Mundial 2018: 1/4 finału, Urugwaj – Francja [WIDEO, SKRÓT MECZU]

DW
Damian Kosciesza
Mundial 2018: Urugwaj - Francja BRAMKI, WYNIK. Reprezentacja Francji pokonała Urugwaj 2:0 i po raz pierwszy od 12 lat dostała się do najlepszej czwórki mistrzostw świata. "Trójkolorowi" wygrali po bramkach Raphaela Varane'a i Antoine'a Griezmanna. Zobacz skrót meczu Urugwaj - Francja.

SKRÓT MECZU: Urugwaj - Francja BRAMKI, WYNIK. Skrzętnie wykonany rzut wolny
Im dłużej trwała pierwsza połowa, tym groźniej robiło się pod bramką strzeżoną przez Fernando Muslerę. Za jedną akcją Mbappe nie nadążyli jeszcze koledzy, inną zepsuł Pavard, lecz w 40. minucie „Trójkolorowi” dopięli swego. Po faulu Rodrigo Bentancura na Corentinie Tolisso do rzutu wolnego podszedł Antoine Griezmann, dośrodkował w pole karne, a tam Raphael Varane najwyżej wyskoczył do piłki i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

SKRÓT MECZU: Urugwaj - Francja BRAMKI, WYNIK. Błąd jak w Lidze Mistrzów
W drugiej połowie Muslera postanowił wziąć przykład z Lorisa Kariusa w finale Ligi Mistrzów. Urugwajski golkiper wystąpił dzisiaj po raz szesnasty na mundialu, bijąc tym samym krajowy rekord. Meczu z Francją nie będzie jednak wspominał dobrze. Popełnił dwa spore błędy – najpierw próbował kiwać się z Griezmannem, później źle interweniował po jego strzale z dystansu. O ile w pierwszym przypadku piłka przeszła obok bramki, to za drugim razem przełamała ręce golkipera i wylądowała za plecami Muslery – w siatce.