Na leczenie Tomka zebrali ponad 10 tysięcy. Duży odzew wśród...

Na leczenie Tomka zebrali ponad 10 tysięcy. Duży odzew wśród klubów. Zenit też pomaga

Dorota Kułaga

Echo Dnia Świętokrzyskie

Aktualizacja:

Echo Dnia Świętokrzyskie

Drużyna Świtu Ćmielów mocno zaangażowała się w pomoc dla Tomka. Piłkarze Grodu Ćmińsk (z prawej) przekazali 150 złotych.
1/10
przejdź do galerii

Drużyna Świtu Ćmielów mocno zaangażowała się w pomoc dla Tomka. Piłkarze Grodu Ćmińsk (z prawej) przekazali 150 złotych. ©Fot. Archiwum klubu

Kluby z Kielecczyzny mocno zaangażowały się w pomoc dla Tomasza Stawiarskiego, piłkarza Świtu Ćmielów. Doznał on poważnych obrażeń po ostrym wejściu zawodnika Zenitu Chmielnik.


Przed Tomkiem kolejna operacja, potem rehabilitacja
Tomek w ciężkim stanie trafił do szpitala w Kielcach, lekarze walczyli o jego życie. Konieczna była transfuzja krwi, miał poważny uraz głowy i pękniętą śledzionę.
Stan był bardzo ciężki, napastnik Świtu przez kilka dni był w śpiączce farmakologicznej. - Tomek w dalszym ciągu jest w szpitalu w Kielcach, na szczęście został wybudzony ze śpiączki. Jest przytomny, ale czeka go długie leczenie. Przed nim kolejna operacja. Dlatego rozpoczęliśmy wielką akcję pomocy dla Tomka. Zbieramy pieniądze na leczenie i późniejszą rehabilitację - mówiła nam Joanna Mularska, prezes Świtu.

Na meczu Świtu w Ćmielowie z cegiełek zebrali 4710 złotych
Podczas niedzielnego meczu Świtu z Grodem Ćmińsk rozprowadzane były cegiełki w cenie 10 złotych.
- Dziękujemy kibicom za liczne przybycie i wsparcie tej inicjatywy. W sumie z cegiełek zebraliśmy 4710 złotych. Dodatkowo z licytacji doszło 1350 złotych. Jedna z piłek z autografami drużyny KSZO 1929 Ostrowiec poszła za 600 złotych - mówiła nam Joanna Mularska, prezes Świtu. Dodajmy, że piłkę tę w imieniu klubu Ester Wojciechowice za taką kwotę wylicytował trener Piotr Paszyński.
Przed meczem piłkarze dali wyraz solidarności z Tomkiem, na rozgrzewkę wyszli w koszulkach z napisem „Tomek, wracaj do zdrowia”. Kibice Świtu wywiesili natomiast na ogrodzeniu duży napis transparent z napisem: ” Tomek wracaj szybko do zdrowia”.

Kluby mocno zaangażowały się w pomoc dla Tomka
Cały czas można wpłacać pieniądze na subkonto: fundacja „Cornelia” Wioletty Rogali - Mazur, 06 1020 2674 0000 2902 0156 2818, tytuł wpłaty: „Pomoc dla Tomka”. Zbiórka pieniędzy prowadzona jest też na zrzutka.pl. W środę o godzinie 11 na koncie było 3376 złotych.
Mocno w tę akcję zaangażowały się inne kluby. - Pieniądze zbierane były podczas meczu Stali Kunów ze Starem Starachowice, ale jeszcze nie wiem, jaką kwotę udało się zebrać. Klimontowianka Klimontów prowadziła zbiórkę i licytację podczas ostatniego spotkania z Lechią Strawczyn. Zebrano tam 2000 złotych i pieniądze te zostały już przelane na konto. Ponadto Gród Ćmińsk, który grał z nami mecz w niedzielę, przekazał 150 złotych, KSZO 1929 Ostrowiec - 470 złotych, Marol Jacentów - 300 złotych - mówiła Joanna Mularska, prezes Świtu.

Zenit też chce pomóc. Będzie zbiórka na piątkowym meczu
Na najbliższych spotkaniach pieniądze mają też zbierać inne kluby, między innymi Alit Ożarów, Sparta Dwikozy, Czarnovia Kielce i Zenit Chmielnik.
- W środę zawodnicy Zenitu, chcąc wesprzeć Tomka Stawiarskiego, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku w czasie meczu doznał poważnego urazu, będą oddawać krew. W porozumieniu z Wojewódzką Stacją Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach oddadzą krew dla Tomka. Będzie też prowadzona zbiórka na rehabilitacje Tomka w czasie naszego piątkowego spotkania z Klimontowianką Klimontów, który rozpocznie się o 17.45. Zachęcamy kibiców do pomocy - powiedział Łukasz Ubożak, trener Zenitu.

W czwartek sprawą zajmie się Komisja Dyscyplinarna
W czwartek, 10 maja, sprawą piłkarza Zenitu zajmie się Komisja Dyscyplinarna Świętokrzyskiego Związ-ku Piłki Nożnej. W posiedzeniu wezmą też udział przedstawiciele Świtu i Zenitu.

Mówią o pomocy
Grzegorz Witek, prezes IV-ligowego Alitu Ożarów
Jak doszła o nas informacja o tym brutalnym ataku na Tomka Stawiarskiego, a dodam, że jest to nasz wychowanek, to też byliśmy zszokowani. Dla Tomka będziemy zbierać datki w środę na meczu z Łysicą Bodzentyn. A w sobotnim spotkaniu wyjazdowym z Wierną Małogoszcz nasi zawodnicy, z własnej inicjatywy, wyszli na rozgrzewkę w koszulkach z napisem „Gramy dla Tomka”. To wyraz solidarności z tym zawodnikiem.

Wioletta Rogala - Mazur, prezes fundacji Cornelia
Tomek Stawiarski będzie potrzebował rehabilitacji, dlatego postanowiliśmy zorganizować tę pomoc. Przybywa pienię-dzy na zrzutce.pl. Przyjeżdżają przedstawiciele okolicznych klubów, przywożą puszki z pieniążkami, wpłacają również pieniądze na konto utworzone na ten cel.

Zobacz galerięTOP 15 miejsc w Świętokrzyskiem widzianych z kosmosu
POLECAMY RÓWNIEŻ:Tych aut lepiej nie kupujcie. Albo już szukajcie mechanika
Jak zmieniły się gwiazdy na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]


Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Rozwiąż test! [10 ZDJĘĆ - QUIZ]
Którzy Polacy piją najwięcej alkoholu? [LISTA ZAWODÓW]

Najseksowniejsze imiona. Zobacz czy jesteś na liście!
Piłeś? Sprawdź, kiedy znów możesz wsiąść za kółko


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Polub nas na Fejsie!