MŚ U20: Polska – Kolumbia. Radosław Majecki: Kolumbijczycy byli lepsi we wszystkich aspektach

TVP Sport
Reprezentacja Polski przegrała z Kolumbią 0:2 na inaugurację mistrzostw świata do lat 20. – Dominowali nad nami w każdym aspekcie. Więcej biegali, wyżej skakali, więcej utrzymywali się przy piłce – ocenił bramkarz kadry, Radosław Majecki.

Nie uznaję tego, że byłem najlepszy w dzisiejszym meczu. Nie byłem najlepszy, bo przepuściłem dwie bramki. Nie można tego nazwać dobrym występem, bo przegraliśmy mecz, a przegrywamy i wygrywamy wszyscy.

Kolumbia niczym nas nie zaskoczyła. Wiedzieliśmy, że oni tak grają. Chcieliśmy się im przeciwstawić, mieliśmy nakreślony plan, ale nie trzymaliśmy się tego planu no i skończyło się tak, jak się skończyło. Przewaga Kolumbii wynikała z naszego złego wprowadzania piłki. Nie naliczyłem, ile piłek oddaliśmy im za darmo. Oni grali z tyłu i czekali tylko na nasze błędy. Nie jesteśmy mistrzami w posiadaniu i wyprowadzaniu piłki.

Pierwsze minuty wyglądały dość dobrze. Utrzymywaliśmy się przy piłce, staraliśmy się kontrolować akcje. Nie było presji. Znam możliwości tych chłopaków i myślę, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej. Myślę, że stracona bramka nie podcięła nam skrzydeł. To była 23. minuta, wiedzieliśmy, że jest jeszcze cała druga połowa. Wszystko było w naszych rękach.

Jesteśmy cały czas w rytmie meczowym. To, że gramy zaraz po lidze, to nasz atut, choć dzisiaj nie było tego widać. Jak wychodzi się na mecz, to nigdy nie bierze się pod uwagę, że można przegrać. Wychodzimy po to, żeby wygrać.

Publiczność jak zawsze dała radę, prowadziła wspaniały doping przez 90 minut. Pozostaje im tylko podziękować.

Już w czwartek rozpoczną się mistrzostwa świata FIFA U-20, które zostaną rozegrane w sześciu polskich miastach. W poprzednich edycjach imprezy błyszczały gwiazdy takich zawodników jak m.in. Diego Maradona, Bebeto, Robert Prosinecki, Leo Messi, Andres Iniesta, Gerard Pique, Sergio Aguero, Harry Kane, Paul Pogba, Mohamed Salah, Antoine Griezmann  czy nasz Grzegorz Krychowiak. Którzy z uczestników imprezy w Polsce mogą stać się wkrótce wielkimi gwiazdami futbolu? Oto nasze propozycje.

Potencjalne gwiazdy mistrzostw świata U-20 w Polsce. Czy jes...