MŚ 2022. Mecz Chorwacja - Brazylia ONLINE. Wicemistrz kontra...

MŚ 2022. Mecz Chorwacja - Brazylia ONLINE. Wicemistrz kontra faworyt do złota. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

2 karne

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Sensacyjnie Brazylia odpada w ćwierćfinale! Chorwacja zagra z Holandią lub Argentyną!!!

• Marquinhos trafia w słupek! CHORWACJA W PÓŁFINALE!!!

• Mislav Orsić trafia tuż przy słupku!

• Pedro nie myli się i Brazylia wciąż w grze!

• Luka Modrić także pewnie i Chorwacja znowu z dwiema bramkami przewagi!

• Casemiro znakomicie wykonuje rzut karny i utrzymuje Brazylię przy życiu!

• Lovro Majer także pewnie i Chorwacja prowadzi już 2:0!

• Dominik Livaković broni strzał Rodrygo!!!

• Nikola Vlasić pewnie rozpoczyna serię rzutów karnych!

• Rozpoczynamy serię rzutów karnych!

• Koniec dogrywki i wciąż remis! Będą rzuty karny!

• Dominik Livaković fantastycznie interweniuje po strzale Casemiro!

• Do drugiej połowy dogrywki arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Bruno Petković ukarany żółtą kartką za ściągnięcie koszulki.

• Mislav Orsić popędził lewą stroną boiska, dograł na linię pola karnego, tam znalazł się Bruno Petković i precyzyjnym uderzeniem doprowadził do wyrównania!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Bruno Petković doprowadza do wyrównania!!!

• Mislav Orsić zmienił Marcelo Brozovića.

• Chorwaci utrzymują się przy piłce, ale nie potrafią przebić się przez defensywę Brazylii.

• Zmiana w reprezentacji Chorwacji. Ante Budimir zmienił Borna Sosę.

• Chorwacji za wszelką cenę chcą doprowadzić do wyrównania, ale dominuje niedokładność. Zbyt dużo pośpiechu.

• Rozpoczynamy drugą połowę dogrywki!

• Natomiast Fred pojawił się w miejsce Lucasa Paquety.

• Dwie zmiany w reprezentacji Brazylii. Alex Sandro zmienił Edera Militao

• Zmiana w reprezentacji Chorwacji. Lovro Majer zmienił Mateo Kovacića.

• Koniec pierwszej części dogrywki!

• Znakomita, koronkowa akcja Brazylii, kompletnie rozklepana obrona rywali. Neymar dostał piłkę w polu karnym, minął rywala, ograł Dominika Livakovića i wpakował piłkę do bramki!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Neymar trafia do bramki!!! To może być trafienie na wagę półfinału mistrzostw świata!!!

• Sędzia dolicza jedną minutę do pierwszej połowy dogrywki.

• Bruno Petković sam ruszył z piłką, minął rywala i dograł do Marcelo Brozovića, jednak ten uderzył bardzo niecelnie!

• Mocne zagranie piłki w pole karne Chorwacji, ale tam spokojnie interweniował Dominik Livaković.

• Danilo dośrodkował z lewej strony boiska, ale żaden z Brazylijczyków nie zdołał dopaść do piłki.

• Dużo gry w środku pola na początku dogrywki. Żadna z drużyn nie chce zbytnio zaryzykować.

• Czas rozpocząć dogrywkę!

• Koniec drugiej połowy meczu, ale wciąż remis. Będziemy mieli dogrywkę!

• Zagranie w okolice pola karnego Brazylii, ale tam Luka Modrić sfaulował Rodrygo.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Prostopadłe zagranie w pole karne Chorwacji, ale bez zagrożenia.

• W reprezentacji Brazylii Pedro zmienił Richarlisona.

• Coraz szybsza gra, żadna z drużyn nie chce dogrywki, ale także nie chce się zbytnio otworzyć.

• Marquinhos ukarany żółtą kartką.

• Znakomita okazja Brazylii, ale Rodrygo uderzył wprost w bramkarza!

• Gra toczy się na połowie Chorwacji, ale wciąż bez bramek i większego zagrożenia pod bramką europejskiej drużyny.

• Natomiast Nikola Vlasić pojawił się w miejsce Mario Pasalića.

• Dwie zmiany w reprezentacji Chorwacji. Bruno Petković zmienił Andreja Kramarića

• Casemiro z żółtą kartką za przewinienie w środku pola.

• Lucas Paqueta dostał przypadkowe podanie w polu karnym Chorwacji, ale jego uderzenie fantastycznie wybronił Dominik Livaković!

• Casemiro spróbował strzału z wolnego z dalszej odległości, ale trafił wprost w mur.

• Kolejna zmiana w reprezentacji Brazylii. Rodrygo zmienił Viniciusa Juniora.

• Ivan Perisić z lewej strony boiska zagrał wprost do rąk bramkarza.

• Neymar zagrał prostopadle, ale wprost pod nogi rywala.

• Pierwsza zmiana w reprezentacji Brazylii. Antony zmienił Raphinię.

• Neymar dostał piłkę w polu karnym Chorwacji, ale uderzył wprost w bramkarza!

• Wrzutka z narożnika boiska bez zagrożenia pod brazylijską bramką.

• Po akcji prawą stroną boiska Chorwacja wywalczyła rzut rożny.

• Zakotłowało się w polu karnym Chorwacji, ale najpierw Neymar uderzył w rywala, a chwilę później uderzenie Viniciusa Juniora wybronił bramkarz!!

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na Education City Stadium, za chwilę wznowimy rywalizację!

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Chorwaci znowu przy piłce na środku boiska, Brazylia nie ma pomysłu na zdetronizowanie rywala.

• Dośrodkowanie w pole karne Chorwacji bez żadnego zagrożenia.

• Brazylijczycy wywalczyli rzut wolny blisko pola karnego Chorwacji.

• Luka Modrić zagrał niedokładnie w pole karne Brazylii i Chorwaci łatwo stracili piłkę.

• Brazylia ma duże problemy z podejściem pod bramkę Chorwacji. Na razie udaje jej się oddawać jedynie strzały z dystansu.

• Marcelo Brozović ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Ivan Perisić ze strzałem z dystansu, ale bardzo niecelnym.

• Znowu Brazylijczycy dłużej rozgrywali piłkę, ale w decydującym momencie niedokładne zagranie spowodowało stratę.

• Dośrodkowanie w pole karne Chorwacji bez zagrożenia.

• Danilo został ukarany żółtą kartką za faul przy linii bocznej.

• Casemiro także spróbował swoich sił strzałem z dystansu, ale zrobił to źle i futbolówka minęła bramkę Chorwacji.

• Vinicius Junior również pokusił się o uderzenie z dystansu, ale efekt taki sam, jak po drugiej stronie boiska.

• Andrej Kramarić zdecydował się na strzał z dystansu, ale trafił wprost w rywala.

• Brazylia próbuje uspokoić grę. Rywale zaczęli zagrażać, więc teraz Brazylia stara się utrzymać dłużej przy piłce.

• Znakomita, dynamiczna akcja Chorwacji, Mario Pasalić zagrał w pole karne Brazylii do Ivana Perisića, ale ten nieczysto trafił w piłkę!

• Znowu Vinicius Junior ruszył z piłką, złamał akcję do środka, ale podał niedokładnie.

• Vinicius Junior chciał ruszyć lewą stroną boiska, ale łatwo stracił piłkę.

• Chorwaci próbują przejąć inicjatywę, ale na razie brazylijska obrona bez błędów.

• Pierwsza "laga" bramkarza Chorwacji, ale niedokładna.

• Brazylia spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie boiska.

• Rozpoczynamy pierwszy ćwierćfinał mistrzostw świata w Katarze!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie Education City Stadium! Za chwilę rozpoczniemy rywalizację!

• Canarinhos pojedynek z Koreańczykami rozstrzygnęli w ekspresowym tempie. Już po pierwszej połowie prowadzili 4:0. Gole strzelili Vinicius Junior, Neymar z rzutu karnego, Richarlison i Lucas Paqueta. Po przerwie Brazylijczycy wciąż czarowali swoją grą, mieli kolejne sytuacje, ale nie byli już tak skuteczni, a do tego dali sobie strzelić jedną bramkę.

• Przy okazji aktualni wicemistrzowie globu udowodnili, że są specjalistami od serii rzutów karnych, przynajmniej w trakcie mundialu. Na poprzednich mistrzostwach świata wyeliminowali w ten sposób Duńczyków w 1/8 finału, a następnie Rosjan w ćwierćfinale.

• Chorwaci mieli trudniejszą drogę do ćwierćfinału. W grupie F zajęli drugie miejsce, za rewelacyjnym Marokiem, z którym zremisowali 0:0. Ponadto pokonali 4:1 Kanadę i zremisowali 0:0 z Belgią. W 1/8 finału dopiero w rzutach karnych 3:1 pokonali ekipę z Kraju Kwitnącej Wiśni.

• Nie licząc sensacyjnej porażki na zakończenie fazy grupowej z Kamerunem 0:1, gdy Canarinhos mieli już zapewniony awans, w każdym meczu pokazywali swój potencjał. Wcześniej pokonali Serbię 2:0 i Szwajcarię 1:0. A pełnię siły pokazali w starciu 1/8 finału z Koreą Południową 4:1.

• Oto wyjściowe składy Chorwacji i Brazylii:

• Brazylia czaruje w Katarze. Pewnie przeszła przez fazę grupową, a potem rozbiła zespół Korei Południowej. Nic dziwnego, że jest zdecydowanym faworytem ćwierćfinałowego starcia z Chorwacją, z którą jeszcze nigdy nie przegrała. Zapraszamy na relację LIVE! Początek meczu o godzinie 16:00.

Chorwacja - Brazylia LIVE! Trwa dogrywka. Zażarta walka o półfinał mundialu
1/4
przejdź do galerii

Chorwacja - Brazylia LIVE! Trwa dogrywka. Zażarta walka o półfinał mundialu ©PAP/EPA

MŚ 2022. Mecz Chorwacja - Brazylia ONLINE. W pierwszym ćwierćfinale główny kandydat do złota stanie naprzeciw wicemistrza świata. Do tej pory Canarinhos nie przegrali ani jednego starcia z Chorwatami. W zgodnej opinii ekspertów zespół z Bałkanów musi wznieść się na wyżyny, by zagrozić Neymarowi i jego kolegom. Relacja LIVE w piątek 8 grudnia od godziny 16:00.

MŚ 2022. Mecz Chorwacja - Brazylia ONLINE

Canarinhos przed mundialem w Katarze byli uważani przez bukmacherów za faworytów turnieju i swoją postawą potwierdzają te prognozy. Nie licząc sensacyjnej porażki na zakończenie fazy grupowej z Kamerunem 0:1, gdy mieli już zapewniony awans, w każdym meczu pokazywali swój potencjał. Wcześniej pokonali Serbię 2:0 i Szwajcarię 1:0.

Demonstrację siły zaprezentowali szczególnie w 1/8 finału, gdy już do przerwy prowadzili z Koreą Południową 4:0, przesądzając o losach rywalizacji. Skończyło się na 4:1, jednak Brazylijczycy stworzyli jeszcze wiele sytuacji.

Chorwaci mieli trudniejszą drogę do ćwierćfinału. W grupie F zajęli drugie miejsce, za rewelacyjnym Marokiem, z którym zremisowali 0:0 (ponadto pokonali 4:1 Kanadę i zremisowali 0:0 z Belgią). W 1/8 finału dopiero w rzutach karnych 3:1 pokonali Japonię - po 90 minutach i dogrywce było 1:1. Przy okazji aktualni wicemistrzowie świata udowodnili, że są specjalistami od serii rzutów karnych. Na poprzednim mundialu wyeliminowali w ten sposób Duńczyków w 1/8 finału i Rosjan w ćwierćfinale.

- Musimy odnaleźć słabe strony rywala i skupić się na tym, abyśmy sami zagrali świetny futbol, który prezentujemy od wielu spotkań. Musimy wykonać te cele, jednak ostatecznie do kolejnej rundy awansuje drużyna, która lepiej zaprezentuje się na boisku - przyznał brazylijski selekcjoner Tite.

- Brazylia jest jednym z najbardziej ekscytujących zespołów, jakie można oglądać obecnie w Katarze. My jeszcze nie rozkręciliśmy się z naszą grą na tym turnieju, ale wierzę w dobry wynik - zaznaczył selekcjoner Zlatko Dalić.

Przewidywany skład na mecz Chorwacja - Brazylia
Chorwacja: Livaković - Juranović, Lovren, Gvardiol, Borna Sosa - Brozović, Modrić, Kovacić - Kramarić, Perisić, Petković

Brazylia: Alisson - Eder Militao, Marquinhos, Thiago Silva, Danilo - Casemiro, Paqueta, Neymar - Raphinha, Vinicius, Rocharlison

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Brazylia - Chorwacja 2:0 (mecz towarzyski, 03.06.2018)
Brazylia - Chorwacja 3:1 (MŚ 2014, 12.06.2014)

Chorwacja - Brazylia TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Chorwacja - Brazylia w piątek od godziny 16:00 w TVP 1, TVP Sport oraz TVP 4K. W internecie mecz na stronie oraz w aplikacji TVP Sport, w Smart TV i HbbTV. Komentują Dariusz Szpakowski i Sebastian Mila. Studio od 15:20 w TVP Sport poprowadzi Marcin Rams. Jego gośćmi będą Łukasz Gikiewicz, Kazimierz Węgrzyn i Rafał Ulatowski.