MŚ 2022. Holendrzy wygrali z Amerykanami, ale nie bez problemów. "Oranje" zameldowali się w ćwierćfinale mistrzostw świata!

Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/Rolex dela Pena
W dzisiejszym meczu Holandia - USA wygrała dojrzałość i ogromne doświadczenie na dużych turniejach. Holendrzy oddali piłkę Amerykanom i zmusili ich do kontrolowania tempa spotkania. Reprezentacja "Oranje" bardzo dobrze wykorzystała przestrzenie, które zostawili podopieczni Gregga Berhaltera. Wygrana 3:1 podopiecznych Louisa van Gaala jest w pełni zasłużona - Holandia jest pierwszą kadrą, która zameldowała się w ćwierćfinale.

MŚ 2022. Holandia - USA 3:1 (2:0)

Amerykanie już na samym początku meczu mogli wyjść na prowadzenie. Po błędzie holenderskiej obrony Christian Pulisic stanął oko w oko z Andriesa Noppertem, ale Amerykanin uderzył wprost w bramkarza!

Na pierwszą bramkę długo nie musieliśmy czekać. Denzel Dumfries dostał piłkę po prawej stronie boiska, zagrał na przedpole bramki Amerykanów, gdzie był Memphis Depay, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

Holendrzy oddali piłkę Amerykanom i zmusili ich do rozgrywania akcji. Reprezentacja USA nie była gotowa na taki scenariusz - podopieczni Gregga Berhaltera prowadzili grę, ale nie byli w stanie zagrozić bramce europejskiego zespołu. W 41. minucie Timothy Weah zaskakująco uderzył zza pola karnego i świetnie interweniował holenderski bramkarz!

Tuż przed przerwą Holendrzy skopiowali swoją akcję bramkową - bardziej statyczna niż przy pierwszym golu, ale końcówka identyczna. Denzel Dumfries zagrał przed pole bramkowe amerykanów, gdzie czekał Daley Blind, a ten precyzyjnym uderzeniem podwyższył wynik!

Po przerwie Amerykanie nie poddali i starali się odrobić straty. W 50. minucie mocno zakotłowało się w polu karnym Holandii po dośrodkowaniu z narożnika boiska. Ostatecznie jeden z obrońców wybił piłkę niemal z linii bramkowej!

Minutę później Holendrzy mieli szansę, żeby dobić reprezentację USA. Denzel Dumfries znowu ruszył prawą stroną, dograł w pole bramkowe, a tam jeden z amerykańskich obrońców był bliski pokonania własnego bramkarza, jednak Matt Turner instynktownie interweniował!

Holendrzy mieli coraz więcej sytuacji. W 61. minucie Memphis Depay oddał sytuacyjne uderzenie zza pola karnego, ale świetnie interweniował Matt Turner! Kilka minut później Denzel Dumfries ruszył na pole karne USA, gdzie został powalony, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

W 72. minucie Teun Koopmeiners zdecydował się na strzał z dystansu, ale fantastyczną interwencją popisał się Matt Turner! Do piłki dopadł jeszcze Memphis Depay, ale ponownie bramkarz uratował Amerykanów!

W 76. minucie Amerykanie strzelili bramkę kontaktową. Christian Pulisic popędził prawą stroną boiska, dograł w pole karne do Hajiego Wrighta, a ten lobem z ostrego kąta wpakował piłkę do bramki! Uderzenie było całkowicie przypadkowe, dlatego tak bardzo zaskoczyło bramkarza rywali.

Na odpowiedź Holendrów nie musieliśmy długo czekać. W 82. minucie Daley Blind znakomicie dośrodkował w pole karne USA wprost na nogę Denzela Dumfriesa, a ten potężnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki rywali!

Zawodnik meczu: Denzel Dumfries (dwie asysty i bramka)
Atrakcyjność meczu: 10/10