MŚ 2022. Belgia - Kanada ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. "Złote pokolenie" chce sięgnąć po złoto

1

Kanada

0

• Dziękujemy serdecznie za relację LIVE! Do "usłyszenia" wkrótce.

• W grupie F grają jeszcze reprezentacje Maroka i Chorwacji (obie zebrały punkt po bezbramkowym remisie). Prowadzi oczywiście reprezentacja Belgii po skromnej wygranej nad Kanadyjczykami.

• Kanadyjczycy zdominowali rywali jeśli idzie o groźne sytuację. To jednak nie przełożyło się na wynik. Belgowie doświadczeni i ograni na dużych turniejach mający świetnego bramkarza wychodzą obronną ręką, choć pewnie w kraju spadnie za styl na nich spora krytyka. Ostatecznie jednak to "Czerwone Diabły" dopisują sobie trzy punkty.

• Koniec spotkania! Belgowie wygrywają 1:0, ale styl pozostawia wiele do życzenia. Z taką grą Kanada może jednak liczyć na punkty w meczach z Marokiem i Chorwacją.

• Belgowie przy piłce. Nie dopuszczają do ataków rywali. Nie chcą wypuścić tej wygranej z rąk.

• Belgowie spróbowali z kontry. Dośrodkował Thomas Meunier, piłka wybita na rzut rożny.

• Szykuje się korner dla Kanadyjczyków. Podniosła się wrzawa na stadionie.

• Znów było groźnie w polu karnym Belgii. Odskoczyła jednak piłka Cyle'owi Larin'owi.

• Szansa Kanadyjczyków. Długa piłka na głowę Cyle'a Larina. Ale napastnik uderza głową nad bramkę.

• Belgowie przed groźną szansą z rzutu wolnego. Przy piłce ustawiony Kevin de Bruyne, specjalista od wrzutek.

• Ukarany żółtą kartką za przerwanie groźnej kontry Alistair Johnston. Obrońca Kanady ma szczęście, że nie obejrzał czerwonej kartki.

• ...schodzi również Tajon Buchanan. W jego miejsce Liam Millar.

• Korekty w składzie Kanady. Schodzi Stephen Eustaquio, za niego Jonathan Osorio...

• Alphonso Davies z żółtą kartką. Jego faul nie uszedł uwadze sędziego.

• Ależ uderzenie Cyle'a Larina. Główka, z którą nie miał łatwo Thibaut Courtois. Belgowie mogą jednak odetchnąć.

• Indywidualna próba Alphonso Daviesa zatrzymana. Mogło być groźnie.

• Zmiana w drużynie Belgów. Schodzi strzelec jedynej bramki, Michy Batshuayi. Za niego Lois Openda.

• Kanadyjczycy mogli pokusić się o gola wyrównującego. Zagranie w pole karne, ale Cyle Larin źle przyjął piłkę. W rezultacie strata.

• Amadou Onana pomylił się w podaniu i akcja Belgów zmarnowana. Mogło być groźnie, ale zaszwankowała celność podania pomocnika.

• Zmiana w ekipie Kanady. Schodzi Richie Laryea, za niego Samuel Adekugbe.

• Statystyki przeczą wynikowi: 18 strzałów Kanady do 5 Belgii. Wynik pozostaje bez zmian. "Czerwone Diabły" prowadzą.

• Zaatakowali Belgowie. Długa piłka na Timothy'ego Castagne, ale zagrał nie w tempo do Kevina de Bruyne. Akcja spaliła na panewce.

• Ciekawa akcja Belgów. Pomylił się jednak Kevin de Bruyne, który niecelnie zagrał do przodu. Piłka dla Kanadyjczyków.

• Ależ powrót Cyle'a Larina. Ofiarnie rzucił się pod nogi uderzającego na bramkę Michy'ego Batshuayi.

• Kontratak Belgów zatrzymany. Ależ przechwycił piłkę Kamal Miller. Po profesorsku zachował się obrońca Montrealu.

• Ciekawostka - bramkarz Realu Madryt, Thibaut Courtois jest pierwszym golkiperem reprezentacji Belgii, który obronił jedenastkę w meczu Belgów na mistrzostwach świata od turnieju w Anglii w 1966 roku.

• Zmiana. Schodzi kapitan Belgów, Eden Hazard. W jego miejsce pomocnik Brighton, Leandro Trossard.

• Belgowie chcieli wyjść z kontrą, ale nie dali się rozpędzić Edenowi Hazardowi obrońcy Kanady. Bardzo dobra gra w obronie.

• Kanadyjczycy przed szansą z rzutu wolnego. Niezłe miejsce na dośrodkowanie w pole karne.

• Schodzi także doświadczony, 39-letni Atiba Hutchinson. W jego miejsce Ismael Kone.

• Pierwsze korekty w drużynie Kanady. Schodzi Junior Hoilett. Za niego Cyle Larin.

• Kolejne przewinienie i sędzia wyciąga żółty kartonik. Ukarany zmiennik, Amadou Onana.

• Indywidualna akcja autorstwa Tajona Buchanana. Ograł jednego z Belgów i uderzył na bramkę. Próba nieudana, strzał w trybuny.

• Żółtą kartkę ogląda obrońca reprezentacji Belgii, Thomas Meunier.

• Zaprzepaszczona akcja Belgów. Przeciąga dogranie zmiennik, Amadou Onana.

• Kolejny atak Kanadyjczyków. Uderzył piłkarz portugalskiego Porto, Stephen Eustaquio. Piłka minęła słupek Belgów o około metr.

• Ależ kapitalne zagranie w pole karne Belgów. Popisał się podaniem na nos Stephen Eustaquio. Główkował Jonathan David, ale niecelnie.

• Alphonso Davies nieprzepisowo zatrzymany. Faul od tyłu na piłkarzu Bayernu, sędzia jednak nie wyciągnął kartki.

• ...zszedł również Yannick Carrasco. W jego miejsce Thomas Meunier.

• Na drugą część meczu nie wyszedł Youri Tielemans, za niego zagra Amadou Onana...

• Rozpoczynamy drugą część meczu, a wraz z nią dwie korekty w składzie Belgów.

• Koniec pierwszej połowy. Kanada dominowała, zmarnowała rzut karny i to ostatecznie Belgia po golu w samej końcówce schodzi do szatni z prowadzeniem. Zapraszamy za kilkanaście minut.

• Nie zaprzestała ataków Kanada. Dogranie z prawej strony kończy się niecelnym strzałem Jonathana Davida z najbliższej odległości. Zbyt dużo siły, za mało precyzji.

• gol

• Najprostszym sposobem Belgia zdobywa bramkę. Zagranie na kilkadziesiąt metrów od Toby'ego Alderweirelda i do niej doszedł napastnik reprezentacji Belgii i huknął nie do obrony. Nie trafił w futbolówkę Steven Vitoria przy próbie odbioru. Ależ pech Kanady, która pięknie grała przez całą połowę i dominowała brązowych medalistów ostatniego mundialu.

• I mamy bramkę! Niespodziewanie to Belgowie wychodzą na prowadzenie. Strzelcem Michy Batshuayi.

• Gra toczy się głównie w środkowej strefie. Belgowie szukają sposobu na przedarcie się.

• Kanadyjczycy napierają. Belgowie nie mogą sobie poradzić z wysokim pressingiem podopiecznych Kohna Herdmana.

• Akcja Kanadyjczyków. Padł w polu karnym Belgów Richie Laryea, ale sędzia niewzruszony. Gramy dalej.

• Rozgrywają Belgowie na własnej połowie. Kanadyjczycy jednak podchodzą wysoko. Nie do przewidzenia obrazek przed pierwszym gwizdkiem.

• Próba Belgów. Uruchomiony na skrzydle Timothy Castagne, ale wahadłowy nie dobiegł do piłki. Zaczną Kanadyjczycy od bramki.

• Statystyki mówią same za siebie: sytuacje bramkowe 12 do 2 na korzyść Kanady.

• Kanadyjczycy znów wdarli się w pole karne Belgów. Uderzenie Jonathana Davida bierze na ciało ofiarnie Toby Alderweireld. "Uff" - mogą powiedzieć piłkarze z Belgii.

• Kolejna próba Kanadyjczyków! Huknął na bramkę Alistair Johnston, bramkarz wypluł piłkę.

• Kanadyjczycy bardzo efektownie radzą sobie na połowie Belgów. Poszukał strzału Jonathan David, ale próba zablokowana.

• Kanadyjczycy bez kompleksów. Alphonso David pociągnął akcję swojego zespołu, zagrał do Atiby Hutchinsona. Ten uderzył, ale niecelnie.

• Atak Belgów przerwany. Eden Hazard wypchnięty i zaczną "Czerwone Diabły" z rzutu z autu.

• To powinno skończyć się golem dla Belgów! Dogranie w pole karne do Michy'ego Batshuayi i ofiarnie piłkę zablokował Kamal Miller. Będzie korner.

• Piłka toczy się w środkowej strefie. Belgowie doszli do głosu. Starają się przebić przez zasieki rywali.

• Ależ szybki atak Belgów. Z piłką zabrał się Kevin de Bruyne. Poszukał prostopadłym podaniem Yannicka Carrasco, ale nie zagrał celnie. Atak zaprzepaszczony.

• Akcja Belgów przerwana. Nieprzepisowo zagrali Kanadyjczycy i faulowany został kapitan Belgów, Eden Hazard.

• Kanadyjczycy się nie zatrzymują! Doskonałe zagranie z głębi pola i zatańczył w polu karnym Junior Hoilett. Uderzył, ale niecelnie.

• Belgowie zaatakowali. Długa piłka na Timothy Castagne jednak niecelna. Zaczną Kanadyjczycy.

• Zakotłowało się w polu karnym Belgów! Groźny strzał zza lini pola karnego, interwencja Thibaut Courtois ale z opresji "Czerwonych Diabłów" ratuje sędzia, który gwiżdże pozycje spaloną.

• Jeszcze raz rzut oka na zagranie ręką pomocnika Atletico Madryt. Decyzja nie mogła być inna, ewidentna jedenastka.

• var

• Nie ma gola! Alphonso Davies podobnie jak wczoraj Robert Lewandowski marnuje strzał z jedenastu metrów!

• Mamy rzut karny! Ukarany także żółtą kartką za zagranie ręką pomocnik Belgii, Yannick Carrasco.

• Mamy VAR! Będzie sprawdzana ręka Yannicka Carrasco we własnym polu karnym.

• Ależ sytuacja dla Kanady! Dogranie po rzucie rożnym, strzał z powietrza, próbował Junior Hoilett. Thibaut Courtois broni.

• Belgowie nie mogą wyjść z własnej połowy. Kanadyjczycy skutecznie zastosowali pressing i odebrali im futbolówkę.

• Imponująca gra Kanadyjczyków. Belgowie zamknięci we własnej szesnastce.

• Początek meczu i już groźna okazja dla Belgów. Błąd w rozegraniu i piłkę przechwycił Michy Batshuayi. Uderzył ale strzał obronił z łatwością Milan Borjan.

• Wybrzmiał pierwszy gwizdek. Rozpoczęli Kanadyjczycy.

• Trwa losowanie kapitanów. Przy arbitrze (J. Sikazwe, Zambia) stoją Eden Hazard i Atiba Hutchinson.

• mecz

• Reprezentanci już na murawie. Wybrzmiały hymny obu państw.

• "Puenta złotego pokolenia" - takie tytuły pojawiają się w mediach przy okazji reprezentacji Belgii na turnieju w Katarze. Przed czterema laty ekipa Kevina de Bruyne była blisko sukcesu, ostatecznie zajęła 3. miejsce. Apetyt sięgał jednak wyżej. Czy tzw. złote pokolenie z wspomnianym pomocnikiem na czele powtórzy sukces z Rosji czy może sięgnie nawet wyżej? Przez wielu podopieczni Martineza są wskazywani jako jeden z faworytów do złota. Dobry start przeciwko Kanadzie - taki jest plan na początek. Co będzie dalej? Zobaczymy! Już za chwilę początek meczu.

• Ekipa z Ameryki Północnej jest bardzo solidna. Warto docenić ją za grę obronną: w 20 meczach eliminacyjnych podopieczni Herdmana stracili tylko 7 goli. Pierwszy raz w historii Kanadyjczycy w eliminacjach do turnieju pokonali i Kostarykę i Honduras i Stany Zjednoczone.

• Dla Kanadyjczyków udział w tegorocznym mundialu jest powrotem na imprezę tej rangi po 36 latach. Na meksykańskim mundialu w 1986 Kanadyjczycy debiutowali, wówczas zakończyli swoje zmagania na fazie grupowej. Katar będzie więc dla nich dopiero drugą imprezą mistrzostw świata. Nikt jednak w kraju nie naciska na drużynę Johna Herdmana - jest ona przede wszystkim budowana pod turniej 2026, kiedy to Kanada będzie współgospodarzem mundialu.

• Belgowie bilet do Kataru zapewnili sobie po wygraniu grupy eliminacyjnej, w której mierzyli się m.in. z innym uczestnikiem imprezy Walią. Ekipa Garetha Bale'a wywalczyła sobie awans w barażach, a "Czerwone Diabły" nie odnosząc żadnej porażki wygrały grupę i zameldowały się na mistrzostwach. Jest to dla kadry Roberto Martineza szósta wielka impreza z rzędu wliczając Euro i MŚ.

• Ostatni mecz środy w katarskim mundialu to konfrontacja w grupie F. Belgowie zmierzą się z reprezentacją Kanady. Dziś rano w tej grupie padł remis. Punktami podzielili się wicemistrzowie świata, Chorwacji z reprezentacją Maroka, przez wielu wskazywana jako czarny koń turnieju. Zapraszamy na relację LIVE z meczu Belgia - Kanada!

1/4
przejdź do galerii

©PAP, EPA/Rungroj Yongrit

MŚ 2022. Belgia - Kanada ONLINE. Kanada jest dopiero na 41. miejscu w rankingu FIFA, ale może być najcięższym rywalem reprezentacji Belgii w grupie F. Kanadyjczycy dysponują kilkoma świetnymi zawodnikami, którzy są w stanie zaskoczyć rywala swoimi indywidualnymi rajdami. Pomimo tego, że Belgia będzie częściej przy piłce, oczekujemy bramek dla obydwu drużyn. Relacja LIVE w poniedziałek od godziny 20:00.

MŚ 2022. Mecz Belgia - Kanada ONLINE

Dla "złotego pokolenia" belgijskiego futbolu, to będzie prawdopodobnie ostatni wspólny mundial. Cztery lata temu Kevin De Bruyne, Thibaut Courtois, Eden Hazard, Romelu Lukaku i inni wywalczyli brązowy medal.
W tym roku chcieliby powtórzyć ten sukces, aczkolwiek z pewnością celują w złoty medal. To ostatnia szansa dla wyżej wymienionych zawodników, aby walczyć o najważniejsze trofeum reprezentacyjne na świecie.

– Zawsze mówią o „złotym pokoleniu” i jest w tym trochę prawdy. Jesteśmy razem od prawie 10 lat. Teraz w reprezentacji są młodzi zawodnicy. Oczywiście, mamy niesamowitą generację piłkarzy, ale wciąż niczego nie wygraliśmy. Jeśli naprawdę chcemy zasłużyć sobie na przydomek „złote pokolenie”, to myślę, że powinniśmy to zrobić – stwierdził Eden Hazard, czyli jeden z ofensywnych liderów reprezentacji Belgii w ostatnich latach.

Zdobycie mistrzostwa w tym roku nie będzie łatwe. Belgowie w grupie zmierzą się z Kanadą, Chorwacją oraz Marokiem. W przypadku awansu trafią prawdopodobnie na reprezentację Niemiec, czyli jednego z głównych faworytów turnieju.

"Czerwone Diabły" na początek zagrają z nieobliczalną, powracającą na mundial po 36-letniej przerwie Kanadą, która zajęła pierwsze miejsce w swojej strefie kwalifikacji. W eliminacjach szli jak burza, dlatego oczekiwania związane z mundialem są dość duże. Najważniejszym aspektem w grze Kanadyjczyków będzie dobra dyspozycja kluczowych graczy - przede wszystkim Alphonso Daviesa, który jest niekwestionowanym liderem kadry. (PAP)

MŚ 2022. Mecz Belgia - Kanada TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo z meczu Belgia - Kanada w TVP 1 oraz TVP Sport. Komentuje duet Maciej Iwański- Janusz Michalik. Stream w internecie na stronie i w aplikacji TVP Sport oraz w Smart TV i HbbTV. Relacja LIVE z meczu Belgia - Kanada od 20:00 w GOL24 - zapraszamy!