Mundial 2018. SKRÓT MECZU: Hiszpania - Rosja [BRAMKI, RZUTY KARNE, WYNIK]

JCZ, PB
Hiszpania - Rosja 1:1, 3:4 k.
Hiszpania - Rosja 1:1, 3:4 k. AFP/East News
Mundial 2018: Hiszpania - Rosja BRAMKI, WYNIK. Mamy pierwszą niespodziankę na etapie fazy pucharowej. Do ćwierćfinału awansował gospodarz turnieju, który wyeliminował wielką Hiszpanię. Do 120 minuty utrzymywał się wynik 1:1. Dopiero seria rzutów karnych wyłoniła sensacyjnego zwycięzcę. Hiszpania - Rosja zobacz skrót!

SKRÓT MECZU: Hiszpania - Rosja BRAMKI, WYNIK.
Przed spotkaniem spodziewać się można było pewnego zwycięstwa Hiszpanii, o której mówiło się, że trafiła na jednego z najsłabszych uczestników tej fazy mistrzostw. Rosjanie, jakby chcąc zaprzeczyć opiniom skazujących ich na kompromitację, od początku zepchnęli rywali do obrony. Ciekawie zrobiło się, gdy na prowadzenie wyszli... piłkarze prowadzeni przez Fernando Hierro. Po rzucie rożnym o piłkę walczyli Sergio Ramos i Siergiej Ignaszewicz. Pojedynek imienników zakończył się pechową interwencją Rosjanina, który skierował piłkę do własnej bramki.

Mundial 2018. Hiszpania – Rosja 1:0: samobójcze trafienie

Trafienie piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego pozwoliło im na spokojne rozgrywanie piłki w środku pola, Hiszpanie wymieniali mnóstwo podań w tej strefie boiska, a ich rywale starali się przerywać ich akcje i ruszać z dynamicznymi kontratakami. Po jednym z nich udało się wywalczyć rzut karny, bowiem kompromitujące i nie dające się usprawiedliwić zagranie piłki ręką we własnym polu karnym zaliczył Gerard Pique. Najkorzystniejszy ze stałych fragmentów gry na gola zamienił Artiom Dziuba, który tuż przed przerwą pewnym strzałem wyrównał stan meczu.

Druga połowa z pewnością nie zapisze się w pamięci kibiców z całego świata niczym szczególnym. Hiszpanie nie potrafili poradzić sobie z dobrze zorganizowaną rosyjską defensywą, która kontynuowała swoją grę z kontry i raz na jakiś czas próbowała wykorzystać niemoc Hiszpanii w ataku. Mistrzowie świata z 2010 roku nie przypominali drużyny, która stworzyła fenomenalne widowisko podczas starcia z Portugalią w fazie grupowej. Skupiali się na powolnym, by nie powiedzieć wprost – mozolnym konstruowaniu akcji, które w istocie nic nie dawały. Mecz zaczynał się dłużyć nie tylko piłkarzom, ale i kibicom. 90 minut nie dało nam rozstrzygnięcia i koniecznie było dodatkowe pół godziny, podczas których jedynym ciekawym momentem były dwie zmiany, po jednej z obu stron. Był to pierwszy raz, kiedy na mundialu wykorzystana została czwarta zmiana, możliwa tylko w przypadku dogrywki.

Mundial 2018. Hiszpania – Rosja 1:1: gol Dziuby z rzutu karnego

Ostatecznie pełne 120 minut spotkania 1/8 finału nie przyniosło rozstrzygnięcia i obie drużyny stawiły się przy linii środkowej, przygotowane do rzutów karnych. Pierwszym, który nie pokonał próby nerwów, był Koke. Jego słabe, mało precyzyjne uderzenie pewnie odbił Igor Akinfiejew. Chwilę później sensacja stała się faktem, bo rzutu karnego nie wykorzystał również Iago Aspas. Rosja, pokonując ostatecznie Hiszpanię, doprowadziła nie do niespodzianki, ale do prawdziwej sensacji, pokazując, że mecze wygrywa się doskonale zorganizowaną grą w defensywie. Z boiska ze łzami schodzili reprezentanci Hiszpanii, a Rosję przyjdzie nam oglądać dalej w ćwierćfinale.

Skrót meczu: Hiszpania - Rosja BRAMKI, WIDEO
Mundial 2018. Hiszpania – Rosja: seria rzutów karnych