczył do piłki i skutecznie interweniował!

• Koreańczycy wywalczyli pierwszy rzut rożny w meczu.

• Claesson sfaulował Koreańczyka i sędzia zmuszony był przerwać grę.

• Lee Yong ucierpiał w starciu z jednym z zawodników Szwecji.

• Rozpoczynamy spotkanie!

• Piłkarze są już w tunelu. Za chwilę wyjdą na murawę!

• Na mistrzostwach świata Korea Południowa gra nieprzerwanie od 1986 roku. Jednak tylko dwukrotnie udało im się wyjść z grupy, w 2002 i 2010 roku. Jeśli chodzi o ten pierwszy raz to był to ten słynny Mundial w Korei i Japonii, kiedy to gospodarzom zdecydowanie pomagali sędziowie i Korea doszła wtedy aż do półfinału turnieju., jednak ten wynik ni jak się miał do faktycznego potencjału sportowego drużyny. Osiem lat temu już w normalnych warunkach, na Mundialu w Republice Południowej Afryki Koreańczycy wyszli z grupy kosztem Grecji i Nigerii, a wyprzedziła ich tylko reprezentacja Argentyny. W 1/8 finałów Korea trafiła na Urugwaj i po wyrównanym spotkaniu przegrali zaledwie 1:2. Teraz wydaje się, że zespół z Azji jest najgorszy w grupie, ale wszystko zweryfikuje boisko.

• Największą gwiazdą reprezentacji jest oczywiście Son Hueng-Min z angielskiego Tottenhamu Hotspur. Koreańczyk był jednym z najlepszych zawodników poprzedniego sezonu Premier League, ale w reprezentacji narodowej jest raczej osamotniony i nie ma komu dogrywać piłek tak jak ma to w zwyczaju na angielskich boiskach. Na Mundialu zabraknie kilku podstawowych graczy reprezentacji, którzy z powodu kontuzji nie mogli jechać na turniej. Liga Koreańska słynie z dużej agresji w grze i zawodniczy często odnoszą kontuzję, , a konsekwencją tego jest właśnie osłabienie kadry na rosyjski turniej.

• Przeciwnikiem Szwecji w dzisiejszym meczu w Niżnym Nowogrodzie będzie reprezentacja Korei Południowej. Azjaci z niezbyt dobrej strony pokazali się w eliminacjach do rosyjskiego turnieju, które z wielkimi problemami zakończyli na drugim miejscu, a do końca po piętach deptały im Syria i Uzbekistan. W meczach towarzyskich przygotowujących zespół do Mundialu wygrali z Mołdawią, Łotwą i Hondurasem, ale o słabym poziomie przeciwników nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Resztę spotkań Koreańczykom nie udało się wygrać, a z niezłej strony pokazali się jedynie na Stadionie Śląskim w meczu z Polską, kiedy to odrobili dwubramkową stratę, ale i tak ostatecznie przegrali.

• W eliminacjach reprezentacja "Trzech Koron" trafiła na bardzo wymagającą grupę z Francją i Holandią na czele. Jednak będąca dalej w przebudowie reprezentacja "Oranje" nie sprostała trudom grupy i dlatego na Mundialu jej nie ma. Szwecja w pojedynkach z potentatami na własnym stadionie straciła tylko dwa punkty, bo z Francją wygrała, a z Holandią zremisowała. Ostatecznie Szwedzi w grupie zajęli drugie miejsce dające im udział w barażach. Tutaj ponownie trafili na bardzo wymagającego przeciwnika jakim była reprezentacja Włoch. Dwumecz był bardzo wyrównany, a o awansie Szwecji zadecydowała jedna jedyna bramka całego dwumeczu autorstwa Jakoba Johanssona, którego w Rosji również zabraknie, bo w rewanżu z Włochami zerwał więzadła w kolanie.

• Zespół Szwecji może być jednym z najnudniejszych na Mundialu. Trener Janne Andersson stawia przede wszystkim na obronę. W kadrze powołanej na turniej dominują gracze defensywni, a najbardziej razi brak największej gwiazdy reprezentacji ostatnich lat, czyli Zlatana Ibrahimovicia. Szwed, który aktualnie gra w Stanach Zjednoczonych zakończył już reprezentacyjną karierę, ale przed samymi mistrzostwami świata stwierdził, że na turnieju jeszcze mógłby zagrać. Jednak szkoleniowiec kadry zdecydował, że do Rosji powinni jechać gracze, którzy wywalczyli awans do niego i z tego powodu "Ibrze" zaproszenia nie wysłał.

• Ławka rezerwowych Korei: 14Hong Chul, Ju Se-Jong, Jung Seung-Hyun, Jung Woo-Young, Kim Jin-Hyeon (B), Kim Seung-Gyu (B), Kim Min-Woo, Ko Yo-Han, Lee Seung-Woo, Moon Seon-Min.

• Ławka rezerwowych Szwecji: Durmaz J.,Guidetti J., Helander F., Hiljemark O., Johnsson K. (B), Thelin I., Krafth E., Nordfeldt K. (B), Olsson Martin, Rohden M.

• Witamy wszystkich kibiców, którzy będą śledzić relacje LIVE z meczu Szwecja - Korea Południowa!

Bartosz Głąb

Szwecja - Korea Południowa LIVE! Ile znaczą bez jedynej gwiazdy?

Szwecja - Korea Południowa LIVE! Ile znaczą bez jedynej gwiazdy? ©Ryszard Kotowski

MŚ 2018: Szwecja - Korea Południowa ONLINE. Chciał wrócić, ale mu nie pozwolono. Zlatan Ibrahimović, bo o nim mowa, nie pomoże swojej drużynie na turnieju w Rosji. Jak jego koledzy poradzą sobie z rywalami z Azji? Początek spotkania w Niżnym Nowogrodzie o godzinie 14. Relacja LIVE w GOL24! [18.06.2018]

Mecz Szwecja - Korea Południowa ONLINE

Zespół Szwecji może być jednym z najnudniejszych na Mundialu. Trener Janne Andersson stawia przede wszystkim na obronę. W kadrze powołanej na turniej dominują gracze defensywni, a najbardziej razi brak największej gwiazdy reprezentacji ostatnich lat, czyli Zlatana Ibrahimovicia.
Szwed, który aktualnie gra w Stanach Zjednoczonych zakończył już reprezentacyjną karierę, ale przed samymi mistrzostwami świata stwierdził, że na turnieju jeszcze mógłby zagrać. Jednak szkoleniowiec kadry zdecydował, że do Rosji powinni jechać gracze, którzy wywalczyli awans do niego i z tego powodu "Ibrze" zaproszenia nie wysłał.

Sonda

MŚ 2018: Kto wygra mecz Szwecja - Korea Południowa

Przewidywane składy:

Szwecja: Robin Olsen - Mikael Lustig, Andreas Granqvist, Victor Lindelof, Ludwig Augustinsson - Viktor Claesson, Sebastian Larsson, Albin Ekdal, Emil Forsberg - Marcus Berg, Ola Toivonen.

Korea Południowa: Kim Seunggyu - Lee Yong, Kim Younggwon, Jang Hyunsoo, Park Jooho - Ki Sungyueng, Jung Wooyoung; Hwang Heechan, Lee Jaesung, Son Heung-min - Kim Shinwook.

SĘDZIAJoel Antonio Aguilar Chicas (Salwador) - od 2001 roku jest arbitrem międzynarodowym. Swoją karierę w turniejach rangi mistrzowskiej rozpoczął w 2007 roku, kiedy został wyznaczony do prowadzenia spotkań Mistrzostw Świata do lat 20 w Kanadzie. Trzy lata później sędziował również już seniorskim Mundialu w Republice Południowej Afryki. Jest to jedyny w historii arbiter z Salwadoru, który prowadzi spotkania rangi mistrzostw świata.

KOREA POŁUDNIOWA
Korea Południowa - Senegal 0:2 (Mecz towarzyski)
Korea Południowa - Boliwia 0:0 (Mecz towarzyski)
Korea Południowa - Bośnia i Hercegowina 1:3 (Mecz towarzyski)
Korea Południowa - Honduras 2:0 (Mecz towarzyski)
POLSKA - Korea Południowa 3:2 (Mecz towarzyski)

BEZPOŚREDNIE SPOTKANIA
12.11.2015r. Korea Południowa - Szwecja 2:2 (Mecz towarzyski)
22.01.2015r. Szwecja - Korea Południowa 1:1 (Mecz towarzyski)

Mecz Szwecja - Korea Południowa TRANSMISJA TV
Transmisję na żywo przeprowadzi stacja TVP 1 i TVP Sport. Studio kolejno od godziny 13:25 oraz 13:05. W internecie mecz dostępny na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej. Komentuje duet Jacek Laskowski – Andrzej Juskowiak. Relacja LIVE w GOL24.pl od 14:00.