Mundial 2018: SKRÓT MECZU: Arabia Saudyjska - Egipt [BRAMKI, WYNIK]

krk
Saudyjczycy zagrali do końca i zajęli trzecie miejsce w grupie A
Mundial 2018: Arabia Saudyjska - Egipt BRAMKI, WYNIK. Zawodnicy z Arabii Saudyjskiej wzięli przykład z reprezentacji Niemiec i w ostatniej akcji meczu zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa. W pożegnalnym meczu na MŚ w Rosji Saudyjczycy pokonali faworyzowany Egipt 2:1. Zobacz skrót!

SKRÓT MECZU: Arabia Saudyjska - Egipt BRAMKI. Kunszt Salaha
Lepiej poniedziałkową batalię "o honor" rozpoczęli Egipcjanie. W 22. minucie Salah wykazał się wielkim kunsztem w polu karnym, wykorzystał nieporozumienie obrońców Arabii i podcinką pokonał bramkarza rywali.

Piłkarze Arabii Saudyjskiej broni jednak nie składali. W 40. minucie ręką w polu karnym zagrał Ahmed Fathi, ale jedenastkę obronił 45-letni Essam El Haddary.

SKRÓT MECZU: Arabia Saudyjska - Egipt BRAMKI. Saudyjczycy jak Niemcy
W 45. minucie arbiter podyktował drugi rzut karny dla Saudyjczyków. Tym razem najstarszy zawodnik w historii mistrzostw świata już nie dał rady, a na listę strzelców wpisał się Salman Al-Faraj.

Najwięcej emocji przysporzyły kibicom jednak ostatnie minuty pojedynku. W 94. minucie Salem Al Dawsari uderzył płasko po długim rogu i zaskoczył El Haddariego. Saudyjczycy kończą zatem zmagania w turnieju w Rosji na trzecim miejscu w tabeli grupy A.