JacK
Australijski pomocnik Ajdin Hrustić celebruje zdobycie zwycięskiego gola w pierwszym etapie barażów do mundialu 2022 w Katarze AFP/EASTNEWS
Reprezentacja Australii pokonała drużynę Zjednoczonych Emiratów Arabskich 2:1 i zagra w międzykontynentalnych barażach o udział w jesiennych mistrzostwach światach 2022 w Katarze. Mecz odbył się na neutralnym stadionie Ahmed bin Ali w katarskim Ar-Rajjan.

Australia wygrała 2:1 ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi w azjatyckich eliminacjach mundialu 2022 w Katarze. „Socceroos” awansowali do międzykontynentalnych baraży, ostatniego etapu w drodze do mistrzostw świata, i w najbliższy poniedziałek, 13 czerwca, spotkają się z reprezentacją Peru.

Pomocnik St. Pauli Hamburg z 2. Bundesligi, Jackson Irvine dał Australii w 53. minucie prowadzenie w Katarze, ale cztery minuty później atakujący Brazylijczyk z paszportem ZEA Caio Canedo szybko wyrównał. Ostateczne zdobywa tegorocznej Ligi Europy pomocnik bośniackiego pochodzenia Ajdin Hrustić z Eintrachtu Frankfurt w72.minucie ostatecznie dał zwycięstwo Australijczykom.

Poniedziałkowy mecz z Peru - piątą drużyną eliminacji mistrzostw świata w Ameryce Południowej odbędzie się, podobnie jak wtorkowe spotkanie Australia - Zjednoczone Emiraty Arabskie, na stadionie Ahmad ben Ali w Katarze. Zwycięzca trafi do grupy D mundialu 2022 z Francją, Danią i Tunezj.

Australia i Peru spotkały się już na mistrzostwach świata 2018 w Rosji. Peru wygrało wtedy 2:0 w grupie, w której grały również Francja i Dania.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0